Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

схема за монтаж на котле на твърдо гориво

Публикувано от opus1 
схема за монтаж на котле на твърдо гориво
03-02-2010 - 14:40:03
Приятели имам котлe DAKON 16kw , искам да го монтирам на вилата си, която е на два етажа по 50кв.м. Въпроса ми е удачно ли е да го използувам за смесено отопление /радиатори + подово/ и може ли някой да ми драсне една принципна схема за монтаж. Благодаря ви предварително.
Re: схема за монтаж на котле на твърдо гориво
05-02-2010 - 22:59:02
Quote
opus1
Приятели имам котлe DAKON 16kw , искам да го монтирам на вилата си, която е на два етажа по 50кв.м. Въпроса ми е удачно ли е да го използувам за смесено отопление /радиатори + подово/ и може ли някой да ми драсне една принципна схема за монтаж. Благодаря ви предварително.

Съвсем без претенции за сериозни познания бих предположил вариант при който горещия тръбопровод отива директно на радиаторите а изходящия поток от радиаторите във вид на зигзаг се разполага по пода като подово отопление,тъй като неговата температура предполага стойности около 40 градуса,което е добре за подово отопление по принцип!В такъв случай веднага след котела на горещия щранг се прави разпределител от който до всеки радиатор се изпраща гореща вода,а студената вода се събира в общ щранг на който се монтира и помпата,и тя бута охладената вода към котела!Аз също мисля такава схема,като вместо радиатори предвиждам въздушни конвектори,става и от вътрешни тела на климатик заради възможния активен топлообмен чрез вентилатора в случай ,че котела се засили повече например!
Re: схема за монтаж на котле на твърдо гориво
05-02-2010 - 23:12:10
Re: схема за монтаж на котле на твърдо гориво
05-02-2010 - 23:18:19
Quote
Ivo.NovDom
eye popping smiley

Кое не ти е ясно майсторе в схемата?
Re: схема за монтаж на котле на твърдо гориво
05-02-2010 - 23:26:54


ето схема на свързване, за твоя случай, към ОИ трябва да имаш още един чифт изходи, съответно със смесителен вентил и друга циркулационна помпа, през единия кръг (подовото) се пуска вода с 20-22 градуса, а през радиаторите от 40-60 градуса.
Не ми се рисува в момента, но ако требе утре ще го доизчертая winking smiley Показано ти е как се вързва бойлера към ОИ.
Re: схема за монтаж на котле на твърдо гориво
05-02-2010 - 23:46:13
:]Иво ,това трябва да е разработка на НАСА за отопление на албанска совалка или как простото решение може да стане сложно:]

Да припомним задачката: малко котле 16 кW и 100 м2 за отопление! Съвсем възможно е изходящата вода от радиаторите да изминава по-дълъг път на зиг -заг по пода преди да се върне в котела.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-06 00:08 от фло.
Re: схема за монтаж на котле на твърдо гориво
06-02-2010 - 01:46:55
16 киловата...зарежи и подовото,и радиаторите.Насочи финансите към сиситема за централно отопление,с въздух.
Колко помещения са тия 100м2.?
Re: схема за монтаж на котле на твърдо гориво
06-02-2010 - 07:47:13
Може всичко но според мен увеличавайки обема с това подово отопление съответно количеството на носителя (антифриза) ще си направиш системата доста инертна и ако истине по някъква причина ще ти се загрява по-бавно. Аз съм с 30 КВТ Атмос но само с радиатори и съм страхотно доволен от работата му за окло 270 метра квадратни отопляема площ. Подово не ми трябва и това което съм направил напълно ме устройва.

_________________
Re: схема за монтаж на котле на твърдо гориво
06-02-2010 - 09:27:21
Котлето ти е малко ,ще стане ама иска повечко и по често слагане на въглища .Класическата схема за радиатори и подово е на 2 кръга с отделни помпи , 1 помпа за радиаторите с температура на водата -60-80 градуса ,2 помпа за подовото но преди нея се монтира смесителен вентил който осигурява макс 45 градусова вода .Иво -пусни схемата от Ерато .
Re: схема за монтаж на котле на твърдо гориво
06-02-2010 - 11:29:51
Тоя смесителен вентил ми е интересен как работи? 2 входящи тръби ли отиват към него - една с висока температура преди радиаторите и една с ниска след радиаторите. Предполагам, че и изходните трябва да са 2 - една за 45 градуса и една за останалата вода?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход