Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

мазилки с турбозол и камини

Публикувано от ibi1970 
мазилки с турбозол и камини
03-01-2010 - 20:33:08
Предстоят ми довършитерни работи по една къща и много ме интересуват актуалните цени на мазилките с турбозол както и фирми които извършват тези услуги,другото за което ви моля е да препоръчате фирма за изграждане на камина с въздуховоди като държа на качество и коректно отношение.
Предварително благодаря на всички отзовали се.
Re: мазилки с турбозол и камини
04-01-2010 - 00:10:36
За мазилките цената се формира от цената за труд (около 8-10 лв. за квадрат) + разходната норма на материал за квадрат (пише я на опаковките, вярна е, в зависимост от кривината на стените дебелината е различна - когато се сложат водачите може да се замери и да се изчисли сравнително точно количеството на необходимия материал),
ще е нещо между 10-13 лв. за квадрат с турски материали или слагаш 3-4 лв. за квадрат отгоре за Кнауф, но стените стават гладки.
Re: мазилки с турбозол и камини
04-01-2010 - 08:21:20
Засега имам две оферти едната е за14лв./кв.м а другата е за 16лв и двете са с Кнауф.Гледах обекти и на двете групи и ми харесаха,но аз гледам с непрофесионално око и бих искал да ме насочите на какво трябва да обърна внимание - къде е "майсторската"работа.
Re: мазилки с турбозол и камини
04-01-2010 - 09:09:08
Майсторската работа в е зида отдолу.Ако е прав,както казваше един майстор навремето: "и с умрели животни да го измжеш,пак равно ще стои".
Re: мазилки с турбозол и камини
04-01-2010 - 10:34:22
Не си запознат с възможностите на работниците в строителството за да твърдиш, че е важно зида да е правsmiling smiley
Досега не съм виждал гипсова мазилка да става за боядисване, не съм виждал мазач, който може да направи четири прави ъгъла в помещение, добрите мазачи правят стените в равнина, обаче като чуят за изискване ъглите да са прави и твърдят , че е невъзможно.
Много е важно какво точно очакваш да получиш като краен продукт - при 13-16лв. получаваш добра основа за шпакловане, но в никакъв случай не получаваш повърхност готова за търкаляне на валяк. Освен това получаваш стая, която е в план е с формата на четириъгълник, а не правоъгълник независимо от качеството на зидарията.
Re: мазилки с турбозол и камини
04-01-2010 - 11:57:08
avatar
Quote
4ovek
Не си запознат с възможностите на работниците в строителството за да твърдиш, че е важно зида да е правsmiling smiley
Досега не съм виждал гипсова мазилка да става за боядисване, не съм виждал мазач, който може да направи четири прави ъгъла в помещение, добрите мазачи правят стените в равнина, обаче като чуят за изискване ъглите да са прави и твърдят , че е невъзможно.
Много е важно какво точно очакваш да получиш като краен продукт - при 13-16лв. получаваш добра основа за шпакловане, но в никакъв случай не получаваш повърхност готова за търкаляне на валяк. Освен това получаваш стая, която е в план е с формата на четириъгълник, а не правоъгълник независимо от качеството на зидарията.
Както винаги - много точно!!!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: мазилки с турбозол и камини
04-01-2010 - 12:50:59
Quote
4ovek
Не си запознат с възможностите на работниците в строителството за да твърдиш, че е важно зида да е правsmiling smiley
Досега не съм виждал гипсова мазилка да става за боядисване, не съм виждал мазач, който може да направи четири прави ъгъла в помещение, добрите мазачи правят стените в равнина, обаче като чуят за изискване ъглите да са прави и твърдят , че е невъзможно.

Идеята, че правите ъгли в сградата се оформят от мазачите, а не от зидарите, е много интересна идеяwinking smiley
Re: мазилки с турбозол и камини
04-01-2010 - 15:44:58
Правите ъгли се правят от всички, не само от този дето зида. Обаче обикновено мазачът увеличава грешката на зидаря, а този дето прави шпакловката първата му работа е да наслои материал в ъглите за да може да се избяга още повече от правия ъгъл. И всички се оправдават с предишния.
Re: мазилки с турбозол и камини
04-01-2010 - 16:22:06
Quote
4ovek
Правите ъгли се правят от всички, не само от този дето зида. Обаче обикновено мазачът увеличава грешката на зидаря, а този дето прави шпакловката първата му работа е да наслои материал в ъглите за да може да се избяга още повече от правия ъгъл. И всички се оправдават с предишния.

Като оставим настрана народопсихологията, нека кажа, че при правилно зададени оси на зидане от водещия техник и професионална зидарска работа - правите ъгли са неизбежни и мазачи/шпакловчици имат шанс да изтеглят качествено обемите.
Ако, обаче, някой от двойката "инженер/мазач" е сбъркал с повече от 3-4 градуса по оси над 5 метра .......не че не може да се изправи с мазилка или шпакловка, но е египетски труд.....На космическа цена, разбира се....
При евтино строителство определено този подход не се рентира, така че - в известен смисъл мазачите са прави. Когато не прикриват собствената си некадърност, разбира се winking smiley
Re: мазилки с турбозол и камини
04-01-2010 - 20:04:40
Доколкото разбирам ми казвате че мазилката нанесена с турбозол ще изисква след това и шпакловка?!?На няколкото места които съм гледал такава мазилка(кото на едното беше нанесена и боята-латекс)всичко беше ОК(поне в моите очи).И още един въпрос редно ли е при минусови температури да се полага такава мазилка?
Колкото до камината......засега съм се спрял на Каминицентър и Секаста като днес гледах една изградена от Каминицентър и изглеждаше много добре а и собствениците са много,много доволни.Моля ако някои има преки впечатления от тези фирми да ги сподели.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход