Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво е било това?

Публикувано от salvador 
Какво е било това?
22-09-2009 - 18:45:16
Останките са от разрушени сгради в бивш стопански двор.Бяха силажни ями,складове за въглища,жито и т.н.Нищо не е лято на място-всичко беше готови панели.Собственика нямаше какво да ги прави,натрошиха ги с един къртач на е такива парчета и покриха един черен път с тях..Така изглеждаха всички панели-вътре вървят стоманени въжета.Не е гръмоотвод или нещо подобно-част от конструкцията си е.

Та въпроса ми е защо аджеба тия байчовци са слагали стоманени въжета вместо дебелата арматура.Както се вижда на снимиките,има и тънка.Тия въжета са си вътре в панела...

Снимки
LKK
Re: Какво е било това?
22-09-2009 - 19:07:23
Чувал съм, че въжета в бетонни конструкции се слагат, за да се напрегне бетона, но силно ме съмнява да е така с тия панели.
Abu
Re: Какво е било това?
22-09-2009 - 19:13:47
Що те съмнява - точно за това си е.

Салвадор, пусни на търсачката нещо като " 7 тела В7". А защо са 7, а ограждащите са 6 не знам...
Re: Какво е било това?
22-09-2009 - 19:33:04
Ще се окажете прави за напрегнатия бетон...Това е строено малко след войната някъде.И сега като написахте напрегнат бетон,се сетих къде съм виждал подобни панели-на едно изоставено летище.Тук също има изоставено летище,чиято настилка е от бетонови плочи..явно са оползотворили навремето "остатъците" от строежа му...
*beer*
Re: Какво е било това?
22-09-2009 - 21:24:48
Това са напрегнати снопове от високоякостна стомана.Носимоспособноста и е няколко пъти по висока от обикновената стомана AI 225 MPa или AIII 375 MPa.Прави се с по як бетон заводско ,по висок клас В30,35 и нагоре в жилищното е В15,20 рядко 25.Работи в стадиите без пукнатини тъй като високоякостните стомани са чувствителни на корозия.Разхода на стомана пада чувствително,но технологиите за напрягане не са евтини.Днес се използват предимно в мостовото строителство е то от типа с напрегнати въжета в канали.
Re: Какво е било това?
24-09-2009 - 18:26:15
Това не са панели, това са спироли.

Спиролите са с отвор от вътрешната страна и всички панелни блокове, по-стари, са монтирани таваните и подовете с това.

_______________________________________________

[forum.imoti.net] - Извършвам строителни услуги



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-24 18:28 от ornament.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход