Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвети за архитектурата и разпределението на вила

Публикувано от bulhomes 
Re: Съвети за архитектурата и разпределението на вила
27-09-2009 - 11:01:05
Нали това щяхме да правим с програмите. Пуснах Гугъл Сктчъп, но за 10-тина минути успях да начертая само пода и една стена. Много време ще ми трябва да го разуча, а нямам такова. Ще видя дали архитекта с АутоКад-а може да го направи.
Re: Съвети за архитектурата и разпределението на вила
27-09-2009 - 22:51:35
bulhomes Написал:
-------------------------------------------------------

1. Наистита ли смятате, че 10-12 човека ще се
чувстват уютно в този огромен празен хол.



2.Действително няма да е използваем, но пък
по-отваря сградата (гледам фасадите), а и
"боклучарник" никога няма да стане при мен.

3. Всяко дърпане напред ще унищожи от зелените площи
в двора, което не искам.


1. Наистина, така , както е на скицата, холът изглежда доволно пуст. Само че - начертаното е несъобразено с действителните нужди на една къща за гости с предполагаема пълняемост от около 10-15 души / а ако се вземат предвид и евентуалните непреспиващи гости на едно фирмено парти, например - числото на гостуващите лесно може да надхвърли и 20!/. С оглед на това не е зле да се съобрази следното:
- частта на меката мебел е абсолютно недостатъчна - само 6 седящи места, а за да се разположат комфортно 10 души, трябва да се разполага с поне 12 места / предполагаемо не всички ще искат да седнат бедро до бедроwinking smiley/. Следователно - в освободената от изместената врата част трябва да се разположат тези допълнителни 6 места, най-добре във вид на мобилни фотьойли, които ще позволяват преконфигуриране според нуждите;
- масата за хранене, според скицата, е за 6 души. Истината е, че за нуждите на така използвана сграда е необходима маса поне за 12 седящи места, а това означава размер на пособието от поне 3/1,1 м за да е налице комфортно сядане;
- ако и след това почти двойно увеличение на мебелировката пълняемостта на помещението остане незадоволителна - спокойно може да се помисли за разполагането на кът за билярд+маса за карти/шах/табла в югоизточния ъгъл. Така помещението ще се усвои на 100% със сигурност;

2. Относно балкончето: е щом не се плашите от поддръжката му - няма лошо! Все пак имайте предвид, че освен допълнителен сериозен разход, то е и слаб елемент в сигурността на сградата.

3.Сега - главното: ситуирането на сградата в парцела. Правилото "запълвай неизползваемите части на двора!" важи, само че за складови помещения, гаражи и пр. - никога за основната сграда. Въпреки допуснатата сериозна грешка със разположението на барбекюто, нещата са поправими. Къщата се ситуира, както вече предложих, до предната ос на навеса, а освободеното "неизползваемо" място зад нея може да се префасонира в паркинг с достъп по дискретен озеленен път до оградата с имота на Изток. Наличният сега паркинг може да се усвои като част от градината около басейна, като така се балансира по-добре вътрешния двор, в който коли не би следвало да има.
В противен случай стрехата на барбекюто непоправимо разсича силуета на новата къща, вкарвайки усещането за хоатично нахвърляне на елементите в двора - визуален недостатък, който никакви балкончета не могат да компенсират. Единствената "печалба" от сегашното разположение на сградите би била възможността прекалилите с бира и позагубили ориентация гости от особено мъжествен пол да пишкат директно върху покрива на барбекюто, използвайки балкончето за пиедестал winking smiley
Това са моито предложения, накратко.
Re: Съвети за архитектурата и разпределението на вила
28-09-2009 - 00:15:17
ivorad Написал:
-------------------------------------------------------
> - частта на меката мебел е абсолютно недостатъчна
> - само 6 седящи места, а за да се разположат
> комфортно 10 души, трябва да се разполага с поне
> 12 места / предполагаемо не всички ще искат да
> седнат бедро до бедро/. Следователно - в
> освободената от изместената врата част трябва да
> се разположат тези допълнителни 6 места, най-добре
> във вид на мобилни фотьойли, които ще позволяват
> преконфигуриране според нуждите;

Много сложно преправям чертежите и затова не сложих още дивани. Иначе ми е ясно, че може би са необходими. Сега обаче съм пред избор - дали заради още няколко места на меката мебел да се лиша от стаята със зелено. На сегашната вила има 2 големи маси 2х1 м и една малка 1х1 м. На малката обикновенно се събират децата. Тази функция предполагам най-често ще се прехвърли на меката мебел. На барбекюто в единия край бях сложил диван, люлка и малка масичка (като кът с мека мебел) и никой, даже и аз, не сядаше в този ъгъл. Затова ги замених с билярд, за който споменавате по-долу.

> - масата за хранене, според скицата, е за 6 души.
> Истината е, че за нуждите на така използвана
> сграда е необходима маса поне за 12 седящи места,
> а това означава размер на пособието от поне 3/1,1
> м за да е налице комфортно сядане;

Масите ще бъдат 2 бр 2х1м (или 4бр 1х1м). Тази е сложена от архитекта.

> 2. Относно балкончето: е щом не се плашите от
> поддръжката му - няма лошо! Все пак имайте
> предвид, че освен допълнителен сериозен разход, то
> е и слаб елемент в сигурността на сградата.

С това и края на другата точка ме убедихте - балкончето отпада.

> 3.Сега - главното: ситуирането на сградата в
> парцела. Правилото "запълвай неизползваемите части
> на двора!" важи, само че за складови помещения,
> гаражи и пр. - никога за основната сграда. Въпреки
> допуснатата сериозна грешка със разположението на
> барбекюто, нещата са поправими. Къщата се ситуира,
> както вече предложих, до предната ос на навеса, а
> освободеното "неизползваемо" място зад нея може да
> се префасонира в паркинг с достъп по дискретен
> озеленен път до оградата с имота на Изток.
> Наличният сега паркинг може да се усвои като
> част от градината около басейна, като така се
> балансира по-добре вътрешния двор, в който коли не
> би следвало да има.

Тук вече работата е невъзможна, поради причина, която реших, че е безмислено да описвам. Де факто парцела, който съм показал се състои в действителност от 2 парцела. Единия е мой, а другия - мой и на брат ми. Надявам се докато сме живи да не се наложи да правим ограда между двата. Моя парцел е с барбекюто, басейна и новата вила (има 10-15 м лице на пътя), а другия е общ.

Re: Съвети за архитектурата и разпределението на вила
28-09-2009 - 11:58:07
bulhomes Написал:
Де факто
> парцела, който съм показал се състои в
> действителност от 2 парцела. Единия е мой, а
> другия - мой и на брат ми. Надявам се докато сме
> живи да не се наложи да правим ограда между двата.
> Моя парцел е с барбекюто, басейна и новата вила
> (има 10-15 м лице на пътя), а другия е общ.
......................................................................................

Оооооо - това е съвсем друга бира winking smiley

При това положение съветът ми е наистина неуместен!
Успех в начинанието smiling smiley
Re: Съвети за архитектурата и разпределението на вила
28-09-2009 - 13:38:12
Благодаря на всички засега.
Re: Съвети за архитектурата и разпределението на вила
29-09-2009 - 06:09:04
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:54 от ArturDent.
Re: Съвети за архитектурата и разпределението на вила
29-09-2009 - 07:00:54
Не искам да я спирам - просто благодарих. За тентата е сигурно, че ще има.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход