Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Почна се.... (Блог на строеж на къща)

Публикувано от ArturDent 
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
04-11-2009 - 12:55:15
venciev Написал:
-------------------------------------------------------
> Помайтапих се за тази подпора Абу,ясно ми е за
> какво е оставена!
> Няма да стъпя повече в този форум

Венци , то не се прави така. Това са само голи заявления . Трябва и постовете да си изтриеш. :] :] :]
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
04-11-2009 - 18:29:33
avatar
Абу, абсолютно те поддържам за безпочвената критика или критиката ей-така - по принцип. Аз знам своите възможности и знам аз с моите работници за колко време ще я покрия тази къща. Само че вече не се занимавам с монолитно строителство, за да се захващам и с коментари много-много. Виждам очевидните грешки в организацията по труда, както и още хиляди неща, но не виждам смисъл да се излиявам. Реакцията ми (последната) беше по повод патетичната убеденост на възложителя в началото (аз все пак твърдя, че не е инвеститор) във правотата на неговите възгледи ( въпреки некомпетентностаа му, за която той не отрича) и яростно отстояване на някои съображения като единствено правилните, и че той, за разлика от нас е наясно с тях. Една от най-големите глупости беше, че ще му е готова къщата за 1 месец, сетне се оказа, че не искал да каже, че ще му е готова, ами ще му я покрита, а сега като не е и покрита (а тя не е) не знам какво ще каже. Изтри си постовете за да не сравняваме думите с делата и се премести в един друг форум, където започна по същия начин, пожъна същите критики. Човека просто си има проблем с общуването - нищо лошо. Аз си редактирам постовете само и единствено, ако от бързане си открия някоя правописна грешка (защото се дразня от правописни грешки) и толкоз. Той си редактираше смислово постовете по 2-3 и повече пъти. И съм съгласен с хората от форума, които казваха, че темата е изключително полезна за това какво и как не трябва да се прави.

Така че тази тема сега ще я използваме само за забавление, което и правим де...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
04-11-2009 - 18:57:08
Чак ме е страх напролет като почна да строя и аз да си пусна тема. Лошото е, че съветите при свършен факт вече нямат много файда. Май вече 2 години чета тоя форум, отдавна имам книгата на Едуард Калъпов и пак съм сигурен, че ще ми намирате кусури. Кажете сега къде да чета. Нямам помисли да ставам строител, а само да съм в час с това правилно ли работят строителите, които съм наел. Напоследък все по често виждам чисто нови сгради с подкожухчена мазилка от влага, смрад на канали и т.н.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
04-11-2009 - 19:16:43
Хехе, да четем и да не четем на практика всичко е различно. В този форум има няколко теми, които поне на мен ми бяха полезни, а в онзи другия, за който николофф говори има няколко още по полезни.
За човек, който не е специалист, е много трудно да се пребори сам с това което става, често и под носа му. Добре е да знаем какво искаме, но само с четене не става сякаш...
Изключително важно е, вече се убедих, да имаш човек, който е пределно наясно с нещата - строителен техник или поне технически с опит. Дори и само да си говориш с такъв човек и да си споделяте мисли ще е от полза.
Аз съм до половината вече и виждам къде можеше и по-добре...Въпреки четенето/ повече от 2г ;-)/, образованието и мерака...
Блажени са бедните духом, еййй....
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
04-11-2009 - 19:17:25
Няма рецепта. Все си е първи път и ще има много грешки. Важни са хората - да намериш читави майстори и още по-добре и грамотен технически ръководител. Няма какво да се страхуваш да питаш - то е ясно чий мнения си струват, и чий са откровени глупости (например мненията на Фло за всичко извън бетона smiling smiley)
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
04-11-2009 - 20:10:19
Ми то май най-добре да се спретне една фирма в състав

Фло - по бетона
Николов - по дървениите
Гогол - по хидроизолациите
Явор Андреев (май отдавна го няма) - по топлоизолациите
2v6, MB2316, filmatoplo, syncho - по отоплението
Дон Балон (и той изчезна) - по асансьорите :}
Абу май беше по покривите

Извинявам се на тези, които съм пропуснал - не е нарочно. Очаквам предложения за допълване на фирмата. За заплатите на състава ще говорим друг път. Засега са само на иконки *drunk* *beer* *ok*
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
04-11-2009 - 20:20:42
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
Няма какво да се страхуваш да питаш -
> то е ясно чий мнения си струват, и чий са
> откровени глупости (например мненията на Фло за
> всичко извън бетона )


winking smiley Вярното е ,че няма абсолютна истина драги,пълно щастие ,както и това за различната възприемчивост при хората!Полезното на тоя форум е ,че човек може да помисли ,да се сети за нещо,за вариант ,изход и каквото и да е по даден въпрос ,а не да приема за решение нещо смляно и сдъвкано, поднесено като мнение!Щото никога няма да пасне 1:1 в практиката! *drunk*
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
04-11-2009 - 20:46:59
bulhomes!

Стига с тоз бетон ,бе брат! Натискам се към културната среда-подготвям документи и материали с надеждата да се уредя в Музея по архитектура в гр.В.Търново като секционен уредник на експозицията "Шопски зид"! :}
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
04-11-2009 - 21:00:41
оу.. :-[ .. забравих, че ти е слабост
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
05-11-2009 - 11:13:19
bulhomes Написал:
-------------------------------------------------------
> Чак ме е страх напролет като почна да строя и аз
> да си пусна тема. Лошото е, че съветите при
> свършен факт вече нямат много файда. Май вече 2
> години чета тоя форум, отдавна имам книгата на
> Едуард Калъпов и пак съм сигурен, че ще ми
> намирате кусури. Кажете сега къде да чета. Нямам
> помисли да ставам строител, а само да съм в час с
> това правилно ли работят строителите, които съм
> наел. Напоследък все по често виждам чисто нови
> сгради с подкожухчена мазилка от влага, смрад на
> канали и т.н.


Колега , въпроса е да построиш първата къща , всяка следваща става по-добра... :] , а след 5-та започваш да имаш претенции и към архитекта и към конструктора.winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход