Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

LowH2O радиатори + Термопомпа

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: LowH2O радиатори + Термопомпа
30-09-2009 - 23:02:49
Има с кво друго да се похвалиш, тва не е интересно.
*beer*
И аз съм се грял с донбас. Ходех по гащи в къщи.

Няма да спрем прогреса, те хората продават вече и термопомпи с въглероден двуокис, не с фреон. А има и машинки с КОП над 6 *ok*
Карай.
Аз тия радиатори не съм ги видял преди 1-2 години, щях да ги вградя в пода пред прозорците. Да ми правят топлинна завеса. smiling smiley Бях намерил подови конвектори,ама излизаха около 7000лв за 5 прозореца eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley А'е нема нужда.
Re: LowH2O радиатори + Термопомпа
30-09-2009 - 23:03:15
чаро Написал:
-------------------------------------------------------
> Булхоумс, я кажи колко по-добра е отворената
> система от затворената? И от колко доставчика и
> фактора зависи затворената система? Или поне
> сподели какво са ти казали по фирмите...

Отворената система е около 4,85 пъти по добра от затворената, но погледнато имагинерно от позицията на широките фронтове от мрачни екзистенциални обстоятелства, които водят до постоянно обсесивно-компулсивно човъркане на с нищо незаслужилите подобни издевателства тръбни ключове и кисело зеле. Много съм съгласен, че там се играе с КОП.

Що реши мен да ме питаш за такива работи не разбрах?

Re: LowH2O радиатори + Термопомпа
30-09-2009 - 23:07:22
Писа че си проучвал и ми стана интересно. smiling smiley
Re: LowH2O радиатори + Термопомпа
30-09-2009 - 23:10:03
Проучил съм един отзив..
Re: LowH2O радиатори + Термопомпа
30-09-2009 - 23:20:57
То ако можеше да се сондира евтино на 800-900 метра, за да се вади вода със 80-90 градуса, КОП може да го вдигнеме от 6 на 60, нали? *pardon*
Абе във велинград как са цените на термопомпите - имама някакво усещане, че може да са по-евтини отколкото във австрия или италия



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-30 23:24 от Ivo.NovDom.
Re: LowH2O радиатори + Термопомпа
30-09-2009 - 23:54:04
Във Велинград видях каптиран минерален кладенец (май ВСК Кентавър се казваше фирмата) за отопление. В Кюстендил обаче съм виждал зимата почти вряла вода да си тече по улицата. Местните казаха, че нямали право да си я вкарват по къщите и я оставят да изтича. В Рупите имаше едно като хотелче (Ванга беше жива) и тръбите от изворите отиваха директно в парното.
Re: LowH2O радиатори + Термопомпа
01-10-2009 - 03:27:23
Сондажи по километър има от над 2000 години.Китайците са ги използвали масово между първи век пр.н.е и първи от сегашното летоброене.Никаква вода с 90 градуса няма там.На около 1 км температурата е около 35-40 градуса.И това е ако копаеш почти от морското равнище.
Re: LowH2O радиатори + Термопомпа
01-10-2009 - 10:29:01
ArturDent Написал:
-------------------------------------------------------
> Иво, така и така си отворил тема за термопомпи, ще
> ми кажеш ли една приблизителна цена за моята къща
> - сондаж, подово, отопление + топла вода ?


Еми, ще бъда много точен: от 6-7к до 30-40к, зависи какво целиш - евтина цена за кв.м. или да ти е комфортно.
Темата я пускам за радиатори, които общо взето са пълна противоположност на подовото и целят неговото елиминиране като тип ЛО.

> Иначе това което си постнал като снимки съм го
> виждал в много фабрики, даже и в ТЕЦ-а(знаеш за
> кой).


Артъре, виждал с иедни стоманени кютуци, които...мисля са с по-лошо топлоотдаване от алуминиевите радиатори.
По-скоро ще видиш същите оребрения, ако си отвориш ПЦ-то, за обдухване, ако се наложи принудително, ползват същите вентилатори като за процесорите...

> П.С. Идеята която показваш много хора ползват да
> крадат топло от парното. Бодат капачки от буркани
> нанизани по тръбите, които минават през панелните
> апартаменти.


То май само Чаро схвана идеята на тези радиатори. *beer*

1. не трябва да се сравнява цената им с алуминиевите
2. като обем са няколко пъти по-компактни, вместо да пречат, могат да се вграждат в ниши в пода или стените.
3. работят перфектно при темп. до 40 градуса
4. нямат инертност, т.е. реагират почти веднага на отваряне на прозорец, или спират, ако слънцето огрее вътрешността на стаята.
5. Работят с 10 пъти по малко охладителна течност.





*beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-01 10:35 от Ivo.NovDom.
LKK
Re: LowH2O радиатори + Термопомпа
01-10-2009 - 17:06:39
Радиатора на ПЦ-то го духам веднъж годишно с компресор, иначе няма изчистване. Не ме питайте какво се издухва отвътре и защо го правя на двора.
Как ще го чистим вътре в къщата туй чудо на техниката?
Re: LowH2O радиатори + Термопомпа
02-10-2009 - 06:15:19
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:06 от ArturDent.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход