Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сглобяеми дървени къщи за или против

Публикувано от Stan 
Сглобяеми дървени къщи за или против
07-09-2009 - 15:51:09
Днес на Българския пазар се предлагат сглобяеми дървени къщи,любопитно ще бъде да чуем мнение за тях за или против.
Както носят на тяхните собственици,топъл уют или безкрайни ядове с капризната подръжка?
Изкажете своето мнение положително или отрицателно за фирмите построили вашия дом.
Re: Сглобяеми дървени къщи за или против
07-09-2009 - 17:11:37
avatar
Като се научиш да четеш почни оттук - [forum.imoti.net]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи за или против
07-09-2009 - 18:08:04
Да започнах и именно поради факта че има много мнения поствам тази тема .
Нищо лично просто демокрацията предполага различни мнения.
Лично моето относно дървено-скелетните къщи е че те са приемлив вариянт на който трябва обезателно да се спре потребителя но само при изришното условие че строежа им до тапа е в балансираните граници на 100 Бг.ЛВ.м2 без стойноста на земята.
Като имаме в предвид че подобно жилище има експлоатационен(живот) срок към 40 години мак. това трябва да е и цената му като оставим настрана и проблемите които могат да възникнат и да съкратят срока на годност.
Трябва да признаем ,че подобна структора има и предимства тя е много сигурна при земетресения но само при условие че е скована без да се пести материала,много лесно може да се освободи място за нова къща драскаш клечката или просто не си гасиш добре цигарата и само за 10-15 минути имаш място за нова къща.
Определено е много еко създаваш прекрасни условия за живот да всякъкви там мишки,мравки,змии и всякъкъв вид пълзящи гадини като по този начин спомагаш за популацията им.
Единствено се питам как бих могъл да си реша проблема с отоплението защото както споменах дървения материал и талашит в комбинация с котле на твърдо(течно) гориво нещо не ми се вързва ,абе направо ме е страх да си оставя семейството да спи при такива условия.
Та понеже напоследък се нароиха доста фирми предлагащи тази услуга да ти сковат барака смятам направо че си има нужда от подобна тема.
Re: Сглобяеми дървени къщи за или против
07-09-2009 - 19:11:15
avatar
Има нещо много вярно в това, което си написал - нароиха се доста фирми, които предлагат услугата и наистина на клиента се предлагат просто по-модерни бараки. Затова се роди идеята да се дава повече професионална информация на хората, а пък те да си решават. Моята теза е, че основната носеща конструкция трябва да е от минимум 20 см слепени греди. Освен това ватата трябва да е от тежката - поне 160 кг. Уточнили сме и много други детайли. За да се получи къща, а не барака. Ама пусто да се пести от материали или още по-лошото - от инженерен труд - и като резултат - грозни картини и повод на хората да казват - тази технология не става. А то не е така.
Това е накратко.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сглобяеми дървени къщи за или против
07-09-2009 - 19:39:43
Стан...дветста и нещо страници тема не става така с лека ръка да я изпратиш в историята.Аз съм се включил там когато беше още на сто и седемдесета страница и точно в тая тема има планини от човешко знание и опит.Естествено-и много въпроси.Но си има тема за сглобяеми къщи.Дървени,метални...каквито се сетиш,има писано за почти всичко.
Re: Сглобяеми дървени къщи за или против
07-09-2009 - 22:08:44
Здравейте съфорумци,
С носталгия си спомняме доброто старо време,когато пак имаше различни мнения,но
участниците бяха по-учтиви като че ли.
Привет г-н n.nikoloff .
Един въпрос към всички.Защо като кихнем ходим на доктор,а когато стане въпрос за
къща ,за която събираме цял живот се доверяваме на "баш майстори",а не на
хора дали годините си за професията?
Според мен отговорите са няколко;
Всеки ,който е решил да строи се мисли за много умен,защота "в него са парите",и като всеки умник не понася някой по-специалист от него да му строи.
Страха да не се мине.
Консерватизъм или най-добре дядо знае.
Българинът ще се почуствува щастлив,когато се научи да се довери на войник с ботуши,а не на циганин с бос крак.За знания говоря,нищо против ромите нямям.
Последно-Правилна съпоставка.Първия въпрос ,който ни се задава е за колко,а правилния въпрос трябва да е какво предлагате,с кои и какви материали,за колко време,с какви гаранции и т.н.
Тогава ще се види кой къде е.
Поздрави
Re: Сглобяеми дървени къщи за или против
08-09-2009 - 08:53:51
vipltd Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте съфорумци,
> С носталгия си спомняме доброто старо време,когато
> пак имаше различни мнения,но
> участниците бяха по-учтиви като че ли.
> Привет г-н n.nikoloff .
> Един въпрос към всички.Защо като кихнем ходим на
> доктор,а когато стане въпрос за
> къща ,за която събираме цял живот се доверяваме на
> "баш майстори",а не на
> хора дали годините си за професията?
> Според мен отговорите са няколко;
> Всеки ,който е решил да строи се мисли за много
> умен,защота "в него са парите",и като всеки умник
> не понася някой по-специалист от него да му
> строи.
> Страха да не се мине.
> Консерватизъм или най-добре дядо знае.
> Българинът ще се почуствува щастлив,когато се
> научи да се довери на войник с ботуши,а не на
> циганин с бос крак.За знания говоря,нищо против
> ромите нямям.
> Последно-Правилна съпоставка.Първия въпрос ,който
> ни се задава е за колко,а правилния въпрос трябва
> да е какво предлагате,с кои и какви материали,за
> колко време,с какви гаранции и т.н.

> Тогава ще се види кой къде е.
> Поздрави


Съгласен съм с това мнение и именно за това отворих темата ,нека да видим какво,как,на каква цена ни се предлага и дали то постига необходимия баланс.
Компромиси винаги могат да бъдат постигнати но те си имат цена. smoking smiley
Re: Сглобяеми дървени къщи за или против
08-09-2009 - 09:04:37
"че строежа им до тапа е в балансираните граници на 100 Бг.ЛВ.м2 без стойноста на земята."
Една от причините да влизам рядко във форума е, че се напълни с неподготвени хора, които се изказват компететно. 100 лв. на кв.м. е минималната цена само на покрив.
Тъй като доста от участниците се представят като разбирачи в икономическата сфера ще ги посъветвам да обърнат мнимание на факта, че ако предварителния анализ на пазара предполага, че продукта ще се продава на цена под себестойността му това означава, че не се инвестира в производството на съответния продукт.
С горното искам да кажа, че не ме интересува как точно е сметната от господина "балансираната" цена. Предполагам, че ще е обвързана с доходите на домакинствата и държа да наблегна на факта, че цената на едно Ферари не зависи от МРЗ, колкото и да ми се искаsmiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-08 09:05 от 4ovek.
Re: Сглобяеми дървени къщи за или против
08-09-2009 - 09:22:34
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> "че строежа им до тапа е в балансираните граници
> на 100 Бг.ЛВ.м2 без стойноста на земята."
> Една от причините да влизам рядко във форума е,
> че се напълни с неподготвени хора, които се
> изказват компететно. 100 лв. на кв.м. е
> минималната цена само на покрив.
> Тъй като доста от участниците се представят като
> разбирачи в икономическата сфера ще ги посъветвам
> да обърнат мнимание на факта, че ако
> предварителния анализ на пазара предполага, че
> продукта ще се продава на цена под себестойността
> му това означава, че не се инвестира в
> производството на съответния продукт.
> С горното искам да кажа, че не ме интересува как
> точно е сметната от господина "балансираната"
> цена. Предполагам, че ще е обвързана с доходите на
> домакинствата и държа да наблегна на факта, че
> цената на едно Ферари не зависи от МРЗ, колкото и
> да ми се иска
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 09/08/09
> 09:05AM от 4ovek.


ЦЕНА 100 Лв.за покрив?
Човече, ти брокер ли си или що ?
Преди 1 година в София жилище под 1100? 1м2 беше много трудно да се срешне в момента терикат строителите са съгласни и на 300? защото пак са на най-малко на 100% печалба ама пак няма мераклии.
Бъдещето е на новите по-качествени и ефтини технологии които са и енергийно ефективни и както можете всички вие да се убедите щом не искате с добро новата нормативна база и свободния пазар ви принуждават да се откажете от доскорошната практика печалби 1000-3000% и аре юруш на Бананите.
Не е луд този който яде баницата а този който му я дава.
За 100 Лв. за1м2 покрив това ще стане отново когато започнеш да плащаш надница 50Лв. на час на работника. spinning smiley sticking its tongue out

Re: Сглобяеми дървени къщи за или против
08-09-2009 - 10:06:42
Stan ти занимавал ли си се някога със строителство.... 4ovek е прав че при качествено изпълнение с труд и материали цената отива към стойноста която той е посочил. Аз правих плосък покрив скоро и мога да ти кажа че със всички хидроизолации топлоизолации гранитогреси и труд ми излезе горедолу около 100 лева квадрата..
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход