Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вътрешна хидроизолация

Публикувано от bibise 
Вътрешна хидроизолация
20-12-2009 - 21:03:10
Здравейте,

Имам малко проблемче което се чудя как да разреша.Имам вила в троянският балкан , за която всички приятели като ме срещнат питат кога ще е следващият купон там.Но тази вила иска и подръжка.

Та на въпроса.Вилата е на скат и мазето е половината в земята.Като от към лицето е отворено, а задната стена е 100 % под земята.Естествено в това помещение е супер влажно и го ползвам за склад.Но при зачестеното ходене се наложи да купя хладилник и го сложих там.Просто за броени седмици мухляса и се съсипа.Има и бойлер който е толкова окаян , че ме е страх да го включа.Как да го хидроизолирам.Единият вариант е ясен - дренаж по ската и отвеждане на водата в ниската част.Вторият също - откриване на основите и външна хидроизолация.Но възможен ли е вариант с вътрешна хидроизолация , каква е технологията и надежноста.Стената е тухла четворка и мазилка но мазилката ще я сваля.Влага на горния етаж не се просмуква.

Благодаря предварително.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-20 21:06 от bibise.
Re: Вътрешна хидроизолация
20-12-2009 - 21:25:40
Намажи стената с битумен грунт без да сваляш мазилката! Поне 2 ръце. На пазара има различни марки и цени,както и опаковки с различни размери,но общо взето действат еднакво!Там ,където съм го ползвал при аналогични на твоя случай ситуации е дало резултат. Отгоре върху битума може да се лепне и една 3мм. XPS изолация. Лепи се със специално лепило за стиропор-водоразтворимо!
Re: Вътрешна хидроизолация
20-12-2009 - 23:30:57
Дренажа отвън задължително го направете.А отвътре,ако стените не са боядисани и мазилката е здрава може да използвате
мазана хидроизолация с пенетронно действие.На циментова основа са.Разход около 2 кг/м2.Ефикасни са при негативните
течове ,до няколко атмосфери .Пода също трябва да се мине с този материал.След това по вкус,декоративен камък,керамика ,боя....
Re: Вътрешна хидроизолация
21-12-2009 - 08:43:17
Нямаш информация за това дали водите са повърхностни или подпочвени, нямаш информация за напора. Нямаш информация за това с какви размери са пукнатините в стената и пода. Изводът е,че не е ясно каква изолация трябва да се използва в твоя случай.
Не слушай какво те съветват - нямат достатъчно данни за да могат да дадат правилен съвет. Ако беше толкова лесно да се решат проблемите с водата от вътрешната (пасивната) страна нямаше да има проблеми на доста по-сериозни обекти отколкото е твоето мазе.
Мен ако ме питаш за вила дето е за купони не си заслужава изключително скъпото начинание с вътрешната хидроизолация. Намери място на хладилника и бойлера на друго място.
Re: Вътрешна хидроизолация
21-12-2009 - 10:40:41
avatar
Гледам и не вярвам на очите си....Битум?! на влажна основа?!?
Идиотизми някакви.
Материала необходим се казва Аквамат Пенетрейт на Изомат.....
Мажеш според описанието на продукта и очакваш да стане чудото....
И то става....
Няма време да обяснявам кое как, затова ако желаете пишете ми.

Чест и почитание
Re: Вътрешна хидроизолация
21-12-2009 - 10:46:15
Всъщност...това с влагата може да е и лесно,и не чак толкова.Голямо предимство е ако знаеш от къде идва.Източникът рядко е разпределен равномерно по цялата стена.Просто с годините,ако не се овладее,плъзва навсякъде.
Re: Вътрешна хидроизолация
21-12-2009 - 11:01:28
Gogol е прав.не си асфалтирайте механата.Това ,за което споменаваме е сигурно в порядъка на 60-70 лева торбето,което значи
около 12 м2. изолирана площ.Не изисква майсторлък.Местенето на хладилника е решение,но влагата си остава проблем.
Re: Вътрешна хидроизолация
21-12-2009 - 12:11:52
А като го запушиш само на едно място , избива от другоsmiling smiley
Ей, кажете на човека до какъв размер на пукнатините се използват тези пенатрационни материали, а не му говорете за чудо.
Гогол, неправилното използване на твоите материали води до лоша реклама, не знам защо търговците обяснявате, че може всеки да ги полага, когато това не е такаsmiling smiley
Re: Вътрешна хидроизолация
21-12-2009 - 12:22:18
Quote
4ovek
А като го запушиш само на едно място , избива от другоsmiling smiley
Ей, кажете на човека до какъв размер на пукнатините се използват тези пенатрационни материали, а не му говорете за чудо.
Гогол, неправилното използване на твоите материали води до лоша реклама, не знам защо търговците обяснявате, че може всеки да ги полага, когато това не е такаsmiling smiley

*ok*"Тука съм съгласен със 4овек на 100 % ! Това " чудо" ,дето го рекламира Гогол си е цимент,само дето струва 10 пъти повече от обикновения цимент-циментова основа с гръцки мурафет!:]

В живота има едно правило,така е и в науката даже -започва се от простото и се върви към сложното! А простото в случая е две ръце битумен грунд,защото има влага а не тече вода!Класическо решение за 10-15 лева!
Re: Вътрешна хидроизолация
21-12-2009 - 18:56:13
Местене на хладилника и бойлера е невъзможна.Вилата е малка и съм използвал на етажа всяко едно място за да направя места за спане.Дори ако реша проблема с влагата ще ликвидирам вътрешната кухня и ще оставя само лятната - така и така зимата неходя.Планирам също в бъдеще да направя тоалетна и баня , ако не го направя още сега.

Конкретен пробив на влага няма - или не го виждам..Просто се просмуква през стените.

Но може би ще пробвам простото и ефтиното.Ако нестане - продължавам с друго.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход