Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Механа в мазето на стара къща

Публикувано от pepo 
Re: Механа в мазето на стара къща
27-08-2009 - 17:53:31
venciev Написал:
-------------------------------------------------------
> Pepo,след 15 мин тръгвам за моя вилает в
> габровския Балкан/района на Кози
> Рог-с.Солари/,може да ми дойдеш на гости тези дни
> и ще видиш това което искаш да
> правиш-завършено.Телефонът ще ти го пратя на лични

Спам:
Ха Венциев, какво общо с тези села?
Отдавна се каня да ходя натам да издирвам предци - от там са дошли след турско по моя край (с.Кормянско) и до там опирам - някъде 1800-10г. Все няма време, напоследък и ресурс - мерака си седи.
Сподели, ако искаш на лични.
Re: Механа в мазето на стара къща
27-08-2009 - 18:03:26
Abu,
бях чувал за подобна "сигнализация" в някаква постройка на Колю Фичето (за съжаление не съм особено паметлив). На определено място се слага една колона ("дирек"winking smiley, който не носи, а е закрепен само със щифт в цилиндрична дупка в камъка , по същия начин и горе. Дирекът се върти свободно около оста си, а ако след години започне да затяга, значи има поддаване.
Re: Механа в мазето на стара къща
01-09-2009 - 03:09:34
Абу,видях на живо механата на Пепо,говорихме и обсъждахме надълго и нашироко вариантите,нещата,повЕрвай ми са така,както ги споделих с вас и преди да посетя "обекта".....
Това с кола и с тавана го е правил Колю Фичето,в църквата построена от него "Света Троица" в Свищов-[bg.wikipedia.org])
Та,на Пепо механата е налице,остава само да я завърши.... winking smiley А Пепо е сериозен мъж,така че нямам съмнение в това....
Re: Механа в мазето на стара къща
01-09-2009 - 03:23:12
Любо,нямам роднини в този край,по-точно в тези села,но имам къща там и знам повече за историята от местните!Така че си добре дошъл при мен на гости и заедно ще дирим роднините и корените....!Името на село Солари идва от дядо Солар,така са му казвали,защото е търгувал със сол за животните и пътьом винаги е отсядал там,където сега се намира сега селото,защото има вода/изворна/,имало е много животновъди наоколо,близо е до Габрово,близо е до Дунава....и т.н.Но понеже са крадливо племе Парчовците-му откраднали воловете барабар със солта/стоката/ и той се заселил там ще не ще......и от там името-село Солари/има-няма 20 къщи/.... eye popping smiley
Обади се ще измислим план winking smiley
Re: Механа в мазето на стара къща
01-09-2009 - 12:19:32
Venciev,
*ok* *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход