Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Почна се.... (Блог на строеж на къща)

Публикувано от ArturDent 
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
11-10-2009 - 19:34:54
Това мнение е преместено в новия "форум за имоти, финанси и всичко останало"



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-05-24 22:56 от g0g0.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
11-10-2009 - 20:12:02
avatar
В такива случаи винаги се допитвам до народната мъдрост, за да ме поучи. А в случая тя (народната мъдрост) казва - Сърдит Петко - празна му торбичката...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
11-10-2009 - 20:16:36
Артър реализира една своя мечта и реши да я сподели тук.
Дали зидовете са перфектни, или не съвсем, май не е чак толкова съществено.
Особено хоризонталните линии - нали всичко после ще се измазва?
Пък и трудно е да се бориш за всяка дреболия.
Моята жена също иска да живее в едноетажна къща -
защото има панически страх от земетресения.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
11-10-2009 - 20:43:35
Юзер Написал:
-------------------------------------------------------
> Артър реализира една своя мечта и реши да я
> сподели тук.
> Дали зидовете са перфектни, или не съвсем, май не
> е чак толкова съществено.

> Особено хоризонталните линии - нали всичко после
> ще се измазва?
> Пък и трудно е да се бориш за всяка дреболия.
> Моята жена също иска да живее в едноетажна къща -
> защото има панически страх от земетресения.


Понеже за теб не е съществено и разбирам притесненията на жената!

Уважаеми колега! В раздел обща дискусия се споделят мечти и всякакви теми!В този раздел-строителство и ремонти си споделяме информация,за да си спестим главоболия и грешни пари!Лично аз ,благодарение на голяма част от активните участници в дискусиите в тая част на форума,с техните съвети и мнения съм спестил куп пари,гловоболия и време от икономия на излишни упражнения!Даже и от някои ,с които не съм бил съгласен съм имал полза ,заради заостряне на вниманието ми по дадения въпрос!
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
11-10-2009 - 21:21:53
Отпусна ли се доволно Фло? Наля ли си едно питиенце, запали ли си една пура...? Леко сбърчил вежди излъчваш благородно строг вид.... Ама нещо те мъчи нали? Победата накиселява...
Нищо, ти си живей спокойно, хич не го мисли АртърДент. Да не ти пука, че по изключително просташки начин внесе смут и огорчение в човек, който просто се опитва да следва мечтата си. Знаеш ли колко е трудно да върнеш назад мечта, да я събориш и да накараш някой да ти я построи наново? Едва ли, твоите мечти сигурно са толкова дребнички, макар и свързани с големи неща, че нищо не се обърква. Никой не ти казва нищо и ти си мислиш, че си перфектен. Само че може би е време да се замислиш как хората имат свойството да избягват неприятните неща.
Ама е много добре това, което ти направи, така добре се разбира, че не всеки който пише убедено е разбирач. Иначе можеше някой да се обърка.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
11-10-2009 - 21:31:41
Колега единак ,отнеси си вълненията в другия раздел и прочети горния ми пост още веднъж-може и да вденеш!
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
11-10-2009 - 21:59:08
трябваше темата да стои за да се визуализират грешки които всички могат да допуснат. някак си странно и нелепо е как преди няколко дни човечеца искаше критика, а като я получи взе та се обидиии. ми прав му път. все пак ще остане в историята на форума със "шопския зид" smiling smiley
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
11-10-2009 - 22:01:27
ох, сега го видях че и послание оставил "повече няма да стъпя тук" :}
всички се трогнахме от тази драма smiling smiley
смееех.....
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
11-10-2009 - 22:10:32
Тук пак могат да се видят снимките. Предполагам, че ще продължи да ги качва.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
11-10-2009 - 22:56:30
avatar
В интерес на истината и аз забелязах в снимките доста практики, заради които съм поуволнил доста работници и съм си имал проблеми с конкренти инвеститори, ама наистина мастити инвеститори, но някакси реших да не се намесвам, макар че ми беше абсолютно ясно, че ще се стигне дотук. Дотук видях строеж на къща DIY и нищо повече. Особено се изприщих като видях да се ползва зидарията за кофраж на колоните и че те не се отливат заедно с втората плоча и че на височина стигат просто "донякъде си" ... ей така без ясна идея защо. За вибрирането вече стана въпрос. За пръв път тука видях шайби от тухли, че даже тип "шопски зид". Също непонятно ми беше и защо му изляха първа плоча на два пъти (ако не се лъжа с един ден разлика). За твърденията, че ще му построят къща за един месец даже няма и да се спирам. Както колегата забеляза той едва в началото на строежа. Ама толкова в началото, че след 2-3 месеца ще му се приплаче. Хубаво е да имаме мечти, ама живеем в реалността, а в реалността в строителството си е доста груба. Не е за всеки.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход