Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Почна се.... (Блог на строеж на къща)

Публикувано от ArturDent 
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 20:33:17
И аз следя с интерес темата. Вече минах по този път и сега ми предстои обзавеждане. Като квадратура - горе-долу сходна, и аз съм на един етаж. Газифицирах се, само чакам да мине инспектор и, надявам се ще мога да ползвам газа.
По отношение на строителството - отново сходно. Аз съм с 10 колони, 3 греди и пояси. За измазване се спрях на варо-циментова мазилка и гипсова шпакловка. Стана доста прилично. В интерес на истината, гипсаджията беше добър. Пък и аз бях много взискателен към него.
Изолации - опаковах цялата къща със ЕPS 5см. Яд ме е, че под плочата на кота0 не сложих, но изобщо не го съобразих. След това и в замаската нищо изолационно не съм положил. Върху плочата на кота 2,80 м. разстлах минерална вата 10 см. Дали е достатъчно?.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 20:39:50
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:31 от ArturDent.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 20:46:23
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:31 от ArturDent.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 20:50:52
Артур не се дразни темата ти е интересна като един дневник кое след кое следва и мисля ще ориентира доста хора.
Нормално е някои като фло да си кажат каквото виждат особено перфекционистите.
Реално офертата ти беше за не малко пари и на снимкити е видимо че качеството,което дават за тези пари е доста занижено особено зидарията.
Смятам че вместо да се дразниш и оправдаваш бригадата може да ги стегнеш малко и да се окажеш с полза от критиката на фло и co.

take care
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 20:58:59
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:31 от ArturDent.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 21:00:28
Ватата е най-евтината изолация, не виждам смисъл да обсъждаме дали 10 см изолация на тавана за едноетажна къща е достатъчно, след като явно там имаш най-големи загуби. Още 10 см са само 4 лв на квадрат. Или още 20 за 8. И със сигурност ще има добър ефект.
За пода си е проблем. Гледал съм детайл за изпълнение на подово водно отопление - за върху земя дават 10 см стиропор с висока плътност или фибран. Над сутерен може и 5 см. Ти нямаш подово вероятно, но и никаква изолация нямаш, а земята смуче доста повече от мазе, дори и неотопляемо.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 21:04:28
Артуре, подписа ти дразни. Ти също не си построил нищо, това дотук няма и 10% от цялата работа. Тепърва ще се озъбиш откъм пари, време и нерви. Но пък имаш завидно самочувствие.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 21:06:18
Относно плочата на 3м може и да те стресна, но съм виждал да я леят с фадрома/или нещо си с гребло/. Бетоновоза излива в греблото и я вдигат нагоре.
Иначе най-вероятно добре познатия, особено на миналите през родната казарма, метод - верига от човечета...
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 21:07:51
Темата е интерестна и я следя всяка вечер след работа.
Разбира се, че при такава посещаемост ще има разнородни мнения. Може да има и пропуски, но по важно е строител и инвеститир да се разбират без един да се налага на друг и да си имат доверие.

А форума е само писане и убиване на времето...
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
10-10-2009 - 21:16:55
ArturDent Написал:
-------------------------------------------------------
> ...Не форума е за това Фло да си показва
> дунапренените блокчета, които издържат на много
> по-голям натиск от моите ръчно лети колони.
>
>
> Фло, кога ще покажеш нещо строено от теб?

:] Нищо не продавам в тоя форум уважаеми и да си призная , много съм зле с фотографията!Това сигурно е недостатък,както и това,че въобще ти обръщам внимание на агресивната простотия!Трябваше да се сетя ,че шопска зидария и русенска цигания до това водят! *drunk* Хайде наздраве!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход