Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За илюзиите на мечтатели да живеят в къща

Публикувано от elinka 
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
21-11-2009 - 17:06:39
Nasko.Stoykov Написал:
-------------------------------------------------------
> Улицата не била асфалтирана, нямало на близо
> магазин, съседът ти бил темерут, другият пък
> гледал кокошки или прасета… Дразнители и
> неудобства винаги ще има! Важното е човек как ще
> реагира на тях.
>
> Хората на запад са му намерили колая. И улицата ще
> е асфалтирана и съседа няма да гледа прасета,
> когато законите започнат да се прилагат и всяко
> нещо намери своята цена. По филмите съм виждал как
> в америка комшиите се надпреварват в подържането
> на дворовете си, как ти слагат глоба ако не си
> почистил снега или окосил тревата. Ще дочакаме и у
> нас това да стане, ама ще вземе "жертви" и време.
--------------------------------------------------------------------
Стига с това как е на запад. Всички сме гледали, слушали и говорили за това. Реалността е такава, каквато е. Обаче, живеем не повече от стотина години! И живеем тук и сега. На който не му харесва - или да се жертва за да промени нещо за идните поколения или да се изнася в чужбина. Е, има и масов вариант - предимно мрънкане и оплакване от родната действителност. Много хора просто искат да са нещастни и с удоволствие обвиняват за това всички и всичко около тях. Да, закони може да има, ама няма кой да ги прилага. Ами да направим нещо. Хайде да видим как ще накараш съседа да не гледа 2-3 мърляви крави, които минират навсякъде пред портата ти. Просто няма начин!! Това е като да накараш комшията от съседния апартамент да не си оставя течащия плик с боклук пред вратата за ден-два или пък този отгоре, който има навика да си чисти ушите на терасата и да ти цели саксиите с използваните клечки. Ако не ти издържат нервите, може да пробваш и др. нелегални мерки, но тях да не коментираме. Това е родната картинка, която и на мен не ми харесва. Но радост човек може да намери, стига да умее да цени това което има.
Невероятно е усещането от аромата на току-що окосената трева, красотата на цъфналото цвете, което си насадил със собствените ръце и за което си полагал дълго грижи, вечерните сбирки с приятели в прохладната лятна вечер на двора... Ето тези и подобни малки неща, могат да те накарат да забравиш къде живееш и да те заредят за утрешния ден.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
21-11-2009 - 18:48:24
dedo Mrazzz Написал:
-------------------------------------------------------
> Нека разгледаме и една конкретна оферта от този
> сайт:
>
>
> Ето една къща около София. ....

За пръв път съжалявам, че не живея в Перник
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
22-11-2009 - 00:30:40
:} Da kak zvuchi samo...utre she proveria tocho milite do tam. *book* Prosto ne hodia do tam s kolata si. Ne tova obache iskah da kaja. Imot ne se kupuva vseki den i chovek trabva da misli dobre predi tova. Za decata, za jenata, za kolata ,za zimata za lanskia sniag (Krai utre si instaliram kirica...tazi latinica mi skasva nervite) Uspeh! :g:
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
22-11-2009 - 01:02:57
Мила Мегеа, точно това се опитвам да кажа. Парцела ти ще струва 200Е/м2 ако беше в район където изброените от мене условия ги има. Как да дам днеска 200Е/м2 за нещо което евнтуално би струвало толкоз след като мене няма да ме има. Убеждаваш ме че днес трябва да се живее, при днешните условия ТУК и СЕГА, а ми предлагаш цени от 22-и век или парцел в Монтрьо на женевското езеро :] Мисля че тука не пасеме дръгливите крави на "комшията", нито пък ние самите пасеме трева. :] И се опитвам да гледам на запад как са си уредили населените места хората, защото като погледна на изток виждам батак по-голям и от нашия. Успех с продажбата.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
22-11-2009 - 04:37:06
Комуто кравите пречат да не ходи на село *angel*

Аз не виждам нищо лошо в отглеждането на домашни животни, даже мисля да си взема петел и няколко кокошки *pardon*
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
22-11-2009 - 12:49:18
Geto

Сакън, недей петел/ли , мнооого рано кукурига/т бе *stop*
Ама като осъзнаеш грешката си - сам ще хванеш ножа :]

Аз другата година смятам да си взема пъдпъдъци - за пресни яйца.
По-полезни са от кокошите.
Виж другарите японци, не са прости - нагъват всеки ден истинско Българско мляко и по 2 пъдпъдъчи яйца задължително.
Затова живеят най-дълго.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
22-11-2009 - 16:48:41
Nasko.Stoykov Написал:
-------------------------------------------------------
> Мила Мегеа, точно това се опитвам да кажа. Парцела
> ти ще струва 200Е/м2 ако беше в район където
> изброените от мене условия ги има. Как да дам
> днеска 200Е/м2 за нещо което евнтуално би струвало
> толкоз след като мене няма да ме има. Убеждаваш
> ме че днес трябва да се живее, при днешните
> условия ТУК и СЕГА, а ми предлагаш цени от 22-и
> век или парцел в Монтрьо на женевското езеро
> Мисля че тука не пасеме дръгливите крави на
> "комшията", нито пък ние самите пасеме трева. И
> се опитвам да гледам на запад как са си уредили
> населените места хората, защото като погледна на
> изток виждам батак по-голям и от нашия. Успех с
> продажбата.
--------------------------------------------------------------
Съжалявам, но аз не предлагам ни парцел, ни къща за продажба. Аз просто изразявам мнението си като живущ извън околовръстното на София с реално участие в действителността, която коментирам.
И за миг не съжалявам за тоя избор, а само за това, че още преди десет и повече години нямах смелостта да го направя. Цената от 200Е/м2 няма да коментирам. само ще кажа, че за всеки влак си има пътници, но аз не бих се качила в този... Най-вече защото просто не мога да си го позволя, а за "комфорта", който предлага возенето, билета е повече от златен!

Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
22-11-2009 - 20:46:12
Направил съм грешка, друг продаваше парцел за 200Е/м2. Съжалявам.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
22-11-2009 - 21:12:57
Предлагам да видим http://forum.imoti.net/read.php?15,251657]колко от нас живеят (или поне за живяли) в къща[/url]. мисля, че ще е показателно за мненията, дани по темата.
Re: За илюзиите на мечтатели да живеят в къща
27-11-2009 - 13:19:58
Quote
Petar
Geto

Сакън, недей петел/ли , мнооого рано кукурига/т бе *stop*
Ама като осъзнаеш грешката си - сам ще хванеш ножа :]

Аз другата година смятам да си взема пъдпъдъци - за пресни яйца.
По-полезни са от кокошите.
Виж другарите японци, не са прости - нагъват всеки ден истинско Българско мляко и по 2 пъдпъдъчи яйца задължително.
Затова живеят най-дълго.

виж не бях се сетил за пътпъдъци. с жена ми дискутирахме дали да си гледаме кокошки - за яйца, а според нея и лесно се гледали. като стана въпрос за месо обаче, се оказа, че пилето (кокошката) тр да се обезглави и обезпери (ощипе). това май не и харесва (самия процес де)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход