Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проекта е готов. А сега накъде?

Публикувано от bulhomes 
Re: Проекта е готов. А сега накъде?
22-02-2010 - 18:31:01
Тръгваш по много труден път не забравяй че,харчиш твоите пари не моите.Явно не си се интересувал достатачно за изолацията [www.baumit.com] ето тук ще намеришдостатачна информация за изолацията.За тухлите избери здрави тухли, остави ги тия блокчета не ти трябват само ще ти натоварят къщата.Строи си класическо като в бг се строи,не си в испания че да строиш по испански(примерно).Има достатачно идеи и материали че, да си направиш една различна къща от останалите.Казах ти дай си пощата да ти пратя снимки.
Re: Проекта е готов. А сега накъде?
22-02-2010 - 18:37:54
Явно като промениха форума са ми скрили пощата - zezo@abv.bg Що не ги постнеш тук да видят и другите?
Re: Проекта е готов. А сега накъде?
22-02-2010 - 18:46:24
Реда е един същи навсякъде, но без проекти за архитектура, конструкция, план за безопасност и здраве които ти е необходим за пред инспекцията на труда, ВиК които ти е небходим за присъединяване на обекта към ВиК мрежата, топлотехническа ефективност и шумоизалиране, електро проект без него как ще си вкараш ток, вертикална планировка без нея как ще вкараш в общината протоколо образец N 2.......... и т.н.
В този ред на мисли предоложих, че няма да минеш по каналния ред.
Re: Проекта е готов. А сега накъде?
22-02-2010 - 19:02:25
Хм. Повечето от нещата дето ги казваш ги имаше. Архитектура и конструкции вече е ясно. План за безопасност срещах в третата папка, както и вертикална планировка. Топлотехническа ефективност също срещах, предполагам, че и шумоизолиране е имало. Останаха май ЕЛ, ВиК и ОВ. Предполагам, че прилагат нещо като типови за узаконяването. Ел и ВиК не ме интересуват, но май нещата вървят да си доплатя да ми се направи истинско ОВ.
Re: Проекта е готов. А сега накъде?
22-02-2010 - 19:15:26
bulhomes - Това което си захванал е много труден и тежък процес , който от постовете ти до тук си личи , че си го подценил.Надявам се , да не се обиждаш , от това което ще ти кажа.Като човек минал по твоя път , те съветвам - НЕБЪРЗАЙ.Намери човек в региона , който е строил.Поговори си с него - надълго и нашироко.Как е строил , кое след кое следва - тук във форума няма как да го напишем.Защото невиждам как ще се оправиш.

Нямаш основни части от проектната документация.Това означава , че най - вероятно тези части , Ел и ВиК , не са съгласувани със съответните организации (ЧЕЗ и ВиК).От там незнаеш къде ще ти забият ножа - мой приятел го накараха да прекара 300 метра подземен кабел , за негова сметка.Съответно нямаш показаните от тях места , за връзване към ел. системата и канализацията.

Второ.Имаш конфликт при разсъжденията си.От една страна търсиш ефтино строителство.От друга страна говориш за скъпи изпълнения - двоен зид със изолащия , скъпи керемиди , дренажи на основи и т.н.

Трето.Изолацията която искаш е технически неиздържана.Мислиш за двоен зид , изолация на бетона но нищо не споменаваш за термомоста между колоната и стената.

Има и още други , но последно.Начина по който искаш да работиш със строителя в България - нестава.Нашите строители неинвестират свои пари в строежа , ти го финансираш изцяло.

ПС. Аз и съпругата сме строителни инженери , неработещи по специалноста си , а видяхме доста зор.

Просто преди да си изясниш всичко , до най малкия детайл - НЕЗАПОЧВАЙ.Строителството е множество от процеси , взаимносвързани , които ако объркаш от началота - няма оправия.
Re: Проекта е готов. А сега накъде?
22-02-2010 - 19:21:27
Я кажи какво разбиращ под одобрен проект.По принцип няма как да се одобри от общината проект , без всичките му части.Дадоха ли ти строителното разрешително.
Re: Проекта е готов. А сега накъде?
22-02-2010 - 19:28:24
Ще ти ги пратя на теб пък ти ги качи.Искам мнения!!!
Re: Проекта е готов. А сега накъде?
22-02-2010 - 20:44:52
Готов си *ok*
Re: Проекта е готов. А сега накъде?
22-02-2010 - 22:08:30
Не за първи път ми се случва да пусна тема за съвет и после да се мъча да убедя останалите, че това, което съм си решил е правилно. Не вднъж жената ми е казвала, че като си реша нещо... Затова пиша и чета тук - за да ми кажете къде бъркам, за което благодаря на всички. Само дето за мен убеждаването е с точни неща - това не става, защото ... еди какво си, а не просто не става, защото някой така знае. Не за пръв път виждам хора да дават съвети без да са наясно с нещата. Нямам никой конкретно впредвид за този случай - просто съм го виждал.

Quote
bibise
bulhomes - Това което си захванал е много труден и тежък процес , който от постовете ти до тук си личи , че си го подценил.Надявам се , да не се обиждаш , от това което ще ти кажа.Като човек минал по твоя път , те съветвам - НЕБЪРЗАЙ.Намери човек в региона , който е строил.Поговори си с него - надълго и нашироко.Как е строил , кое след кое следва - тук във форума няма как да го напишем.Защото невиждам как ще се оправиш.
Не виждам за какво да се обиждам. Не бързам. Вече споменах, че от 2007 почнах с "оправянето" парцела и доста подробности около него, за които е безмислено да пиша сега. Хора, които са строили в региона наскоро познавам много. Кажи ми какво да питам такъв човек, като не знае какво е дренаж и си опаковал къщата с XPS. Баща ми цял живот е бил строител (водопроводчик) и всичките им семейни познати са строители. Сега от думите ми излиза, че си мисля, че много знам. Със сигурност не е така, но съм сигурен, че все пак знам малко повече от всеки, който никога не се е занимавал със строителство. Всичко, което съм научил за строителството е от този форум (и лекичко от една книга), за което съм безкрайно благодарен на участниците, много от които все по-рядко виждам.*bow**bow**bow*

Quote
bibise
Нямаш основни части от проектната документация.Това означава , че най - вероятно тези части , Ел и ВиК , не са съгласувани със съответните организации (ЧЕЗ и ВиК).От там незнаеш къде ще ти забият ножа - мой приятел го накараха да прекара 300 метра подземен кабел , за негова сметка.Съответно нямаш показаните от тях места , за връзване към ел. системата и канализацията.
Това за връзването към ел системата и водопровода го има. Просто като ми кажете папки - аз си представям наистина папки.

Quote
bibise
Второ.Имаш конфликт при разсъжденията си.От една страна търсиш ефтино строителство.От друга страна говориш за скъпи изпълнения - двоен зид със изолащия , скъпи керемиди , дренажи на основи и т.н.
1. Когато имах впредвид евтино строителство, в никой случай не съм си мислел, че трябва да бъде некачествено. Виждал съм оферта на строителна фирма (извинявай Лиле - не е за твоята), в която има графа "Труд", "Печалба"(включително и на материалите), "Режийни", "Непредвидени", "ДДС" и т.н. Разбирам, че сигурно е нормално да е така, но точно това имах впредвид под евтино строителство - да си платя това, което ми е изработено. Никога не съм чувал баща ми като работи някъде освен за труда да казва - печалба, режийни и т.н. На всеки е ясно, че когато "майсторите" се договарят сами взимат много повече отколкото им плаща строителната фирма, към която се водят на работа. Затова се надявам да има много малка разлика от офертата на фирма и на бригада.
2. Защо двойния зид с изолация да е по-скъп от единичния с външна изолация. Утре ще питам един майстор колко ще струва да иззида две тухли легнали и колко ще струва да ги иззида прави. Да видим какви слоеве (представяй си ги и с труд) при двоен зид отвътре навън: боя, шпакловка, мазилка, тухла, EPS или вата с превръзки между двата зида, тухла, мазилка (варо-циментова), мазилка (силиконова) - 8 бр. Обикновенното строителство - боя, шпакловка, мазилка, тухла, мазилка, лепило, EPS или вата, дюбели, шпакловка, мрежа, мазилка (силиконова) - 11 бр, без да броим, че слоя с тухлите става малко по-бързо от двата тухлени слоя в първия случай. Не виждам защо да е по-скъпо.
3. На другата вила си взехме най-евтините керемиди на Брамак и още ме е яд да ги гледам. Да спестим 200-300 лв сега ще ги гледам... не знам колко. Дренажа е задължителен. Колкото и да е скъп - кое си требе, оно си сака. Тая къща я правя за мен - не да я продавам.

Quote
bibise
Трето.Изолацията която искаш е технически неиздържана.Мислиш за двоен зид , изолация на бетона но нищо не споменаваш за термомоста между колоната и стената.
Точно между колоната и стената няма да има термомост. Първо защото изискванията за зид след конструкцията е разстоянията между тухлите и колоните да се запенват, а и днес един техник ме посъветва и там да сложа фибран - нищо не пречи. Термомоста е между първия външен ред тухли и долната плоча. Според мен този мост е пренебрежимо малък. Въртят ми се и идеи за водно подово, което ще предположи, че съвсем ще изолирам плочите от помещенията.

Quote
bibise
Има и още други , но последно.Начина по който искаш да работиш със строителя в България - нестава.Нашите строители неинвестират свои пари в строежа , ти го финансираш изцяло.
Ето това е мнение без конкретни доказателства - "нестава". Досега не съм виждал строител, който да плаща веднага материалите, които взима, а и веднага (същия ден) да плаща на работниците. Смятам, че етапите могат да се разделят на такива с продължителност до 10 дена - напълно устройваем срок и за разплащане с доставчиците и с работниците.

Quote
bibise
ПС. Аз и съпругата сме строителни инженери , неработещи по специалноста си , а видяхме доста зор.
И за миг не си представям, че ще ми е лесно. Да сме живи и здрави и да не се ядосваме. Винаги има и по-лошо.

Quote
bibise
Просто преди да си изясниш всичко , до най малкия детайл - НЕЗАПОЧВАЙ.Строителството е множество от процеси , взаимносвързани , които ако объркаш от началота - няма оправия.
То че ще се почва - ще се почва. Надявам се и на подкрепа тук, макар, въпреки, че попитах още никой не ми каза как се прави зид за тухлена шайба, а после ще ми викате, че бил "шопски" *bow*
Re: Проекта е готов. А сега накъде?
22-02-2010 - 22:18:34
Quote
bibise
Я кажи какво разбиращ под одобрен проект.По принцип няма как да се одобри от общината проект , без всичките му части.Дадоха ли ти строителното разрешително.
Опс. Явно това е важно. Архитекта каза, че до 20 дена ще го имам, но все още нямам разрешителното за строеж. Иначе имам Заповед от общината, на която пише "ОДОБРЯВАМ: План за застрояване..." и е подписана от кмета, ОБЯВЛЕНИЕ...., РЕШЕНИЕ ...., РАЗРЕШЕНИЕ за план..., ПУП, да - ето ги - схеми за присъединяване към ВиК, Ел захранване с НН, Геодезично заснемане, детайл с обяснения за бетонирания дъждовен канал.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход