Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Почна се.... (Блог на строеж на къща)

Публикувано от ArturDent 
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 21:19:28
Днес хамалувах по вилата и докато водех неравна битка с джанките покрай оградата,видях строителя на къщата на съседа.Миналия път ми обясняваше как щял да праща негови хора в Гърция,щото там нямало криза.Сега само каза "много са зле нещата..много" и изчезна на някъде.
На тоя фон ми е абсолютно необяснимо защо като се търсеха оферти,никой нищо не пращаше.Тези фирми вероятно отдавна не работят и просто няма кой да проверява пощите.Нямам друго обяснение.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 21:27:22
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:31 от ArturDent.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 21:33:56
Артуре, чул си нещо оттук оттам и си вече експерт "предприемач"? Правиш ли разлика между фасадна изолация и изолация положена на таванска плоча? Или се мислиш за баровец-инвеститор, а тук хората са самозвани майстори? Тук има хора, построили в пъти по-големи и на съвсем друго ниво като качество и мисъл къщи, а майсторите, които присъстват, са на 10 класи над 95% от идиотите които се мотаят по строежите тип "Сичко праим". Откъде го вадиш това самочувствие не знам.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 21:34:28
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Ватата е най-евтината изолация, не виждам смисъл
> да обсъждаме дали 10 см изолация на тавана за
> едноетажна къща е достатъчно, след като явно там
> имаш най-големи загуби. Още 10 см са само 4 лв на
> квадрат. Или още 20 за 8 лв. И със сигурност ще има
> добър ефект.
*ok*

> За пода си е проблем. Гледал съм детайл за
> изпълнение на подово водно отопление - за върху
> земя дават 10 см стиропор с висока плътност или
> фибран........а земята
> смуче доста повече от мазе, дори и неотопляемо.
*ok*
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 21:44:54
Иво, кефиш ме много с начина ти на мислене и изпипването на детайлите по твоята къща. Аз хвърлих много усилия, вече 5 години, от които 2 години и половина е същинския строеж и честно казано вече не издържам. Не само че е гигантска финансова яма, самото изпипване струва много като време, пари и нерви. А все нещо пропускаме по пътя... Не знам ти докъде си и как издържаш.
Тоя СОТ например много ме ядосва че не пуснах кабелчетата още преди мазането, колко усилия щях да спестя. А и сега доколко го поставих и доколко е "достатъчно" Бог знае... Абе да чукаме на дърво и това е.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 21:47:44
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:31 от ArturDent.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 21:58:54
Артуре, аз съм инвеститор, не майстор. Постарах се много, години четене и дискусии, в този форум има много ценни личности, от които може да се научи много, и пак допуснах доста грешки. За щастие доста хора ми и помогнаха, повечето майстори бяха и читави. Някои неща обаче, като например полагане на вата, первази под прозорци, термомостовете по изолацията, детайлите фасада-стреха и долно обръщане на изолацията, които бяха твърде "новаторски" за майсторите съм ги правил лично, дори и това да бави работата на другите, или съм им висял на главите да стане точно както го искам. Специално полагането на вата по таванска плоча е изключително лесно и препоръчвам всеки да си го направи сам, защото също толкова лесно може и да се претупа и да се оставят твърде много термомостове.
За снимките не виждам какъв е проблема, на всички им е много интересно и всъщност печелиш с това голям интерес от стойностни и опитни хора които са предлагали много градивни критики и съвети. Идея нямаш колко евтини и лесни дейности които ако се пропуснат на даден етап, колко скъпи и трудоемки могат да станат после за оправяне. В крайна сметка от цялата тази тема печелиш най-вече ти, така че "заплахата" за непубликуване на снимки показва само твоето неразбиране с какво си имаш работа.
Блажени са незнаещите. smiling smiley
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 22:26:36
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Иво, кефиш ме много с начина ти на мислене и
> изпипването на детайлите по твоята къща.
> Не знам ти докъде си и как издържаш?

Боби, 2004 година като се напишеше "ремонт" в гугъл, сайта ми излизаше на първо място. Търсеха ни за: сложиха ми дограма ама не ми я обърнаха...тече ми покрива, тече ми в мазето, тече ми между дограмата и стената, за плочки в банята, за подови настилки...какво ли не...как да си хвана бойлера в тухлите, че пада...за алармени инсталации...за мебелиране...не можех да си затворя телефона,
Имаше възможност бая да се поупражнявам на други места, преди да се захвана с моята къща - не ми беше необходимо да питам това или онова как се прави, макар че новите технологии направо заливат и магазините и интернет. Често ми се случва да гледам някой инструмент и да не зная как се използва.
Отделно се занимаваме с имоти, обиколил съм бая къщи с направени глупости вътре и какви са покследствията от това.


Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 22:28:47
Какво и се притеснявате на ватата по тавана....Щатските дъвени къщи задължително имат вата по тавана.Обаче там предпочитат стъклена,с двустранно положена мрежа и Тивек.
В посока от плочата към тавана има: първи слой стъклофибърна мрежа,втори слой вата,отгоре слагат тивек и отгоре полагат много ситна мрежа...размер като на pest-proof fence...отговаря грубо на нашата много ситна рабица и би трябвало да служи за защита на ватата от мишки. (колко върши работа срещу нещо различно от много едри плъхове-отделна тема)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-10 22:32 от salvador.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 22:34:56
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:31 от ArturDent.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход