Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Монтаж и облицовка на камина

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Монтаж и облицовка на камина
06-02-2010 - 22:03:15
Е нали ти каза, че буфера е скъпо нещо. Този на Чаро нали не вършел работа - пак ти го каза.
Re: Монтаж и облицовка на камина
06-02-2010 - 22:20:58
Булхоуме, буфер няма да е от полза ако имаш вила и ходиш само за два дена в края на седмицата. И очакваш докато сготвиш супата да стоплиш със печката и съседната спалня.
На Чаро буфера - хмммм, неговото не е точно истински буфер, качил го е на тавана и колкото помага, толко и има загуби - грее атмосферата. но прави работата на ТП по-плавна без чести включвания и изключвания. Не мога да се сетя да съм казал че е е грешка дето го е сложил...
Re: Монтаж и облицовка на камина
06-02-2010 - 22:43:15
Камелия искаше да готви.... Не мога да се сетя къде ти беше поста, но останах с впечатлението, че Чаро не е доволен - само час помагал буфера и го е откачил.
Ти имаш ли буфер у Вас?
Re: Монтаж и облицовка на камина
06-02-2010 - 23:01:16
Не, нямам. Основното отопление трябваше да ми е с газов котел. За него буфер не е нужен.
Камината с която се отоплявам едвам и стига душицата да държи температура в ОИ. по проект котела ми трябва да е с 40 квт, а камината е само 20 квт - сложена е за кеф а и да помага за отоплението. Ако имаше някакъв запас от мощност на камината мога да включа бойлера си като буфер - 200 литра е и е с 2 серпентини. Вързан е към ОИ, но го включвам ръчно от време на време да топля водата с камината...когато го включвам, спирам ръчно топлото към радиаторите (няма мощност) winking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-02-07 00:04 от Ivo.NovDom.
Re: Монтаж и облицовка на камина
06-02-2010 - 23:52:47
Буферчето си ми служи вярно. Вярно, че подгрява голия таван, но е опакован с 10см вата на платна с голяма плътност(фасадна) и около 40см мека вата. Отделно има нахвърляни фибрани и стиропори.
За януари ТП изгори около 200лв. БГВ-то реално не свършва.
За сравнение миналия януари 280лв...

Буфер едва ли не е задължителен при отопление с ТП или твърдо гориво по мое мнение. Освен, че разтоваря системата, гарантира и за по дълго отдаване. Има неръждаеми буфери и на добри цени- поръчка...
Re: Монтаж и облицовка на камина
07-02-2010 - 00:01:28
Quote
чаро
Буферчето си ми служи вярно. Буфер е задължителен при отопление с ТП или твърдо гориво... разтоваря системата, гарантира и за по дълго отдаване...
*ok* *beer*
Re: Монтаж и облицовка на камина
10-02-2010 - 21:27:12
Quote
чаро
Буферчето си ми служи вярно. Вярно, че подгрява голия таван, но е опакован с 10см вата на платна с голяма плътност(фасадна) и около 40см мека вата. Отделно има нахвърляни фибрани и стиропори.
За януари ТП изгори около 200лв. БГВ-то реално не свършва.
За сравнение миналия януари 280лв...

Буфер едва ли не е задължителен при отопление с ТП или твърдо гориво по мое мнение. Освен, че разтоваря системата, гарантира и за по дълго отдаване. Има неръждаеми буфери и на добри цени- поръчка...

Чаро, дано не мислиш, че съм ти нещо противник, щото няколко пъти водим задочни спорове (даже напротив - фен съм ти от онази тема с поливането). Казваш, че си опаковал буфера с 50 см вата (без отделното) и подгряваш голия таван ли?
Re: Монтаж и облицовка на камина
10-02-2010 - 21:50:43
Олеле..да дойдеш да видиш.
Като вдигна стиропорите, които са нахвърляни най-отгоре, ватата е топлаeye popping smiley
Чак да го подгрявам- не, ама си бяга топло. Ще е по-добре буфера да е вътре, в котелно на приземния етаж примерно.
Предвид че в момента ято врабчета спи в тухлите:] а лампата в хола се подклаща от вятъра навън, това ми е най-малкия проблем.
Въпреки всичко, вътре постоянно е 23гр .*ok*
Като опаковам къщата, трябва да сваля още много от отоплението.

Не се впрегай... *beer*
Re: Монтаж и облицовка на камина
10-02-2010 - 23:05:15
Не се впрягам. Надявах се ти да не се впрягаш. Предполагам, че в котелното ще копна едно мазенце за буфера, но честно да ти кажа ме притеснява ефективността. При тая изолация дето си я боднал и пак грее - нещо не виждам къде е Киро на кирия... Идеята беше да складира излишната топлина, ама к'во ще спестим в случая? Изключая твоя буфер ще помисля върху тия дето беше постнал Иво (дали пък беше в тая тема...). По спомени най-"тънкия" беше около 5000 лв. Бойлера ако го включиш на ток нощем ще поддържа температурата като буфер (случи ми се без да искам). Та мислълта ми е - даваме 5000 лв за буфер, за изкопа и изграждане не ми се смята, ама май с изолациите и автоматиките нищо чудно да излезе към 10 000 лв. За да затоплим буфера пак изразходваме гориво (и да затоплим и загубите). Демек идваме в същността - след колко време ще ни се изплати този буфер (сравнявайки го с включването на ел бойлер през нощта) и дали тогава всички чаркове все още ще му работят безупречно. Предполагам, че и ако тези 5-10 000 лв си ги взел на заем и им плащаш лихва с надеждата, че парите ще ги "избиеш" от икономията с буфера - май сметката съвсем няма да излезе.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-12 12:58 от bulhomes.
Re: Монтаж и облицовка на камина
14-02-2010 - 03:12:52
avatar
Булхомес какво стана с твоята идея за камина със отворено огнище и вградена водна риза във него?



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-02-14 03:54 от MASTERCAM.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход