Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проекта е готов. А сега накъде?

Публикувано от bulhomes 
Re: Проекта е готов. А сега накъде?
23-02-2010 - 20:43:29
Далеч съм от идеята да се заяждам , обиждам и тем подобни.

Просто в поста ти видях себе си преди година и половина.И като знам на колко неща от тогава клекнах , промених , съхласих , направих компромис , строших си главата и т.н.

Просто имах впредвид , да си изясниш цялата информация за къщето.От подложната топлоизолация на основите до шапката на комина.Неоставяй почти нищо да решаваш на момента.

Според мен първата и най - важната задача от тук нататък е , изясняване на всички операции по къщата.Направа на количествена сметка - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.И с тези уеднаквени количества , разпращане по строителните фирми за оферта.Неразчитай строителя да си вади количества.За да не се получава като при мен , единият си сметнал 360 м3 изкоп , а другия 120 м3.Естествено на този със 120 м3 офертата беше по - ниска , но тя беше лъжовна и непълна.

Пред мен е офертата ми , от която ти вадя следните цифри за да видиш разликата.Тухленя зедария 25 см. на варов разтвор - 125 лв/м3.Тухлена зидария 1/2 тухла на варов разтвор - 215 лв/м3.

Успех.
Re: Проекта е готов. А сега накъде?
23-02-2010 - 20:47:10
Re: Проекта е готов. А сега накъде?
23-02-2010 - 21:01:34
Какво мислите за тази къща,ще кача още снимки.
Re: Проекта е готов. А сега накъде?
23-02-2010 - 21:02:22
Re: Проекта е готов. А сега накъде?
23-02-2010 - 21:06:41
Re: Проекта е готов. А сега накъде?
23-02-2010 - 21:33:52
Quote
sony
С удоволствие чета форума от около 3 месеца. Включвам се по темата, защото пролетта мисля да започна строеж на къща в Троянския край, както и колегата bulhomes. Понеже вече имам издадено разрешение за строеж от община Троян, мога да споделя следното: Проектите ВиК и Ел. част са абсолютно задължителни и нямат общо с ел. и ВиК схемата от ПУП-а. Предварителни договори с ЧЕЗ и ВиК също са необходими за стоителното разрешение. Моя проект го представих с доклад от надзорна фирма и мина доста бързо (не се разглежда на съвет). Ако bulhomes има желание може да сподели впечатления за строители от този край, че съм на този етап в момента - търся бригада или фирма.

Прати ми координати на лични
Re: Проекта е готов. А сега накъде?
23-02-2010 - 22:00:52
Quote
bibise
Далеч съм от идеята да се заяждам , обиждам и тем подобни.
И аз

Просто в поста ти видях себе си преди година и половина.И като знам на колко неща от тогава клекнах , промених , съхласих , направих компромис , строших си главата и т.н.

Просто имах впредвид , да си изясниш цялата информация за къщето.От подложната топлоизолация на основите до шапката на комина.Неоставяй почти нищо да решаваш на момента.

Според мен първата и най - важната задача от тук нататък е , изясняване на всички операции по къщата.Направа на количествена сметка - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.И с тези уеднаквени количества , разпращане по строителните фирми за оферта.Неразчитай строителя да си вади количества.За да не се получава като при мен , единият си сметнал 360 м3 изкоп , а другия 120 м3.Естествено на този със 120 м3 офертата беше по - ниска , но тя беше лъжовна и непълна.

Пред мен е офертата ми , от която ти вадя следните цифри за да видиш разликата.Тухленя зедария 25 см. на варов разтвор - 125 лв/м3.Тухлена зидария 1/2 тухла на варов разтвор - 215 лв/м3. - ТОВА МИ БЕШЕ МНОГО ВАЖНО - СЪРДЕЧНО БЛАГОДАРЯ

Успех.
Понеже повечето от фирмите на които предложих казаха, че ще ми изчислят само труда (действително материалите за всички са еднакви), днес си правих КСС на материалите. Проверих тук таме цените. В една от фирмите търговеца вика накрая - Смятай, ама накрая го умножи по 3,14 и ако имаш сумата да знаеш, че ще ти стигнат. И се сетих: Преди 2 години си правих барбекю. Смятах, смятах - изчислих, че 5000 ще ми стигнат. Като свърших бяха 12 000 лв.
Бетонджиите казаха, че няма проблем да си взимам за проби. Обясниха ми и как се прави - 3 кубчета 15х15х15 - една за мен - една за тях и една за лабораторията. Ако не се наложи да се прави тест си остават за мен. Познайте дали ще имам паваж накрая някъде в двора!
За компромисите е ясно. Това с двойния зид ще го смятам с пари, защото всеки вика - ще е по-скъпо, но не знае конкретно защо. Чудя се да на първите, които са си залепили EPS на фасадата не са им викали всички, че няма да стане?
Re: Проекта е готов. А сега накъде?
23-02-2010 - 22:19:09
Прати оферти за труд да видим как са цените.
Re: Проекта е готов. А сега накъде?
23-02-2010 - 22:56:28
Quote
Радост
Какво мислите за тази къща,ще кача още снимки.

Craftsman style е архитектурен стил,който лично аз дълбоко уважавам и му се радвам винаги когато се срещна с него.В БГ не му казват така.Всъщност никак не му казват,защото нямаме аналог.Казваме "традиционно"...а то няма нищо общо с традицията,понеже умението да се изработват всички тия орнаменти по фасадите и тия фигурални композиции по парапетите няма как да са традиция.Те са проява на индивидуалния талант на майстора,който ги е правил.
Общ недостатък на този стил-къщите "тежат" от към орнаменти,защото майсторите често се самозабравят с тях.Но пък доставят радост на зяпачите,които с часове могат да броят резбованите листа и розетки по някоя дървена колона.
Re: Проекта е готов. А сега накъде?
23-02-2010 - 23:54:23
Quote
bibise
Далеч съм от идеята да се заяждам , обиждам и тем подобни.

Просто в поста ти видях себе си преди година и половина.И като знам на колко неща от тогава клекнах , промених , съхласих , направих компромис , строших си главата и т.н.

Просто имах впредвид , да си изясниш цялата информация за къщето.От подложната топлоизолация на основите до шапката на комина.Неоставяй почти нищо да решаваш на момента.

Според мен първата и най - важната задача от тук нататък е , изясняване на всички операции по къщата.Направа на количествена сметка - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.И с тези уеднаквени количества , разпращане по строителните фирми за оферта.Неразчитай строителя да си вади количества.За да не се получава като при мен , единият си сметнал 360 м3 изкоп , а другия 120 м3.Естествено на този със 120 м3 офертата беше по - ниска , но тя беше лъжовна и непълна.

Пред мен е офертата ми , от която ти вадя следните цифри за да видиш разликата.Тухленя зедария 25 см. на варов разтвор - 125 лв/м3.Тухлена зидария 1/2 тухла на варов разтвор - 215 лв/м3.

Успех.
За каква разлика става въпрос? Може би, че зидария на 1/2 тухла се измерва в м2.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход