Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Технология на планинска къща

Публикувано от derooo 
Re: Технология на планинска къща
04-01-2010 - 02:27:06
Quote
Nasko.Stoykov
Az predlagam tova.tuk

Не разбрах как го предлагаш? Това е пемза и става за лек бетон,наричат го пемзабетон! В България е дефицит и може да се замени с перлит за правене на лек перлитобетон.Перлита е със същия вулканичен произход и има български производител-100литра са около 10 лв. Разликата е,че пемзата е естествено набухнала вулканична пепел ,а перлита го набъбват в заводски условия! За мен фаворит за леки и олекотени бетони,като цена е талаша! Въведен е първо в Швейцария и Германия след втората световна война.Лидер по качество обаче е полистиролбетона!
Re: Технология на планинска къща
04-01-2010 - 02:51:48
Г-н Фло, исках да кажа че насочвам вниманието си към леките бетони(перлити, полистироли и пр.)
Re: Технология на планинска къща
04-01-2010 - 07:40:38
avatar
Derooo,виждам,че и в друг форум си пуснал запитването си,че и домашно си им оставилwinking smileysmiling smiley,а и технологията ти е ясна-не разбрах какво точно питаш....
Не съм твърд привърженик на точно определен вид строителство,но в твоя случай съм склонен да подкрепя колегите.
Имаш ли идея,при положение ,че за тази планинска къща ще ти трябва покрив с голям наклон,как ще закрепиш керемидите "Брамак"-независимо дали са "Икономик","Класик","Спектра"„"Дунав" или "Атика".
Въпреки,че са едни от най-скъпите керемиди от средния клас на нашия пазар,дупките им за накававане са само загатнати и ще се видиш в чудо като тръгнеш да ги фиксираш и почнат да се чупят-скоро им сърбах попарата и смених цяла партида"Брамак" с други керемиди,след като в цяла СФ не можаха да предложат свестни керемиди.
За справка-обиколи дистрибуторите им и виж.
Ако ги оставиш без да са наковани при голям наклон на покрива-напролет ще ги събираш пред вратата.
Друг е въпроса,че разликата в цената за цялостна система м/у "Икономик" и "Атика" е почти двойна,ако и да са скъпи...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Технология на планинска къща
04-01-2010 - 09:00:19
avatar
Quote
derooo
Внасям яснота :
1.И при двата вида строителство се налага външна ТИ - стиропор с шпакловка.
Повтарям - искам да заместя единствено дървените греди с тухли.
2.Относно влажността написах "като цяло" т.е. водата във вароциментовия р-р е многократно повече отколкото в дървото, но за сметка на това количеството дърво е в пъти над р-ра.
3.За мое съжаление цените на офертите за сглобяеми къщи са осезаемо по-високи от горепосочената от мен система.Неслучайно проектирах за сглобяемо, но нещата са на път да се променят.Ще поживеем и ще видим дали е за хубаво....
1. Това, който ти го е казал сериозно те е подхлъзнал.
2. В единия случай влагата е в равновесно състояние, а в другия е предназначена за отделяне - сравнение няма!
3. Не знам към кого си се обърнал за оферта, но това е невъзможно (давам това мнение под условие, че не съм виждал проекта).

След като имаш работен проект това означава, че фундамента ти е проектиран за лека конструкция и контролните органи още като забележат разликата ще си имаш неприятости. Колегите са писали и за бетонните колони и пояси. Започвам да си мисля от твоите думи, че май проектантите ти въобще си нямат хабер как се прави технически проект на дървено-скелетна конструкция, а камо ли за къща.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-04 09:01 от n.nikoloff.
Re: Технология на планинска къща
04-01-2010 - 09:39:16
Подкрепям на 100% мненията на Николов и Фло!
Защо Дероо ми заприлича малко на един наш съфорумец,който вече не стъпва тук?:]
Re: Технология на планинска къща
04-01-2010 - 10:40:59
Благодаря на всички за разнообразните и полезни коментари.Както е видно, не съм специалист в строителството.Изказвам мнения,понеже виждам коренно противоположни тези.Точно това е хубавото във форума.Мисля, че съвета на Марк е много полезен при моя 17% наклон на покрива.

До ФЛО :
1.Писах „стиропор с шпакловка”, а не с ВЦР.Не знам дали е препоръчително, но в цяла България стиропора се монтира отвън и шпаклова.
2.Не съм железен в избора си – това е само предложен вариант на изпълнение.
3.Дори и за лаик е ясно, че има нужда от бетонен пояс и колони.А също и, че са здрави, трайни,сигурни и без поддръжка.
4.Имаш по-силна интуиция от мен,понеже аз все още не познавам изпълнителя и „шопския му зид”.
5.Хареса ми конкретно описаната от теб конструкция.Притесненията ми са относно поддръжката, трайността и сигурността /предвид ползването от непознати туристи/.

До Н.Николов :
1.Влагата,предназначена за отделяне просто ще се отдели.Мухлясала тухла все още не съм виждал, за разлика от дърво и дървени плоскости.
2.Както писах, контактувах с 20-тина фирми за сглобяеми къщи,но няма задоволителна оферта.Мога да ви изпратя част АС, за да направите предложение.
Проектантския екип, изготвил пълната проектна документация няма нищо общо с обсъжданите промени.Заданието е проект за сглобяема конструкция и е изпълнено и одобрено без забележки от главния архитект.В този смисъл е нелепо да се оценява работа и хора, които не познавате.Извинявам се за забележката!
Re: Технология на планинска къща
04-01-2010 - 11:18:58
avatar
Quote
derooo
До Н.Николов :
1.Влагата,предназначена за отделяне просто ще се отдели.Мухлясала тухла все още не съм виждал, за разлика от дърво и дървени плоскости.
2.Както писах, контактувах с 20-тина фирми за сглобяеми къщи,но няма задоволителна оферта.Мога да ви изпратя част АС, за да направите предложение.
Проектантския екип, изготвил пълната проектна документация няма нищо общо с обсъжданите промени.Заданието е проект за сглобяема конструкция и е изпълнено и одобрено без забележки от главния архитект.В този смисъл е нелепо да се оценява работа и хора, които не познавате.Извинявам се за забележката!
1 За съжаление се среща, защото много неспециалисти си помислиха, че ги разбират нещата, ама няма да се разпростирам по този въпрос, защото много съм писал преди за това.
2. Вземи ми координатите оттук - www.ecohouse.bg, като ми пусни всички части, а не само АС

Наистина не ти познавам проектантите, но всички архитекти и конструктори в строителството, които познавам (а аз познавам доста) уменията им в проектирането на дървени конструкции се свежда до това, което са ги учили в УАСГ, а там не не ги учат на нищо, защото и няма кой да ги научи - не че нещо са некадърни или нещо от сорта. Дървените конструкции се учат в съвсем друг Университет. Оттам и голямото разминаване във виждания и прилагания в практиката.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
LKK
Re: Технология на планинска къща
04-01-2010 - 18:10:34
Quote
derooo
Каква е изолацията и дограмата на къщата?
Изцяло споделям мнението ти за начина на отопление.
Поздрави

Изолация засега няма. Стените са с тухла четворка, основа 6х6 на два етажа с плочи. Покрив двускатен, 45 и 30 градуса, битумни керемиди, /керамичните може би са за предпочетане/.
Прозорците са двойни, дървени с еденично стъкло, стандартно изпълнение. Разположена на 1200 м надморска височина. Строена през 80-те години.
Камината / 78% КПД/ я сложих пролетта на 2009 и оттогава мога да я посещавам целогодишно. Дърва бол, не гоня макс ефективност на отоплението, но държа да не мръзна.
Поздрави
Re: Технология на планинска къща
04-01-2010 - 20:08:37
Някой да сподели удачен вариант за покрив при условията на планински климат?
Re: Технология на планинска къща
04-01-2010 - 21:57:17
[

*drink1*markk [ Отговор ]
Re: Каква е реалната себестойност(цена ) на строителството и какво би следвало да плати клиента ново

Драги съфорумци,горещо ви моля да не пишете в тая тема с това заглавие,че ще довтаса Стан отнякъде и жална ни майка на всички...winking smileysmiling smiley
Тъкмо се бях поуспокоил,че темата изчезна назад-кой я изрови....


*drink1**bow**yes* Поздравявам те в тази тема,да не вадя скелета от гардероба!:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход