Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Реконструкция на гредоред

Публикувано от Sasho 
Реконструкция на гредоред
01-05-2006 - 18:25:45
Здравейте,

има ли някой с опит в рекунстукцията на къщи с гредоред. Случаят е следния. Къщата е на два етажа като основите са каменни. Има мазе на тавана на което се вижда първия гредоред. Той е на около 30 см. от кота нула. На втория етаж се стига по външни бетонни стълби. Гредоред е и между първия и втория етаж. Покривът естествено също е гредоред. Двата гредореда са по 70 кв.м. като къщата е приблизително квадратна. Ако изключим площадката в края на стълбите за втория етаж тераси няма. Между двата етажа няма никакви чупки.
В момента къщата е на 80 години и като изключим няколкото не големи пукнатини в стените изглежда стабилна. Къщата е близнак с друга къща същата като нея но тя е в съседния парцел така че не ме интересува.
Интересува ме какви са вариантите за преустроиство на къщата? Може ли да бъде сменен гредореда с бетонна плоча без къщата да бъде бутната, рентабилно ли е и има ли вобще смисъл, колко такова нещо би удължило живота и? Има ли вариант за обновяване на самия гредоред? Ако се окаже че гредореда е здрав може би има варианти само да се обнови? Така или иначе целта е след ремонта къщата да има поне още 80 години живот.
Разбирам че на въпросите ми е трудно да бъде отговорено точно но ще се радвам ако някой сподели опита си по въпроса.
ники
Re: Реконструкция на гредоред
11-05-2006 - 15:43:34
май няма много опитни
Ани
Re: Реконструкция на гредоред
11-05-2006 - 20:11:10
Мисля, че може като пробиеш дупки в стените, откъдето да прокараш и наредиш арматурата, но ми се струва, че трябва да сложиш и необходимия брой колони отвън, които да вкопаеш в стените и там също да вържеш арматура, респективно за първа и втора плоча. Бетонен пояс не ти е нужен щом основите са каменни, значи са много стабилни. Но колоните ще трябва да стъпят в така наречените "стъпки"
А самият гредоред не знам дали не можеш дори да използваш за кофраж, който на първия етаж даже да не сваляш след изливането на плочата. Според мен покривът си остави от дърво, а не от бетон, защото покрив от бетон и желязо е не само доста по-скъп, но и по-тежък и не се знае какви колони и колко ще са ти нужни, което вече става сложно. Дървен покрив с добра изолация и покритие си е супер. Мисля, че е добре ако имаш средства да си смениш гредореда с плочи, по-стабилно си е. Най-малкото като вървиш по гредоред се тресе цялата къща, скърца и е много неприятно и архаично. Не знам как се сменя гредоред, сигурно на някакъв поетапен принцип на изваждане на старите греди и смяната им нови, но не ми е много ясно. Трябва да ти го каже някой майстор. И при всички случай трябва новите греди да са обработени против дървояди. Аз имам подобен проблем с една стара къща, но ще правя и бетонов пояс, защото основите й не са така стабилни като при теб. Твърдо смятам да сложа плочи между етажите и дървен покрив.
Re: Реконструкция на гредоред
12-05-2006 - 01:28:16
zdraveite az suim sobstvenik na stroitelna firma za rekonstruzia v lond osnovnata deinost koiato razvivame e rekonstruzia i obnoviavane na tukuv tip kushti .[tuk vsichki sa takiva]shte vi obisna na burzo. ot kota nula triabva da se izkopa okolo 60 sm za da se postavi natroshen kamuk okolo 30 sm da se oplutni s vibro plocha sled nego se postavia 10 sm fin pisuk za da se napravi ravna povurxnosti nai odgore se postavia debel izolazionen nailon naliva se beton okolo 20 sm suotvetno predi zialata tazi prozedura se prekarvat kanalizazionite trubi.sled stiaganeto na betona se zaxvashta kredi okolo 8 sm za asnova i na tiax se lovo suotvetno ili durven pod ili kakavoto e jelanieto na klienta.starite gredi mejdu 1 i 2 etaj triabva da se podmeniat suotvetni s novi da se okrepiat starite legla na gredite [ima suotvetno i drugi mnogo po raziaonalni metodi no triabva da se napravi ogled ]otnosno poknatinite na stenite zuduljitelno triabva da se okrepiat te sa zashtoto osnovte na sgradata sa se razmestili .okrepiavaneto stava s gelazo imnogo silen zimnt z dobavki za dopulnitelna zdravina .kato zialo edno takova obnoviavane garantira dopulnitelen jivot ot poriaduka na 150godini.sebestoinosta na tukuv remont zavisi ot klienta no podmiana na gredite i osnovata po prinzip ne e skupo .ako imate oshte vuprosi otnosno tukuv tip stroitelstvo zapoviadaite.kompaniata e s opit 8 godini na angliskia pazar.e-mail l.i.t_construction@abv.bg























Re: Реконструкция на гредоред
12-05-2006 - 09:44:23
Най-добре да си повикаш конструктор да прегледа къщата. Ако е здрава и стабилна не пипай нищо. Ако не е конструкторът ще ти каже какво да правиш. Мнения по форум не е добре да събираш, защото някой може да те подведе ако не обясниш като хората какво точно и има на къщата.
За да разбереш по-точно какво имам предвид - ако направиш плоча увеличаваш натоварването и може да ти се появят пукнатини може основата да слегне и т.н. - т.е. вместо да изпишеш вежди, да избодеш очи. Без професионална (ама не от майстори) помощ не предприемай нищо.
Re: Реконструкция на гредоред
12-05-2006 - 09:47:46
Принципно може да направи това, което му казвате, но това "Бетонен пояс не ти е нужен щом основите са каменни, значи са много стабилни. " не е ясно дали е така. НЕ го подвеждайте без да имате повече информация.
Виктор
Re: Реконструкция на гредоред
12-05-2006 - 09:55:04
Абсолютно същото нещо правя в момента. Къщата ми е на 2 етажа, по 50 кв.м. на етаж, каменна основа, близнак. Да не сме на една и съща улица ? smiling smiley На първия етаж свалих целия гредоред и ми сложиха бетон (използваха дъските на гредореда за куфраж). На втория етаж разковаха гредореда до носещи греди и според майстора, гредите били здрави и щели да издържат още ехееееее... години. Все пак ще сменим 2-3. Къщата е с бетонни пояси на всеки етаж, но без вертикални колони. Поясите лежат на зидарията. Замислям наред с подменянето на изгнилите греди, да повдигна нивото на таванския етаж и да оформя нещо като трети етаж (евентуално с капандури). Събирах мнения дали конструкцията ще издържи, тъй като нямам вертикални колони, или ще трябва да се правят външни. Спред 1,2 конструктори, съвсем спокойно мога да вдигна "пълен" трети етаж без притеснения, но пред общината такъв проект няма да мине. За това съм се спрял на трети полу-етаж (тавански) и покрив с капандури и битумни керемиди. Успех в начинанието.
Re: Реконструкция на гредоред
12-05-2006 - 10:06:20
Много интересно защо според конструкторите може спокойно да вдигнеш, но няма да мине пред общината? Теб това не те ли притесни.
Виктор
Re: Реконструкция на гредоред
12-05-2006 - 10:09:41
Притени ме, за това всеки сам си поема отговорността. Аз нищо не пипам без проект минал през общината. В момента търся човек, който да ми направи такъв проект.
Re: Реконструкция на гредоред
12-05-2006 - 11:26:20
"На първия етаж свалих целия гредоред и ми сложиха бетон (използваха дъските на гредореда за куфраж)..... "
Не може да се каже, че не правиш нищо без проект.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход