Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спешно ФУГИ около дограмата

Публикувано от angijulay 
Re: Спешно ФУГИ около дограмата
26-08-2009 - 14:23:09
Чаро, хубава хитринка - ще ми е от полза. *beer*
Ехе, вътре според мен без силикон...та ГК да може да си шава ако има нужда.
Чаро, ние си говорим за неща, дето на angijulay ще му помогнат, ама за монтажа на следващата дограма. Хехехех.
А сега? angijulay, на вече готово, както и Салвадор предлага - вкарай бял акрилен силикон, заравни с пръсти и пребоядисай уклепаното с латекс. Иначе, ако фугите не са чак толко големи и дразнещи, кажи на жена ти да ги скрие с пердетата :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-26 14:25 от Ivo.NovDom.
Abu
Re: Спешно ФУГИ около дограмата
26-08-2009 - 16:25:52
Чаро,
не ми се очертава скоро работа с ГК, затова ще те помоля ти да изпробваш нещо:
Не може ли към профила на дограмата да се залепи с полиуретаново лепило профилът за картона? Т.е. без рапиди, на "еластична връзка". Според мен, предимството е, че може да се нанесе толкова, колкото е необходимо за добра връзка и най-вече, знаем какво е в дълбочина, а не само повърхностните милиметър-два. На пълнителите съотношението дълбочина/ширина рядко се спазва и после не ставали... Абе, надявам се разбираш каква ми е идеята.
Аз досега все към масивното съм фиксирал, а към дограмата - само с пълнители. Но видях в линка ти мнения, които ме накараха да се замисля...

За angijulay - преди да се нанесе пълнителят, фугата трябва да се разшири до указания на продукта минимален размер и да се почисти. Спазвай точно указанията, защото, както виждаш, преходът дограма-ГК е уязвимо място.
LKK
Re: Спешно ФУГИ около дограмата
26-08-2009 - 16:38:00
чаро Написал:
-------------------------------------------------------

> Точно- хващаш ПВЦ профила за дограмата с копчета и
> силиконче, ако искаш го подпълваш и вътре със
> силиконче и нахлузваш картона. Не шпакловаш на
> рисковата зона (около ПВЦ профила и дограмата)
> Така има място за отваряне, ако има отварящи се
> крила на дограмата- профила влиза зад пантите...
> Зависи и от дограмата, де.
>
Системата, която е описал Чаро е перфектна, както и обясненията по нея в другия форум. И аз съм ползвал същият начин за обръщане около ПВЦ дограмата вкъщи и резултата е отличен без да съм професионалист.
Чаро *beer*
Re: Спешно ФУГИ около дограмата
27-08-2009 - 14:03:57
Като поговорихме за завършващите профилчета, веднага започнах да се оглеждам по касите на дограмите и...попаднах на профилче слагано от мърляч - резултата е това на снимката:



:] :} *sos* *xxx*
LKK
Re: Спешно ФУГИ около дограмата
27-08-2009 - 17:16:39
Всяка хубава идея може да се окепази, зависи в какви ръце попадне. :]
Re: Спешно ФУГИ около дограмата
28-08-2009 - 10:36:04
Обръщал съм 2 прозореца със стиропор и за 2 години не се е появила пукнатина. Дали не е възможен и следния вариант: ГК по стената, а самото обръщане се прави с подходяща на ширина ивица ЕПС или ХПС. Грунд, алуминиево ъгълче и шпакловка. Какво мислите?

Да допълня - лепих стиропора с лепило на циментова, а не на гипсова основа за да е влаго устойчиво, че конденза... Все пак шпакловката отгоре е гипсова, но досега няма проблеми.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-28 10:38 от king_for_a_day.
Re: Спешно ФУГИ около дограмата
28-08-2009 - 12:50:27
king_for_a_day Написал:
-------------------------------------------------------
> Да допълня - лепих стиропора с лепило на
> циментова, а не на гипсова основа за да е влаго
> устойчиво, че конденза... Все пак шпакловката
> отгоре е гипсова, но досега няма проблеми.
>

Момчета, проблема с фугите започва малко по-отрано: още при самия монтаж на дограмата.
Масова практика е, а и на кой му пука, да не се подготви леглото на прозореца - ако е тухлена зидария, никой не си прави труда да уплътни отворите на тухлите. Идват монтажниците (естествено - не е тяхна работа да подготвят нещата), подпират дограмите тук-там с дървени клинчета, хващат незнайно как в кухото със дълги винтове и след "фиксирането" пълнят празнината с ПУ пяна, често не съвсем плътно.

Проблема идва и от там, че всеки иска да му сменят дограмата за най-тънката цена. Фирмите дават оферта с включен демонтаж на старата дограма. Т.Е. няма кой да свърши малко работа между двете операции - поръчитела нито разбира, нито пипа, нито вика гипсаджия щото "нали всичко влиза в цената" :]

Гипсаджията го викат, чак като дограмджиите си тръгнат и от асансьора обяснят че трябва гипсаджия да обърне прозорците. :} *sos*






Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-09-08 12:31 от Ivo.NovDom.
Re: Спешно ФУГИ около дограмата
28-08-2009 - 13:43:13
Когато зидате и правите отвори за прозорци, оставете предвидливо 5 см вповече и залепете итонг по цялата обиколка на отвора. Ако е иззидано и не сте оставили място за итонг - вложете на няколко места в кухините дървени трупчета за винтовете на дограмата, а останалото запълнете...става да залепите ивица зелен ГК, но си отбележете къде са ви трупчетата - после дограмджиите там да винтят. *ok*
След полагането на дограмата, отвън е препоръчително при обръщането на прозореца изолацията, с подходяща дебелина, да се залепи плътно към касата, а не на кюфтета, преди да лепнете изолация, може да намажете ъглите с гумиращо покритие, за всеки случай. Върху изолацията финиширайте с една завършваща лайсна, която е с мрежа и която се залепва за дограмата и предотвратява появата на фуга отвън (Баумит го имат като артикул, за други фирми не зная). След така изпълнен монтаж на дограма и правилно обръщане отвън - за отвътре може да се импровизира, без притеснение че се допуска грешка, както и да се направи - важно е да е гладко и с прави ъгли *ok*

Ето и технологиика за маниаци:
ВИНТЕК *book* winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход