Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Почна се.... (Блог на строеж на къща)

Публикувано от ArturDent 
A40
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 22:45:23
уважаеми колега инвеститор,минах по твоя път преди около година,в момента приключвам обзавеждането и искам да ти кажа съвсем добронамерено
-когато сключваше договор със строителната фирма те дадоха ли ти две оферти-една за строеж на къща по зададени от теб проекти и втора за един месец марльотии за които да ти вземат много пари
-човече,ти плащаш с пари,не с банани,ти си човека,който трябва да изисква
-не бъди приятел със строителите-бъди взискателен към тях
-ти плащаш толкова,за колкото сте се договорили,не им намаляш или отказваш парите-искай поне прилично качество от тях
-това колко оферти си получил няма никакво значение,ти си сключил договор с тези хора и те трябва да се съобразят с твоите изисквания за строежа на къщата ти
-ако мислиш че има разлика между тяхната работа и истинки строеж-ако се вгледаш може и да откриеш прилики
-ако това е строителната техника на "баш майстора", аз утре вместо да пия бира и люпя карти на двора мога да иззидам с някой авер някое етажче
-не се пали от мнения като това на фло-иди си стегни изпълнители
-парите сам си си спечелил и имаш пълното право да ги харчиш както искаш,но вместо да храниш банда бездарници вземи посети някой екзотичен остров или гъзарски ски курорт

п.с. sorry за спама smoking smiley
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 22:50:40
Артър, вместо да скачаш на ФЛО, вземи и го послушай за нещо което ще ти спести доста неприятности - Отиди и си вземи иглен вибратор под наем, има ги там където дават и къртачки под наем - ще ти струва не повече от 20 кинта на ден. При отливането на покривтата ти плоча, ако обработваш/уплътняваш бетона с т`ва нещо, бетона ти ще се "бетонира" няма да пуска вода, а здравината му се вдига с ... няма да пиша точни цифри, че ще ме "нахраните" winking smiley smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-10 22:52 от Ivo.NovDom.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 23:28:37
Вибратора е задължителен.
Почти всички бетон-възли дават и вибратор ако вземеш от тях бетон.
Напукването на плочата можеш да спреш като я завиеш след това, всъщност ако бетона ти е добра марка ще има веднага пукнатини.

И не прави компромис с бетона искай произход за инертните материали, не от всичко става бетон... то всички дават сертификат, но какво слагат е друго.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-10 23:33 от xenon.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
11-10-2009 - 01:28:54
Г-н Артър, разбирам раздразнението Ви. Доста хора на Ваше място биха се подразнили от забележките(понякога по-пикантни) на г-н Фло, но и аз мисля че раздразнението Ви трябва да е насочено към строителната бригада. Не се ядосвайте и не спирайте със снимките, все нещо поучително за нас, останалите съфорумци ще се намери. Успех!
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
11-10-2009 - 03:38:07
Artur - по горе прочетох, че си фен на дървени подпорни стени и т.н. - ето това: [www.railwaysleeper.com]

може да ти даде някоя добра идея. Иначе - успех с начинанието.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
11-10-2009 - 07:47:03
Ако в покривната плоча няма отвор към подпокривното пространство, възможно ли е да се направи?
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
11-10-2009 - 08:37:55
Юзер Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако в покривната плоча няма отвор към
> подпокривното пространство, възможно ли е да се
> направи?

Да ,може, но трябва да се прецени къде точно да е .
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
11-10-2009 - 09:28:51
Lamdon...като цяло идеята отпада.Онзи ден говорих с моя човек в железниците...стари дървени траверси са около 10 лева за бройка с ДДС.Скъпичко е за изпълнение на по-мащабни проекти.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
11-10-2009 - 10:03:39
Доста посещавана е темата на Артър.
Сега за ватата на покривната плоча - и аз мисля, че не е проблем. Детайла ми е даден на проекта с 5 см. стереопор, та мисля си 10 см. вата е с по-добри показатели. За пода малко ме е яд, но все пак не от там идват големите топлинни загуби. За стените не прочетох коментари. Може би 5 см. е ОК.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
11-10-2009 - 13:38:52

.

Повече няма да стъпя в този този форум.

Новорегистриран съм, но писанията ги следя отдавна.
Артур, във всеки форум има "тесни специалисти", както и във всяко стадо мърша :]
Те са еденици, и няма смисъл заради бълхата, да гориш юргана. Продължавай заради останалите, които те разбират, и ти съдействат полжително. Желая ти успех *ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход