Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Монтаж и облицовка на камина

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Монтаж и облицовка на камина
14-01-2010 - 17:38:29
Изместваме темата от хубавата ти работа към мои лични работи, за които май сме говорили, но пак ще отговоря:
Quote
Ivo.NovDom
1. Всяка от стаите ти трябва да е с топло и шумо изолация, за да не я топлиш ако е празна и да не се чува хъркането на някой или ... бурния секс на други. :} (червената тухла не е твоя материал - нито е шумоизолатор нито е топлоизолатор).
Плочите и на сегашната вила съм ги направил отдолу с вата, отгоре с 2 см фибран заради шума. Какво препоръчваш за стени обаче?
Quote
Ivo.NovDom
2. Отоплението задължително с водни радиатори с термоглави (подовото по бавно излиза на режим, но не е вариант за отхвърляне).
Много ми се щеше подово, но не е удачно за къща за гости - бавно стопля.
Quote
Ivo.NovDom
3. Не си мисли за гравитачна система - ще ти върти водата когато това не е желателно - когато огъня в камината е с малка мощност или остане само жарава. На жарава, в комбинация с въздушна риза би могло да отопляваш успешно хола си за около 6-8 часа без да слагаш дърва. Камината става като радиатор с температура около 50-60 градуса само от жаравата - (но не трябва да върти циркулационната помпа) .
Камината едва ли ще може да топли цялата вила. Най-вероятно ще прекарам щрангове до котелното и ако трябва - веднага ще бъкна един котел. Все още не съм си избистрил как точно да вържа двете отоплителни тела в системата, но това си е за отделна тема.
Quote
Ivo.NovDom
4. Камината ти трябва да е 100 % ОБЕЗОПАСЕНА. Първата работа на гостите ти ще е да започнат да "мъчат" камината - кой разбира и кой не разбира ще ръчка. Не се притеснявай - може да се направи, стига да не ти мине през ума да си спестиш няколко клапана и ЮПС-а.
От тия работи е глупаво да се пести. Вместо ЮПС обаче ще сложа генератор.
Re: Монтаж и облицовка на камина
14-01-2010 - 18:20:56
За новата къща, вкарай в подовата замазка 5 см стиропор и толкова. Хем евтино хем върши работа. За ватата на тавана - ще е шумоизолация - в сегашната ти къща как е - върши ли работа? чуват ли се пиянски вой по спалните, като се запият в хола?
За стените - сухо строителство ГК с вата - бързо и позната техтология. Бих ти препоръчал Тивит (полистиролбетона) Ако си падаш новатор - ще ти е по лесно полагането, няма да бие на кухо, предполагам че ще излезе по-евтино.
За подовото - въпрос на избор ... smiling smiley

Камината може да отопли цялата къща, но не е автоматична - иска влачене ежедневно. Един пелетник вързан към ОИ (успоредно) ще е идеален вариант - когато се замоткаш с дървата ще работи пелетника, като пуснеш камината пелетника сам ще се намалява - ама за котела изчакай първо камината + комин за бъдещия котел - едно по едно
Re: Монтаж и облицовка на камина
15-01-2010 - 02:14:56
avatar
Браво колега справил си се отлично, аз съм нов на форума но се надявам да сме си полезни.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142
Re: Монтаж и облицовка на камина
15-01-2010 - 04:11:23
Я обясни малко за това:
Голям фен ще да е клиента ти. Аз поне не бях виждал досега такова нещо.
Re: Монтаж и облицовка на камина
15-01-2010 - 06:06:24
avatar
bulhomes Това е кръгла куполна пещ за агънца, прасенца ,пици и тн + барбекю отстрани има мивка на задната страна малък кухненски бокс а точно под пеща е мястото за дървата.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 7 път(и).Последна редакция на 2010-01-16 01:02 от MASTERCAM.
Re: Монтаж и облицовка на камина
15-01-2010 - 17:18:35
avatar
Е не мога да кача снимки от компютъра си и това си е какво ли не опитах но не става ,а и не откривам бутон със които мога да изтрия поста си ако съм сбъркал.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-15 17:35 от MASTERCAM.
Re: Монтаж и облицовка на камина
15-01-2010 - 22:03:24
Когато поста е твой и си ВЛЯЗЪЛ в системата имаш такова:

И такава явна реклама на фирмата ти тук не се приема добре, още повече от новодошли. Не че не можеш - просто не се гледа с добро око и както виждаш май само аз ти обръщам внимание. Николов е помогнал на стотици хора и си е сложил само линкче.
Re: Монтаж и облицовка на камина
16-01-2010 - 00:52:13
avatar
Извинете ме ако съм ви нарушил спокойствието не съм тук за реклама ,със камини и гипс се занимавам още от 1986 година .Щом мислите че преча на г-н Николов изтриите ми постовете и толкоз ,надявах се да ви бъда полезен но щом не се приемам със добро око няма да пиша повече останете си със здраве.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-16 01:00 от MASTERCAM.
Re: Монтаж и облицовка на камина
16-01-2010 - 08:56:49
Привет от мен,. Булхоуме не го яж човека. Какво като си прави реклама? Да не продава дрога? winking smiley
Мастеркам, стой си спокойно, добре си дошъл! *smiley_ahh* Нямам го твоя опит и някой и друг практичен съвет, хич няма да ми е излишен, на теб Булхоуме също. *bow* Като си почнал, помогни му на колегата да си качва снимки - видно е от тези дето правят камини, а не чати по форуми :}
Не споделям анонимността във форума, по добре е да се знае кой с какво се занимава и с какво би могъл да бъде полезен. Сега се сетих, че си бях качил снимката, но като смениха фейса на форума се скри - не съм си правил труда да я оправя, но ще го направя. Анонимността позволява на много, безотговорно да ръсят какви ли не "бисери" да се държат цинично и т.н. Не съм ли прав?
Re: Монтаж и облицовка на камина
16-01-2010 - 11:04:21
Това с добавяне на подписа не е лош начин на реклама - ще взема и аз да се възползвам от това. winking smiley Я какъв подпис съм си спретнал. И снимката си оправих. Хехехехе.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-16 11:06 от Ivo.NovDom.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход