Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!

Публикувано от PALDIN 
Re: каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!
08-03-2010 - 21:00:40
Сметки,сметки без кръчмар.В труда влизат основи и покрив а в жилищната площ не винаги влизат както е при мен.При мен материалите 85е.м2 труда 80е. м2.
Re: каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!
08-03-2010 - 22:01:07
Аз строя в момента в малък град и съм почти на финала грубият строеж ми излезе около115Е.С довършителните най-вероятно ще се спра на около 210-220Е което включва - машинна мазилка +латекс Деко, фаянс във всички бани и тоалетни, ламинат на 50% от стаите, теракот само на стълбищата, външна изолация + мин.мазилка, дограма Профилинг. Грубият строеж се извърши от фирма като повечето довършителни работи ги дадох на същата фирма( мазилка, боядисване, вън.изолация) за да не се оправдава следващият подизпълнител с предходният.
Re: каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!
08-03-2010 - 22:48:43
Фло, цитираш ме от другата тема - става въпрос за левове - точната ми сметка е 32 000 лв за 270 кв.м. за материалите. Смятам го с фибран отвън на ивичестите основи и под долната плоча (нямам мазе), водоплътен бетон, хидроизолация, дренаж, фибран под еркерите и на терасите (отвсякъде). По тези сметки се оказа, че ще мога да направя и външните зидове сега (включени са в сметката). Стремя се да предвидя всичко, но точно мога да кажа чак след като свърша. За н-ти път казвам, че някога си смятах барбекюто да излезе към 5 000 лв, а то стана за 12 000 лв. Тогава смятах грубо, без проект и точни сметки и размери. Надявам се сега грешката да е по-малка. Със сигурност ще излезе повече от предвиденото, но се стремя този път да предвидя всичко (е чак пироните за покрива не съм включвал).
Re: каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!
08-03-2010 - 23:21:21
Quote
bulhomes
Фло, цитираш ме от другата тема - става въпрос за левове - точната ми сметка е 32 000 лв за 270 кв.м. за материалите. Смятам го с фибран отвън на ивичестите основи и под долната плоча (нямам мазе), водоплътен бетон, хидроизолация, дренаж, фибран под еркерите и на терасите (отвсякъде). По тези сметки се оказа, че ще мога да направя и външните зидове сега (включени са в сметката). Стремя се да предвидя всичко, но точно мога да кажа чак след като свърша.

*drink1*Колега, беше съвсем съзнателно,за да си изложа тезата! Знам,че беше в левове,но нарочно материалите ги предложих в евро за още по-голяма яснота,на какво го въртят колегата от Пловдив!Понеже му смятат материали и труд в евро и отгоре слагат печалбата пак в евро Въпроса му беше 60% печалба върху 240 евра/сбора от материали и труд/ дали е нормална! Та поразсъждавах малко по този въпрос!
Re: каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!
09-03-2010 - 00:27:29
Всеки пише каквото знае от опит и рядко професионално! Разминаванията са огромни- 165Е bezopit; 220E- zaza12; 60E/материали/ bulhomes.За да бъдем по-точни и полезни, трябва да сравняваме обекти с приравнени показатели, иначе заблудите са от сериозен порядък!
Re: каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!
09-03-2010 - 11:27:18
Аз много благодариа на всички които споделихте вашето мнение ,но изклучително сам благодарен на //ФЛО//
Ето и подробности с моиа строеж: Парцела е 549 квадрата сбор от ниаколко парцела ,моя парцел е 22% от общия и е утварден план за строителство на подземни гаражи магазини и 5 етажа отгоре с РЗП 2370 квадрата на мен от тиах се пада 521квадрата аз си запазвам парцела и си плаштам за тези 521 квадрата моите комшии ниамат пари и искат обештетение
При тази ситоациа аз сам единиа Инвеститор имам земиа и пари без мое сагласие друг не моге да строи даже комшиите да се договориат с него така че тои ми е в рацете На моиа стране е архитект тои ми каза че ако сградата е тежка ште е 250Евро ако е лека 220 евро Аз тарсиа фирми чрез Интернет !!!!!!!!!Зашто? Заштото живея в Лос Ангелос от 20 год и сега ти пиша от САЩ Фирмата ште е заинтересована всичко да е Ок заштото тиа ште притегава 50% от сградата ако даде 30 % на моите комшии Аз не мога да сам в балгариа затова е вагно да подпиша договор като доида на квадрат за моите
521 квадрата Аз искам моите магазини гаражи и апартаменти да са на мазила и шпаталовка врати и прозорци ништо повече Ти ми как да преговариам след като знам че се движи цената 220- 250 а оферта получавам за 380 !!Фирмата знае че сам тук в Холивуд Мисатото е великолепно на крастовиште на ъгала на два големи булеварда Фло какво да правим ??
Re: каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!
09-03-2010 - 11:40:53
Quote
PALDIN
При тази ситоациа аз сам единиа Инвеститор имам земиа и пари без мое сагласие друг не моге да строи даже комшиите да се договориат с него така че тои ми е в рацете На моиа стране е архитект тои ми каза че ако сградата е тежка ште е 250Евро ако е лека 220 евро Аз тарсиа фирми чрез Интернет !!!!!!!!!Зашто? Заштото живея в Лос Ангелос от 20 год и сега ти пиша от САЩ Фирмата ште е заинтересована всичко да е Ок заштото тиа ште притегава 50% от сградата ако даде 30 % на моите комшии Аз не мога да сам в балгариа затова е вагно да подпиша договор като доида на квадрат за моите
521 квадрата Аз искам моите магазини гаражи и апартаменти да са на мазила и шпаталовка врати и прозорци ништо повече Ти ми как да преговариам след като знам че се движи цената 220- 250 а оферта получавам за 380 !!Фирмата знае че сам тук в Холивуд Мисатото е великолепно на крастовиште на ъгала на два големи булеварда Фло какво да правим ??

Два неангажиращи съвета:
1. След като живеете в чужбина - забравете за възможността да минете по най-тънката тарифа: на най-ниска цена успяват да строят само хора, които лично контролират строителните работи.
2. Наемете професионален архитект/ строителен инженер, който да се заеме с цялата галимация по уреждането на договорните отношения с фирмите-изпълнители, включително документалния и строителен контрол + узаконяванията. Сключете с него перфектен договор чрез реномирана юридическа агенция - ако разчитате единствено на досетливостта си и инфото от форуми, твърде е възможно да Ви измамят. Ползвайте юридическа консултация през цялото време.
.............................
Ако приемете 1. и 2. - имате шансове да построите на разумна цена.
На най-ниската цена със сигурност ще получите една дупка и милион усложнения със останалите съсобственици.
Успех!
Re: каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!
09-03-2010 - 11:59:48
да имам професионален архитект с стаж от 30 години тои може да ми направи проекта и е мои приател предложи ми да ползвам неговата адвокатка която му прави договорите Аз ште наема оште един адвокат познат на моите родители така че в тези отношениа сам Ок Сега друг вапрос ми доиде ако фирмата каже че си има архитект ?Не е ли по добре да ползвам моя а фирмата да е изпалнител само!Иначе моге да кажат че количествената сметка е толкова и да ме заблудиат Освен това Ако Фирмата хареса мястото тя триабва да приеме моята цена за да получи 50% от сградата аз не барзам!!
Re: каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!
09-03-2010 - 12:01:43
avatar
Quote
PALDIN
Аз много благодариа на всички които споделихте вашето мнение ,но изклучително сам благодарен на //ФЛО//
Ето и подробности с моиа строеж: Парцела е 549 квадрата сбор от ниаколко парцела ,моя парцел е 22% от общия и е утварден план за строителство на подземни гаражи магазини и 5 етажа отгоре с РЗП 2370 квадрата на мен от тиах се пада 521квадрата аз си запазвам парцела и си плаштам за тези 521 квадрата моите комшии ниамат пари и искат обештетение
При тази ситоациа аз сам единиа Инвеститор имам земиа и пари без мое сагласие друг не моге да строи даже комшиите да се договориат с него така че тои ми е в рацете На моиа стране е архитект тои ми каза че ако сградата е тежка ште е 250Евро ако е лека 220 евро Аз тарсиа фирми чрез Интернет !!!!!!!!!Зашто? Заштото живея в Лос Ангелос от 20 год и сега ти пиша от САЩ Фирмата ште е заинтересована всичко да е Ок заштото тиа ште притегава 50% от сградата ако даде 30 % на моите комшии Аз не мога да сам в балгариа затова е вагно да подпиша договор като доида на квадрат за моите
521 квадрата Аз искам моите магазини гаражи и апартаменти да са на мазила и шпаталовка врати и прозорци ништо повече Ти ми как да преговариам след като знам че се движи цената 220- 250 а оферта получавам за 380 !!Фирмата знае че сам тук в Холивуд Мисатото е великолепно на крастовиште на ъгала на два големи булеварда Фло какво да правим ??

Като начало предлагам да си опресните българския.
В противен случай с този начин на мислене и писане ще има много да Ви цицат,особено ако мислите че България,за разлика от" САЩ и Лос Ангелос" се пише с малка буква.
Вслушайте се в това,което Ivorad Ви съветва и да се надяваме да се измъкнете с минимално и приемливо за Вас дране.
Успех с начинанието!

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!
09-03-2010 - 12:18:04
Аз се извинявам за писането ,но парво отивам в руски саит там го пиша после го местя тук ..Ок триабва да търся строителен инженер Но тои ште ми трябва само ако фирмата приеме моята цена
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход