Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?

Публикувано от venciev 
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
20-04-2010 - 17:37:20

Това е къщата на моя познат. Сигурно няма толкова покриви, като тези от Ковачевица. Там едни братя работят. Да не би да са твоите хора? Получи ли съобщение на лични, че нещо не ми се получи сякаж.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
20-04-2010 - 17:48:27
Quote
Миташки

Това е къщата на моя познат. Сигурно няма толкова покриви, като тези от Ковачевица. Там едни братя работят. Да не би да са твоите хора? Получи ли съобщение на лични, че нещо не ми се получи сякаж.
Тц, няма съобщение. Тази къща не ми е позната. Ние в Ковачевица не сме работили.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
20-04-2010 - 17:50:24
Quote
venciev
Питай го за цената Слънчо!

Ще го питам, ама в момента е вързан тук. Проблемът си виси. Даже не работи сега, макар че е на голям зор...
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
20-04-2010 - 19:53:16
Получих ти съобщението Миташки,благодаря ти.Утре и в други ден ще съм на обИекта с майсторите/май не са братя,ще ги видя/ и като се върна ще кажа подробностите.Другата седмица ще трябва да бича 20-ина кубика чам.Намерих го в Елена на 180 лв-средна цена на греди и дъски.Как върви по вашия край?
Слънчо не сме се отказали,някои само...winking smileyПокривите задължително ще трябва да ги направя,пък после лека-полека ще бутаме това-онова!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
20-04-2010 - 20:05:56
В събота питах за греди - 220лв/м3. А тези братя в Ковачевица ги знам от едно списание. И май бяха 3 братя(без златна ябълка). Много от покривите и калдаръмите в селото са тяхно дело. Даже ще ми се наложи да изнамеря списанието, защото имам да възстановявам такава настилка, а там описваха как се полага. Ако някой във форума е "светнат" за технологията на калдаръма и плочи на тревна фуга, моля да сподели.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
20-04-2010 - 20:59:51
Тези пичове са страхотни спецове освен по покривите с тикли,а и по каменната зидария и калдаръмите-може би са същите!Правили са 3 етажна сграда само от камък/в родопския край има много такива/Ще ги разпитам подробно,а пък ако искаш ела утре до Габрово/или пък после като почнат работа/ и ще ги "изтърмъчим" за някоя тайна на майсторлъка...



Това са някои неща,които са правили!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
21-04-2010 - 09:19:58
Започнах да пътувам интензивно напоследък и ще ти се обадя. Дай един телефон на лични.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
23-04-2010 - 11:38:42
Срещата с майстора мина повече от добре.Оказа се,че човекът е голям фен на старите възрожденски къщи,с голям опит и много идеи.
Къщата определено му хареса много архитектурно и като конструкция и я постави над много къщи от Ковачевица.Даде и няколко страхотни идеи за покрива,комините,оджаците и т.н.
Тзи дни ще купувам дървения материал и започваме към 5 май.Поповете,билата и маите са 15/15см,ребрата са 10/12,общо греди и дъски около 15 куб.м.Стиснахме си ръцете.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
23-04-2010 - 15:37:54
Браво Венци!Свършил си най-трудната работа да намериш верния майстор което се случва много рядко.Успех в начинанието.Следя ти темата с интерес.*ok*
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
23-04-2010 - 17:28:31
Благодаря ти Безопит!
Наистина като,че ли попаднах на правилния Човек,но да не се надскачам...като свърши работата,ще видим,дали съм бил прав!
Пазарихме се на 35лв на квадрат за труд,което включва:махане на плочите,демонтаж на старата покривна конструкция,направата на нова такава/с ръчно оформяне на маите и ребрата/,надстрояване на една част от къщата/ниски са две от стаите/,преработка на комина на оджака от дялан камък,подковаване с дъски на целия покрив/като половината от покрива ще бъде с двоен хастар/дъски/ и между тях топлоизолация-вата/,хидроизолация,улами,нареждане на тиклите/плочите и.....кой от където дошълwinking smiley
Мисля,че цената е повече от добра.Ако някой има скорошни впечатления от направата на подобен покрив,нека сподели тук!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход