Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?

Публикувано от venciev 
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
23-04-2010 - 17:37:00
Е няма такава ценаclap:clap:clap:*bow**bow**bow*

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?*smiley_ahh**drink1*
23-04-2010 - 18:02:11
Цената е добра,на мен ми правиха покрива на 45лв.-48лв.нещо такова беше.При теб работата е къде къде по-трудна ,но за сметка на това е в повече .*smiley_ahh*
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
24-04-2010 - 02:33:05
Наистина мисля,че постигнах добра цена с такива майстори!
Безопит,ти започна да строиш в големия хаос и тогава цените бяха други!И успя да направиш наистина много хубава къща,която на мен много ми харесва!
Големите преговори и търсенето на подходящите майстори за въпросния покрив бяха доста тежки!И при мен офертите започнаха от 50лв за труд без улами,комини и т.н.Нали знаеш,че и сега има хора,които не искат да продават и които не искат да работят-затова продават скъпо и работят скъпо!....конюнктюра!
Когато отворих тази тема,а и доста преди това имаше доста ентусиасти,които искаха да черпят знания и опит при реставрацията и строежа на една възрожденска къща!Оунър отвори една хубава тема за старите технологии,на която съм голям фен,но за съжаление не мога да се включа активно защото и аз самия знам много малко!Доста хора искаха да се научат на старите приьоми в строителството,ентусиазма беше повече от голям,но напоследък като в нормална държава с пазарна икономика тази тема и тези интереси се поумориха и вече не са/за някои хора/ толкова актуални!
Темата,за старите къщи,традициите на нашите дядовци,според мен е актуална и днес,в тежки за много от нас времена!НЕКА,който иска да научи нещо по темата,да заповяда/безплатно/ и да открадне нещо от занаята на можещите,това е и целта да пишем тук!Не съм от хората,които си чешат езиците кой-какво направил,какъв влогар съм,какъв кешовик съм или какъв собственик съм,искам да научим нещо,което на пръв поглед изглежда лесно,но ние не го можем!
При липса на интерес по темата,не виждам смисъл да продължавам да се натрапвам и да занимавам аудиторията с неща,които не са толкова интересни като напромер,колко ще стане квадрата в Обеля,в Надежда или в Лозенец!Искам да благодаря на Vivic и на Парцалев,за подкрепата по темата,както и на всички останали,които безкористно и честно се включиха тук с идеята да знаят идните поколения що е Възрожденска къща и има ли тя почва у нас!???
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
24-04-2010 - 07:29:32
avatar
Венци, защо ми се струва че това което си направил досега, и това което ще направиш в бъдеще, не е защото има или няма интерес от някого.Вътрешното усещане за правилна посока те е водило напред.Страшно съжалявам, че не можаш да пристигна на първите събирания за новата идея, но времето променя много бързо намеренията и се налага да ковем все повече окови привързващи ни към поети задължения.
А старите строителни технологии се посблъскаха със новите законови реалности.
За млади буковици които да се режат около 28 март написах 6 броя молби и пак се закучи.та се наложи да си купя направо гора.Е 17 декара е, с труден достъп но за санитарна сеч става идеално.
В момента преговарям за една нивица в която има страхотна глина.
За върбовите клони и за леската, която става за цепене няма да хортувам, че и горския може да чете.
Добре е, че старите майстори не са притискани от ЗУТ и горски наредби, а са слизали в дерето да си резнат каквото им трябва.
Та да си дойда на думата.
На връх Гергьовден, на 6 май, ще организирам освещаване на първа копка на едно малко параклисче на Свети Георги.
И курбан ще има, и овче кисело мляко, и венчета за шилетата, и кило люта ракия за майстора на Слънчо.
Първите постройки, които ще са готови за този ден, живот и здраве, ще са няколко маси и пейки от груби дървета.
Че то от масите почват добрите неща.
Ще поумуваме, ще се опознаем, ще забием някое и друго колче за да се види кое, как, къде.
По късно ще пусна нарочна тема с повече подробности.
Абе чудя се 4 м. дължина за маса не е ли много голяма.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
24-04-2010 - 08:13:47
Венци, приятелю!
Не унивай в тези късни часове!
Грешно е да смяташ, че се натрапваш на някого.
Сега, когато се стартира с покрива, е най-необходимо начинанието да се популяризира именно тук.
Според мен, не е трудно да публикуваш различните етапи от възстановяването на покрива, защото
така или иначе, това ще си остане като документ и за идните поколения, пък и е един добър начин
да продължи търсенето на начини за довеждане до край на цялостния процес.
По този начин освен мераклиите може да се появят и съдружници и инвеститори, тъй като това
начинание, само по себе си е свързано и с влагане на средства, а не само с мерак, за което
са необходими ясни и конкретни етапи и изчистени правила.
Началото винаги е било най-трудно!
Сам ще се убедиш, че впоследствие нещата ще тръгнат по-бързо и лесно!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
24-04-2010 - 20:56:05
Днеска срещнах Дон Кихот
Яздеше с бавен ход
Върху свойта стара кранта
Стара кранта - Росинанта
Аз му казах “Добър ден!“
Той ми каза “Тръгвай с мен!“
“Нищо, че сме двама –трима
Смешни вън от модата ,
Но добре е , че ни има
още във природата“
Малко се поколебах,
Но си казах “Страх не страх“
Сложих броня, яхнах коня ,
Спуснах се да го догоня.
И сега в тоз живот
Яхам редом с Дон Кихот.
Нищо , че сме двама – трима
Смешни , вън от модата
Пак добре е ,че ни има
Още във природата.

Валери Петров
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
24-04-2010 - 21:29:02
Венци, аз много се радвам, че тук се срещнах с хора като вас, защото вече сме изчезваща порода. Много по-лесно, а и евтино е да се строи на гола поляна, но духът го няма там...

Тържествено обещавам да се науча да качвам снимки и от понеделник да приложа материали за наше възстановяване на стари къщи (ако разрешиш, защото това е твоя тема за твоята къща).Надеждата ми е, че може да ти е полезно, а на всеки, който има интерес.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
24-04-2010 - 22:13:46
Има много Донкихотовци между нас,няма човек без мечти...!
Слънчо,темата е наша-ще правим каквото си искамеwinking smiley
Парцалев,старта е даден,аз съм на ход!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
25-04-2010 - 10:37:04
Венци, пуснах стихотворението заради края -

Пак добре е ,че ни има
Още във природата.

иначе след partzalev и OwnerBG няма какво да добавя.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
25-04-2010 - 10:45:35
Разбрах те Арго!Радвам се,че се появи!
Като започне ремонта заповядай в Сейковци,ще се учим на някои работи...*book*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход