Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за подови замазки

Публикувано от pike 
Re: Въпрос за подови замазки
25-08-2009 - 10:28:59
pike Написал:
-------------------------------------------------------
За напукването-да не си ги
> правил юли/август?Лично мен някоя и друга цепчица
> не ме притеснява,все пак нормално е,цимента дърпа
> здраво и т.н.

Замазките ги правихме края на април, имам съмнение че прекалихме с цимента и затова напука, то не е само цепнатинката която си мислиш, ами отлепя и отдолу, както ти казва Гогол, самата повърхност се криви и започва да хлопа при ходене отгоре. така че вслушай се в съветите за фибри преди замазката - но като сметнеш колко напластявания стават - фибран, после фибри, после замазка с армираща мрежа...ако ще слагаш ламинат най-отгоре неравностите се усещат неприятно.
питай ФЛО! рецептата е пякък, цимент и ... стиропорени топчета = замазка с отл. ТИ, шумоизолация, еластичност и отл. товароносимост - няма фибран, няма мрежа, става от един път, РАХАТ ;-))) Опитай в едната стая, и после си прави традиционната замазка ако не ти хареса.
Re: Въпрос за подови замазки
25-08-2009 - 11:52:15
gogol Написал:
-------------------------------------------------------

Лепи фибрата на гребен/може и да дюбелираш/


Само дюбелиране,само лепене или и двете.Дюбели имам бол.За лепило ще помоля да ме посъветваш.
Така и така става въпрос за лепила:
С какво да залепя фибран за битумна мембрана-това ми е хидроизолацията отстрани на основите.Отгоре фибрана ще се армира с мрежа и след това облицовка камък.Понеже хидроизолацията ми върви под наклон/следва терена/горната половина от фибрана ще ляга в/у бетон,долната в/у битума. *sos*
Re: Въпрос за подови замазки
25-08-2009 - 17:08:00


PLASTIMUL в кофи по 8 или 20 кг., продават го във ФИБРАН, един килограм е около 4 кинта с ддс.
Преди на лепиш донамажи бетона с битумен грунд.
На линка има рецепта как да си забъркаш замазка за лепене на изолацията с цимент и вода...
Re: Въпрос за подови замазки
25-08-2009 - 19:45:03
avatar
Явно Иво ми е колега..... *rose*
Лепи с какво да е лепило фибрана към пода - просто преди това намокри.Дюбелирай ако искаш сигурност *ok*
Иначе за основите има пяна за лепене на ХПС или ЕПС която не раздува и ще си свърши работата
Проблема тук се явява от това ,че ще имаш композиция с камък , а това тежи и само с пяна няма да минеш
Дюбелирай във възможно най горна точка и армирай яко.....Пак ще помагам при въпроси.... *ok* *yes* *beer*

Чест и почитание
Re: Въпрос за подови замазки
25-08-2009 - 20:15:37
Гогол, колега, може и с разтопен битум, топло лепене ... spinning smiley sticking its tongue out
Re: Въпрос за подови замазки
25-08-2009 - 20:33:24
здравейте,фибрана може да се залепи и с рядък циментен разтвор(само цимент и вода,на гъстота малко по рядко от кисело мляко ),разливаш разтвора и слагаш фибрана и притискаш докато изхвърли излишното количество цим.мляко ,на другия ден слагаш армировката и полагаш замазката
*beer*
Re: Въпрос за подови замазки
25-08-2009 - 20:58:59
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> pike Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> За напукването-да не си ги
> > правил юли/август?Лично мен някоя и друга
> цепчица
> > не ме притеснява,все пак нормално е,цимента
> дърпа
> > здраво и т.н.
>
> Замазките ги правихме края на април, имам съмнение
> че прекалихме с цимента и затова напука, то не е
> само цепнатинката която си мислиш, ами отлепя и
> отдолу, както ти казва Гогол, самата повърхност се
> криви и започва да хлопа при ходене отгоре. така
> че вслушай се в съветите за фибри преди замазката
> - но като сметнеш колко напластявания стават -
> фибран, после фибри, после замазка с армираща
> мрежа...ако ще слагаш ламинат най-отгоре
> неравностите се усещат неприятно.
> питай ФЛО! рецептата е пякък, цимент и ...
> стиропорени топчета = замазка с отл. ТИ,
> шумоизолация, еластичност и отл. товароносимост -
> няма фибран, няма мрежа, става от един път, РАХАТ
> ;-))) Опитай в едната стая, и после си прави
> традиционната замазка ако не ти хареса.


Ивка, чакай да поясня... Струва ми се, че раздели фибрите от замазката?- те се слагат В нея! Има и метални такива, ама не мисля че е необходимо за една замазка!

Твоята замазка върху какво е? - фибран или плоча( бетон)
Само цимент и пясък ли е или има друго нещо в нея? Чак да подкожуши от силна замазка *huh*
Re: Въпрос за подови замазки
25-08-2009 - 21:33:18
Чаро, знам какво е "фибри", по-нагоре някой предложи да се направи слой от смеска с фибри и на гребен, като основа за замазката. Или е имал в предвид стъклофибърна мрежа с лепило върху фибрана - не знам...
При мен напука, може би защото отдолу не беше почистено добре - остатъци от турбозола ... все от нещо е ...
Иначе замазките са върху бетонна плоча, пръскахме с циментово мляко като за спойка.
Re: Въпрос за подови замазки
25-08-2009 - 21:52:49
ОК, тва явно съм го пропуснал!


Да, това е логично. Разкърти на "рисковите" места и вкарай рядко строително лепило (еди- къв си ...кол) и запълни пак с пясък и цимент. Върши работа... *beer*
Re: Въпрос за подови замазки
25-08-2009 - 22:16:24
Чаро, мерси, то пукнатините си бяха микро..., вече имам настилки отгоре - няма проблем, но достатъчни да си направя изводите че не е добро решение за замазка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход