Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся майстор (Баня) - НАМЕРЕН!!!!

Публикувано от Асусена 
Re: Търся си най-добрите майстори (като начало: БАНЯ)
15-02-2010 - 14:33:10
Quote
Асусена
Хе-хе и аз съм от Правец winking smiley .
Истинските майстори си знаят цената и за тях няма криза smoking smiley .
Говорих с майсторът, който ми препоръча г-н Николов и с майсторът, който ми препоръча потребителят ornament - като за първи разговор добре.
Но все пак не познавам нито тия потребители, нито майсторите (страаааах ме е!!). Искам доказателства, че наистина са добри. Защото почна ли с някой - той ще е!! И трябва да направи всичко перфектно!!!!

Тъй де - 100 пъти мери - един път режи.
Все пак идеята е да намеря МОЯТ майстор, който да направи банята, а след това и останалите стаи в апартамента.

Като го намеря - ще пиша кой е и в последствие как си е свършил работата winking smiley .

То беше ясно, че има някъква причина хубавото момиче от аватара да си купи апартамент в Сухата река - удобно се излиза към Правец. Това е и моята логика ама за сега не ми е изтрябвал толкова много този апартамент, но все пак държа едно око отворено на цените и предложенията. Като си идваш в Правец обади ми се да те запозная с някой майстор да ти свърши работа. Телефон няма да давам тук ако има интерес в лични. И един съвет от мен - малко поохлади ентусиазма, защото пречи на фискалното мислене. Разбирам че въодошевлението от покупката няма граници, всички сме го минали това, но ти си само в началото на дългия трънлив път наречен ремонт ( По правия път нагоре) - това го знаеш какво е нали. Трябва да си железна и винаги сърдита когато общуваш с майстори иначе ще ти се качат на главата, те си имат разни хитрости за това и много умело се възползуват в такива ситуации.

_________________
Re: Търся си най-добрите майстори (като начало: БАНЯ)
15-02-2010 - 15:08:50
avatar
Ентусиазма едно на ръка. Той не ми пречи да се съмнявам и да търся най-доброто.



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-03-06 11:25 от Асусена.
Re: Търся си най-добрите майстори (като начало: БАНЯ)
15-02-2010 - 15:20:52
Quote
Асусена
Цената е правопропорционална на качеството. ТАКА Е НАВСЯКЪДЕ И ВЪВ ВСИЧКО!!!

Да, да, надявай се! Дано не попаднеш на някои като моите - качеството беше обратнопропорционално на цената. И ми се качиха на главата точно както каза Ивел и точно, защото бях прекалено добър с тях... такъв човек съм. Като гледам и ти каква си зелена като мен... желая ти късмет при намирането на човека. Или по-скоро човеците - добрите майстори са специализирани, така че бягай от майстори по всичко, ако искаш наистина високо качество. Един за банята, втори за шпакловките и боядисването и т.н.
Re: Търся си най-добрите майстори (като начало: БАНЯ)
15-02-2010 - 15:20:56
Quote
Ivel
Не ги мисли майсторите, ако са наистина добри, като тези за които става дума за 4 дена двама човека си изкарват 700 лева и питат няма ли още работа.
Ивел, ти ремонт виждал ли си? Според твоите цени, хората за 4 дена са измазали 70 кв.м, изчакали са да стегне мазилката и после са налепили 70 кв.м. плочки, предполагам понеже са майстори изчакали са отново и са фугирали накрая. Ако приемем, че една средно-статистическа баня има около 16-18 кв. теракот (стените и пода) излиза че за 4 дена твойте хора правят по 3,5 бани...Представям си какво качество вадят за да постигнат сумата която ти цитираш. :]
За една баня отиват около 10-ина работни дни, заедно с паузите между някои от операциите - времето отива на 15 ина дена. За по достоверно към горната надница, добави и разходи за консумативи, читави инструменти и...Ако искате някой да ви свърши работа и да останете доволни от това което ще направи цената е между 800-1000 лева
- Вик и ел.
- мазилка
- хидроизолация
- плочки
- монтаж на мивки, тоалетна чиния, аксесоари, вана, душ-кабина, смесителни батерии, играчката с ъгли и ръбчета, гипсокартон по тавана, монтаж на лунички и куп други дребни неща...
За баня 16 кв. м и баня 22 кв.м врътнята е една и съща...
Re: Търся си най-добрите майстори (като начало: БАНЯ)
15-02-2010 - 20:52:28
Не говоря за баня а за плочки на под в голямо помещение. Отне им точно 4 дена за 70 кв метра, от сутрин до късно вечер заедно с замазката, цоклите и фугирането. Плочките са перфектно положени просто няма за какво да се хванеш.Хората са работили в Германия преди няколко години а там компромиси с качеството редко правят. С баните съгласен съм нещата са по връткави, но чак пък за 20-22 лева аз не бих платщал толкова много. Предлагам всеки да си остане при мнението а на момичето желая успех в ремоната, каквото имах да кажа го казах вече. Между другото днес се мотах там наоколо, без да питам никой, но мисля че го намерих този блок - един с червени парапети на същата улица дето им е офиса на тази фирма - нищо не пише, но предполагам че е той. Не е зле отвън, не ми харесва, че до него правят някъкъв склад. Иначе е скътан малко по навътре от Ботевградското шосе - това е добре. Ще трябва да свикваш със шума на самолетите - точно над него летят когато излитат на запад. Аз например бих се пазарил заради това. Това си е един голям минус.Навсякъде по света в районите около летищата жилищата са по-евтини заради това.

_________________
Re: Търся си най-добрите майстори (като начало: БАНЯ)
15-02-2010 - 21:08:33
avatar
Обожавам самолетите.



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2010-03-06 11:26 от Асусена.
Re: Търся си най-добрите майстори (като начало: БАНЯ)
15-02-2010 - 21:11:54
EEEE Ivel то по тя логика дай да ценообразуваме само за подове мин 100м2. Темата е баня ,моля те не заблуждавай хората с нереални цени ,че то гранитогреса излезе 7лв/м2 щом и замаската влиза в цената.:]
Re: Търся си най-добрите майстори (като начало: БАНЯ)
15-02-2010 - 21:43:47
Таман преди седмица едни момчета ми преправиха една баня от тапети на плочки. Тапетите аз си ги свалих. Под имаше. Стените бяха 12-15 квадрата. Не бяхме говорили за цена и се изненадах като ми поискаха само 150 лв (а работиха и двамата 2 дена). Някои от другите ми бани пак бяха правили те, не помня цената, но със сигурност не е била толкова ниска. Много фаянсаджии са минали през нас, но от тези съм доволен от качеството.
Re: Търся си най-добрите майстори (като начало: БАНЯ)
15-02-2010 - 21:48:31
Снимай баните и качи някоя снимка да ги видя,че по нататък ще търся фаянсаджии и аз.
Re: Търся си най-добрите майстори (като начало: БАНЯ)
16-02-2010 - 08:38:24
Момчета, чета някакви цени за труд, които честно да ви кажа, са извън представите ми. Не съм работил в Германия, нямам дългогодишен опит, но като гледам какви бани съм направил, без много опит (на 2-ра стр. има сн. и линк), какви ли ще ги правя като понатрупам опит. *angel*
С лекота използвате думата КАЧЕСТВО, която аз бих я употребил много предпазливо. Хайде ако ще говорим за нещо, както аз пускам илюстрации направете така и вие, че иначе е трудно да се сравни. Булхоуме, метни снимка от банята дето са я направили за 150 лева. За банята от 2-ра страница получих 1500 лева за труд. winking smiley Ивел, интересно ми е да видя и твоя критерии за качество - можеш ли да пуснеш снимка от работата на твойте майстори.
Ивел, тоя грантогрес от ...9 кинта ли беше, дето много те кефи, обикновенно както му се прицелиш с око по ръба има една лееека дъга, която като тръгнеш да го редиш двата края потъват а в средата надига, ако щеш и с компютър да го редиш все тая - няма оправия, че и в размерите често има отклонения (под 0.5мм, но достатъчни за да прецакат фугите). С такива плочки аз не мога да сложа ъглова лайсна или да оформя приличен ръб - така личат кривините че...(ама като понатрупам опит сигурно ще мога). smiling smiley Всички сме влизали в такива тоалетни, убеден съм, никой не се прицелва с око по ръбовете на плочките, но усещането за "евтинджос" го има още с влизането - така ли е?

Асусена, качила си снимка в сайт, където за да я видят другите трябва да се регистрират и да се логнат...Поздравления за вкуса, стъкло-керамичните мозайките са най-красиви, ама и най-скъпи (ако не броим вноса на китайския, евтин и ужасно грозен).
Скъсвам се да пиша в този форум, снимки качвам с надеждата, че може да ни се повиши малко потребителската култура по отношение на имотите като цяло и естетическата им стойност. Замисляли ли сте се защо вносния италиански теракот е по-евтин в България от италианския теракот в Италия? :}
Та мозайките - има рязани, с остри ръбчета има и керамични с овални ръбове - точно като на големите плочки но с размери 10/10 мм - цената им започва от 70 евро нагоре и стига до ... 260-300 евро на кв. метър. (говоря за в Италия Германия). Само да попитам - такава мозайка възможно ли е да се нареди срещу 10 лева на квадратен метър?
У нас се продават китайски от стъкло (20-40 лв. за метър) което няма нищо общо с полирана мозайка от скъкло-керамика...Нито като цена, нито като Качество, нито като естетичност и визия.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-02-16 08:48 от Ivo.NovDom.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход