Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлоизолация върху под на междинна плоча

Публикувано от BAT_GOIKO 
Re: Топлоизолация върху под на междинна плоча
18-11-2009 - 21:51:16
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> Човек то си пише: В ЦЕНИТЕ НЯМА ПЕЧАЛБА И ДДС. ама
> чети и другите колонки - допълнителни разходи,
> механзация...



*xxx* Прилича ми на мушенгия! Демек захапете,щото работим за бог да прости!А бе ,тия юнаци правят ли разлика между цена и себестойност?Не знам,може и аз да съм параноичен! winking smiley
Re: Топлоизолация върху под на междинна плоча
18-11-2009 - 23:07:36
С тия таблици се смятат инвестиционните проекти. В справочника има даже и средните заплати на техн. р-л, бригадири, шофьори, багеристи, цената на машиносмените...доста добро помагало е за строителите и за инвеститорите. Особено когато трябва да се направи оферта или въобще да се сметне цената на проекта. Нали всички искат да знаят предварително колко ще струва. Снимах страници за ново строителство, настилките при ремонтите ги има като отделни позиции. По големите компании си има вътрешни отдели които смятат стойността на бъдещите си проекти преди да пуснат конкурса или поръчката.
Опитах да обясня, че дали ще се слага стиропор в замазката или не, цената е една и съща и някой дето се изхвърлиха веднага с по едно "НЕ на стиропора", правят грешка.
Re: Топлоизолация върху под на междинна плоча
19-11-2009 - 11:43:32
Иво, допълнителните разходи не се полагат на майстора по никакъв начин. НЕ ми се започва темата са анализи на цените на СМР, най-малкото защото те са за вътрешно фирмена употреба, а не са да се показват на инвеститора.
Без да се задълбочаваме сметката по-скоро е - теракот по под труд 17лв., допълнителни разходи върху труда 17лв рлюс останалите разходи механизации, доставно-складови разходи, материали- това е близо до реалната себестойност на сторителна фирма без ДДС и печалба. Пазарната цена е под тази себестойност и това, че ще показваш анализите не означава , че някой ще плати повече. Изводът е - не си заслужава сторителна фирма да предлага услугата поставяне на плочки. Ей за това са анализите, а не да се обяснява на хората колко точно струва, тъй като цената се формира от пазара.
Или пък подобни сметки служат на инвеститора за да види къде да очаква офертите, но във всеки случай за да са истинки трябва да се сложат пазарните цени на труда.
Re: Топлоизолация върху под на междинна плоча
19-11-2009 - 11:47:10
Да ама са грешни, Иво. И затова се стига до наблъскване с непредвидени работи, затова най-голямата печалба на строителите е в анексите, ако минат. Затова в тази държава не можем да усвояваме евро кинти, защото там се изисква по-точна прогноза за разходите.
Няма справочник на това колко са били офертите и колко накрая е платил инвеститора за да се види , че обикновено разликата е в пъти. А там където не е - са изписани работи, които не са извършени.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-19 12:10 от 4ovek.
Re: Топлоизолация върху под на междинна плоча
19-11-2009 - 13:06:14
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Иво, допълнителните разходи не се полагат на
> майстора по никакъв начин. НЕ ми се започва темата
> са анализи на цените на СМР, най-малкото защото те
> са за вътрешно фирмена употреба, а не са да се
> показват на инвеститора.
> Без да се задълбочаваме сметката по-скоро е -
> теракот по под труд 17лв., допълнителни разходи
> върху труда 17лв рлюс останалите разходи
> механизации, доставно-складови разходи, материали-
> това е близо до реалната себестойност на
> сторителна фирма без ДДС и печалба. Пазарната цена
> е под тази себестойност и това, че ще показваш
> анализите не означава , че някой ще плати повече.
> Изводът е - не си заслужава сторителна фирма да
> предлага услугата поставяне на плочки. Ей за това
> са анализите, а не да се обяснява на хората колко
> точно струва, тъй като цената се формира от
> пазара.
> Или пък подобни сметки служат на инвеститора за
> да види къде да очаква офертите, но във всеки
> случай за да са истинки трябва да се сложат
> пазарните цени на труда.

Както винаги приятелски и добронамерено искам да попитам нещо и да чуя едно реалистично мнение. На този етап може и да не говорим за цени. Не е необходимо да внасяме разединение :-))))

Разгеле, Иво ни е демонстрирал с филм, как се правят подове (замазки) от професионалисти. Няма да разправям, какво съм виждал (в Германия) - огромни квадратури, положени само за половин ден. Поляци бяха майсторите.
Ти коментираш поставяне на подови плочки.

Стъпваме върху хипотезата : Много добре подготвен под.

Кажи колко квадрата теракот може да нареди един майстор за 8 часа?

Важен детайл! Мотивираният, напрегнат и резултатен и качествен труд е без опция, аз така поне си мисля !! За друг вид труд не ми е интересно да говорим.
Нека да се опитаме на този етап да се обстрахираме от носенето на плочки до помещението, бъркане и носене на лепило.

Може и да ми отговориш отделно за много големи площи (тип хале), големи стаи, малки стаи. - нормално е да има разлика.

Внимавай, какво ще ми отговориш :-))))). Присъствал съм на демонстрации (не в Бг.)






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-19 13:30 от nacheff.
Re: Топлоизолация върху под на междинна плоча
19-11-2009 - 15:55:41
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Иво, допълнителните разходи не се полагат на
> майстора по никакъв начин.


Човек, без да изреждам всичко в допълнителните разходи има осигурителни вноски, има амортизация на мастари, нивелири, диамантени дискове, бургии, амортизация на дрелки, резачки, шкурка и всякакви такива дребни джвъджки, които съвсем не са безплатни, но които хората очакват Майстора да носи със себе си. Що не пробваш сам да си направиш банята? Дали фирма или частник, дали е представен по разбираем за теб начин или не, разхода си го има...Извинявай, не ми се спори за подобни неща.
Въпросния справочник се ползва от фирми като шел, лук оил ... глобул, за държавни поръчки и мн. др. като договарят ремонти и изграждане на нови обекти със строителите. Щом за теб не върши работа ОК, не го ползвай. Като се замисля, за една баня ако тръгнеш да вадиш справочник със СМР ще е голяма смехория - 3-4 торби лепило, 15 кв.м. плочки и майстор ...но ако си предприемач и плащаш заплати на 20-30 човека, без сметки няма как да минеш, повярвай ми.

Re: Топлоизолация върху под на междинна плоча
19-11-2009 - 18:18:36
Иво,
Този справочник, ценник, ценоразпис - не е от голямо значение как точно ще го наречем за форумни цели е много интересен.
Аз лично бих обърнал внимание какво "заглавие" стои на първата страница и вероятно дори си заслужава да се изкоментират по-подробно и отделните графи.

4овек възрази по отношение на поставянето на теракот и несъгласието му очевидно е в посока, че цената му се струва твърде ниска.

Искам да ти предложа и една друга гледна точка. Любопитен съм, дали ще се съгласиш.
Почвам оттам, че аз пък откривам там в списъка една позиция, която е наречена "чукана бучарда" и за която дори не съм сигурен, какво точно се има предвид, за която стои цена от около 63 лв. без печалба и ДДС. Поставяме а до теракота, който посочи 4овек.

Аз нарочно посочвами една, нека я наречем условно "смущаващо висока цена", макар и тя вероятно да не е такава.

Това, което искам да споделя, че когато някой си направи труда да състави един такъв материал (изглежда сериозен), то той се старае не само да даде правдиво отражение на цената на отделна позиция, но също и да спази "естествените" ценови съотношения между позициите.
Ерго, да има някаква вътрешна логика, обединително звено, което прави целия материал смислен, защитим, фотогеничен, използваем.
Ако в него има заложена дисхармония, диспропорции, то той би бил лесно атакуем, неизползваем, оборим от търговските контрагенти, които само това и чакат - да ти намерят слабото място.

Не мога да допусна, че в отделите за инвеститорски контрол на посочените от тебе мастити корпорации, където се предполага, че работят врели и кипели в професията вълци, ще допуснат ползването на компрометирани материали.

Само като хард копи ли имаш този материал ?

Re: Топлоизолация върху под на междинна плоча
19-11-2009 - 18:50:07
Начев, не ме ядосвай - на тема инвестиране в оптимизиране на СМР не искам да говоря. Просто това е най-голямата глупост, която напрвих през последните години - вместо да кеширам печалба аз да взема да купувам машинки, да мисля иновативни подходи.
Иначе теоретично си прав - възможно е да се работи доста по-ефективно.
Re: Топлоизолация върху под на междинна плоча
19-11-2009 - 18:54:18
Ами построил съм някой и друга сграда Иво, знам точно за какво иде реч Даже ме водят и експерт за оценяване на инвестиционни проекти. Точно затова ти казвам - грешни са, не отразяват пазара на труда.
Re: Топлоизолация върху под на междинна плоча
19-11-2009 - 23:01:43
Забелязах някаква много странна корелация между цената на труда и допълнителните разходи.При толкова различни цени на материали,не виждам логика да са толкова свързани точно с труда.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход