Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Монтаж и облицовка на камина

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Монтаж и облицовка на камина
23-01-2010 - 09:46:54
МАСТЕРКАМ, (който виждам е с класи над моя опит) *bow* е пуснал готина тема за
ОТВОРЕНА КАМИНА
Поразгледай! *beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-23 09:47 от Ivo.NovDom.
Re: Монтаж и облицовка на камина
23-01-2010 - 12:01:35
За отворена зидана камина аз лично бих заложил на т.нар. "камина на Ръмфорд".Особено ако е ъглово разположена,разликата в насочването на инфрачервеното излъчване е съществена.

Re: Монтаж и облицовка на камина
23-01-2010 - 12:23:07
Салвадоре страшен си *ok*, как ги вадиш и как ги намираш все такива, дето ни преобръщат наопаки гледните точки за нещата? *write*
Re: Монтаж и облицовка на камина
23-01-2010 - 12:27:51
avatar
Quote
Ivo.NovDom
Салвадоре страшен си *ok*, как ги вадиш и как ги намираш все такива, дето ни преобръщат наопаки гледните точки за нещата? *write*

Както снощи казах - в гуглето има всичко, включително, че бялото е черно - важното е на кого какво му върши работа!!*drunk*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Монтаж и облицовка на камина
23-01-2010 - 12:54:18
За камини има изписано адски много и на практика е обобщен хилядолетен опит.Има го и на хартия,има го и в нета.Не се наемам да твърдя кое е по-добро...камините по модела на Ръмфорд са се появили в началото на 19 век,когато хората са започнали да поназнайват повече за видовете лъчи и законите на които се подчиняват.Класическите зидарски решения не могат да се мерят със съвременните горивни камери,водни ризи и т.н. и това е ясно на всички.Както и nikoloff e писал,решението зависи от условието на задачата.Това една сложна задача да има десет и повече верни решения си е в реда на нещата.Колкото повече-толкова повече.
Re: Монтаж и облицовка на камина
23-01-2010 - 14:35:57
Иво, Булхоумс, Спасителю .....опаааа -Салвадоре, имах в предвид - благодаря !!!*bow*
Камината я виждам класическа - челото от светъл оникс с колонки - като лед и огън, за да кореспондира е леда в чашите*drink2*. Майстора идва в понеделник, вече имам база да го преценя колко е добър....Ще разказвам и ще "щракам", докато не изревете, че спамя. Седя си, чета ви отговорите и ми щуква, че само в българския език думата "благодаря" има най-точното значение - БЛАГО - ДАРЯВАМ. Не знам за вас, но на мен ми стана светло от помощта ви.
Re: Монтаж и облицовка на камина
23-01-2010 - 15:52:41
Ехеееее, Райдър, *ok* не си чак толкова невеж - тц тц - хайде пускай снимки, качи това което си си харесал. Капителите (колонките) от какъв камък ще ги правиш. Подготви се да бъдеш подложен на градивна критика, но тва да не те отказва winking smiley
Re: Монтаж и облицовка на камина
23-01-2010 - 17:25:26
Иво като най отзивчив тебе питам ...

Избързах да взема комините по-рано заради -25% промоция на Shiedel a тогава не бях гледал камерите още и взех ф 20 коминни тела.
Сега се зарибих по камерите на Palazetti но тези които ми харесват са все с извод на ф25.
Има преходници но имам съмнения дали ф25 на камерата и ф 20 на комина няма да донесе сериозен проблем при работа на камината.
Става дума за нормална камина декоративна без ризи и подобни.
Имам височина на комина тва нее проблем.
Re: Монтаж и облицовка на камина
23-01-2010 - 18:29:15
Quote
koxx
Иво като най отзивчив тебе питам ...
Избързах да взема комините по-рано заради -25% промоция на Shiedel .....
Ех тези икономиии!!!! :]

Кокс, купи си камината която си решил, с Ф250 мека връзка до комина а там с розетка-преход ще минеш на Ф200.
Проблем няма да имаш. само когато отваряш вратата та камината си ще трябва да си с 25 % по-внимателен. първо ще открехваш вратичката и после леееко ще я отваряш зада не ти влиза пушек в стаята. Това ще е единственото което би могло да ти е проблем. Друго няма. *drunk*
Така мисля аз, но нека и другите да дадат мнение. winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-23 18:46 от Ivo.NovDom.
Re: Монтаж и облицовка на камина
24-01-2010 - 00:13:38
avatar
salvador [ Отговор ]
Re: Монтаж и облицовка на камина
23-01-2010 - 12:54:18 Регистриран: преди 2 години
Мнения: 2 086
За камини има изписано адски много и на практика е обобщен хилядолетен опит.Има го и на хартия,има го и в нета.Не се наемам да твърдя кое е по-добро...камините по модела на Ръмфорд са се появили в началото на 19 век,когато хората са започнали да поназнайват повече за видовете лъчи и законите на които се подчиняват.Класическите зидарски решения не могат да се мерят със съвременните горивни камери,водни ризи и т.н. и това е ясно на всички.Както и nikoloff e писал,решението зависи от условието на задачата.Това една сложна задача да има десет и повече верни решения си е в реда на нещата.Колкото повече-толкова повече.

Напротив класическите зидарски методи все още са актуални .Ето и потвърждението на моите думи,камина със димообороти няма горивна камера която да я бие по икономичност на гориво и топлоотдаване надявам се във най скоро време да ви я покажа и направена.
Да има много написано във нета но то във по голямата си част не върши работа , за Ръмфорд какво да ти кажа само това че например че между Американският начин на оразмеряване на камини със открито огнище и Европейският има разлики навсякъде се дават различни съотношения във размера на огнището спрямо комина което зависи и от климатичните особенности на страната.













Може да работи и със отворена вратичка , като вратичката може да е и със цяло стъкло извода за комина е ниско долу на гърба димните газове се изкачват нагоре загряват горната част и след това се спускат надолу по каналите като загряват равномерно цялата тухлена зидария .

Единственият проблем е че във България няма подходящи червени плътни тухли за тази цел .



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-01-24 00:44 от MASTERCAM.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход