Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ще строя къща на този парцел.Струва ли си.?

Публикувано от salam medven 
Re: ще строя къща на този парцел.Струва ли си.?
30-10-2009 - 14:14:47
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Това е мнооого трудно.Свързано е с много издирване
> на литература,каквато просто няма в нета,а е в
> библиотеката.Около средата на 60-те години
> държавата е финансирала много мащабни изследвания
> в тая посока и те са продължили до средата на
> 90-те чак.

Наистина е много трудно. Аз, обаче, се въодушевих и пуснах една тема, в която дадох някакви линкове, които съм си отбелязвал във времето.

Трябва да се знаят тези неща, а за нас - лаиците е толкова трудно да се ориентираме.
Re: ще строя къща на този парцел.Струва ли си.?
30-10-2009 - 16:04:18
Ако някой ги гледаше тия неща,София щеше да е изградена само от панели и къщи с метален скелет на по един етаж.

Отделно...българина си пада малко стадо...в София най-скъпите парцели са Бояна,Банкя...Централно под едното-разлом,под другото-де що боднеш е активно или потенциално свлачище.Аз истинско свлачище съм виждал само веднъж.Тук се сринат 2-3 къщи и край..национална трагедия...Един хълм,висок около 40-50 метра,се беше преместил с около километър,едновременно с това потъвайки.На най-високата му част е имало триъгълна пирамида...от тия геодезически съоражения,дето не им занм точно името...е това нещо беше наполовина погълнато от земята,а от къщите-някога накацали по самия хълм,отдавна нямаше и помен.Това потъване се е случило за около 3 години.Т.е. за три години едно село с около двеста къщи беше изчезнало от картата заради свлачище.
Re: ще строя къща на този парцел.Струва ли си.?
10-02-2010 - 21:53:27
Quote
gogol
Аз лично ,не бих инвестирал.....
Щото е глупаво да дам тия пари в момент на криза и то за неурегулиран парцел....
Пък ако ще и да съм ВИП или нещо на което съм си повярвал....
Просто е тъпо....
А и ако знаеш за тия пари какъв палат ще си спретнеш.........
Гледка имало,кефело ме....
Ала - бала.....
Аз съм от Варна и хич не ми дреме за София,ама е глупава инвестиция
Пич,ела Във Варна и си купи парцел с къща за същите пари.
Все пак Варна е най добрият град за живеене в страната - нали?



Това беше ДОСТА ГРУБО


Възмутена съм.
Re: ще строя къща на този парцел.Струва ли си.?
10-02-2010 - 22:13:25
avatar
Не знам дали е грубо, ама е вярно!!! Гоголе, в момента оглеждам едни теренчета за ваканционна къща около Варна. Наистина там не са дръвени шопи, а бързо-бързо се ориентират хората.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: ще строя къща на този парцел.Струва ли си.?
10-02-2010 - 23:22:03
да не са дървени шопи, а варненски хюмнета .....

Ми аз къто съм от София тук ще си строя...... Човека ви обясни, че бизнеса му е в София вие пак го пращате при ефтините парцелчета край село Варна


аре е е е е.....няма нужда .......
Re: ще строя къща на този парцел.Струва ли си.?
10-02-2010 - 23:52:46
апропо.........

Май Варненци не са се качвали в Бояна и не са вдишвали от въздуха там.
Само тази пречина ми е достатъчна за да закупя там парцел.
На мен климата във Варна не ми действа добре. Едвам дишам. Това също трябва да се има впредвид.

Относно парцела:
кинтата не ти е голяма но е достатъчна за еднофамилна къща на 2 етажа
двора ти е голям така, че можеш да я разгънеш и да я направиш мн раздвижено, а по тозни начин ще компенсираш ниската кинта.
НАПРАВИ СИ ЕДНА КОНСУЛТАЦИЯ ОТНОСНО ПАРЦЕЛА И АРХИТЕКТУРАТА С АРХИТЕКТ
архитекта е човека, който ще ти урегулира парцела и ще ти каже точната цена за тази услуга (ако нямаш добър архитект обади ми се)
подай си документи за становище от ЧЕЗ електро за да си на 100% сигурен какви са възможностите и цените ( накарай архитекта ти да ти каже приблизителни киловати, който ще са ти необходими за твойта къща)
подай си документи във ВИК за скица, на която ще ти посочат от къде да се заустиш за вода и канал (ако имаш проблеми с ВИК ми се обади. ако бързаш за скицата пак ми се обади)
това е най-необходимото за сега.
цената е добра!!!!Все пак ако искаш да дишаш чист въздух, ще плащаш.
не ти знам възможностите но на мен парцела ми харесва

провери си всичко и вземи най-правилното решение.
недей да слушаш мнения на Сульо и Пульо.................
И сам ще стигнеш до отговора на въпроса си!!!!


Успех



Анджи
Re: ще строя къща на този парцел.Струва ли си.?
11-02-2010 - 01:32:57
Ти бако за водата питай първо съседите, че може да е "частен" водопровода, същото и за тока., че от тези предписания глава може да те заболи*xxx*

Понеже човека пита за мнение, то ето и моето: мястото може и да е хубаво, но и париците са доста множко за неуреголиран парецел. Няма ток, вода, път ще се прави!! Освен ако не си правиш парите с проституция и наркотици 100000 Е. си е вулгарно много. Огледай се, със сигурност ще намериш и по-хубави места с по-добра инфраструктура.

Поздрав*drink1*
Re: ще строя къща на този парцел.Струва ли си.?
11-02-2010 - 02:06:43
Quote
Geto
Ти бако за водата питай първо съседите, че може да е "частен" водопровода, същото и за тока., че от тези предписания глава може да те заболи*xxx*

Понеже човека пита за мнение, то ето и моето: мястото може и да е хубаво, но и париците са доста множко за неуреголиран парецел. Няма ток, вода, път ще се прави!! Освен ако не си правиш парите с проституция и наркотици 100000 Е. си е вулгарно много. Огледай се, със сигурност ще намериш и по-хубави места с по-добра инфраструктура.

Поздрав*drink1*


Подобре сега да го "боли главата" отколкото после. Не е чак толкова сложно. Престанете да шашкате хората.

Немога да разбера, как може да се пише на някой непознат по този начин. Да не би Geto човека да ти е баджанак по линия на женати та така му пишеш.
Апропо, кой си ти че да правиш догадки и да ги публикуваш публично, с какво си изкарва парите. Дане би ти да му ги копаеш.....БЯСНА съм!!!!е това вече си е връх на простотията.
А случайно някой дали видя, че става дума за парцел от 800кв.м в Бояна което си е доста голям имот за София (най-скъпия и реномиран квартал на София и то има за какво да е такъв) връзва се 100000е / 800= 125е на кв.м което си е нормално
Сега сме в капитализъм а не в комунизъм неможе да мериш от личния си джоб. Някой хора имат повече и могат да си позволят да дишат чист въздух .....а кой как и с какво си изкарва парите си е негова работа. (немаш елементарно възпитание......БАЙ Х......)

Интересното е след като мине регулацията с колко ще изрежат парцела. Това е мястото за притеснение и евентуалното ускапяване на парцела . Ама и това може да сепровери и предвиди.
пример: Купуваш евтиничък имот на км. от работата ти, от училището на детето ти, от магазините от които си свикнал да пазаруваш, от фризиьора, козметичката, маникюристката на женати купуваш още една кола защото няма транспорт освен един селски рейс съседите не те приемат защото си новоселец приятелите ти не ти гостуват защото си на майната си ......ха да видим как този евтиничък имот става страшно скъп.
Или отиваме в евтиничкия имот и започваме да живеем като скотове .....а не .......Благодаря

Geto, а ти кога и как разбра каква е инфраструктурата в този район та така категорично съветваш да търси др парцел. ?
Защо не излезе с точно и ясно предложение за по-хубав парцел с по-добра инфраструктура.( да се посмеем)



ехххххх.....аман от хора с душа и сърце на провинциалисти.
Re: ще строя къща на този парцел.Струва ли си.?eye popping smiley
11-02-2010 - 07:53:45
Дали само на мен ми намирисва или направо си смърди?Някой измъква темата от прахта ЗАЩО ЛИ?Чувствам как напрежението ще си покачи отново като гледам "балдъзата" как пише!!!Мине не мине и се появи някой агент провокатор.
Re: ще строя къща на този парцел.Струва ли си.?
11-02-2010 - 08:13:39
Той е същия. Виж му правописните грешки и тона.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход