Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Механа в мазето на стара къща

Публикувано от pepo 
Механа в мазето на стара къща
21-08-2009 - 17:00:02
Искам да си направя механа м мазето на стара къща в балканско село. Къщата е с каменни основи, но проблема е че мазето е 1,50 м в най ниската част - минава една грамадна греда. Ако вкопая 60-70 см ще ме оправят, но не знам дали не се налага да се укрепват основите или друго. Ако някой има опит да даде идеи, съвет, приемам всякакви, няма да е лошо и някоя снимка да качи някой ако се е сблъсквал с такъв проект. Ще кача и една две снимки, но са лоши защото са от телефона, че не носех апарата. Поздрави на всички. *ok*
Re: Механа в мазето на стара къща
21-08-2009 - 17:03:04
Re: Механа в мазето на стара къща
21-08-2009 - 17:05:03
Re: Механа в мазето на стара къща
21-08-2009 - 17:06:28



Нещо се прецака първият път със снимките :]
Re: Механа в мазето на стара къща
21-08-2009 - 17:29:06
Обикновено каменните зидове на старите къщи са вкопани на 30 до 50 см в земята,а на теб ти трябва да копаеш около 80/зависи какво ще слагаш върху земята като изолация и като под,за да ти остане чиста височина около 2-2.20м.
Правил съм 2-3 такива механи.Копане му е майката Пепо :]
Започни копането от по-късата стена,виж какво е дереджето с основите на къщето,ако са вкопани толкова,колкото на теб ти трябва като височина-ок,ако са вкопани по-малко и се покаже чиста пръст-продължавай да копаеш толкова,колкото ти трябва,но трябва да подкопаеш малко под първия ред камъни,да направиш кофраж и да отлееш бетон/не повече от 20см ширина/и арматура да не забравиш/
Правиш така всички стени,но една след друга/за да ти е мирна главата/ и си готов.
После тези бетонни стенички можеш да ги декорираш както сам решиш.
Самият под,след като свършиш със стените,му сложи дебел найлон/против влагата/ върху пръстта като краищата му да застъпват и стените поне 20см,сложи отгоре му изолация/нещо от рода на фибрана/,после арматурна мрежа и бетонец 6-10 см.Ако ще слагаш дюшеме,не е лошо да вградиш в бетона летвите за които ще ковеш дюшемето,за да не губиш още височина,а и по-малко скърца така!
Това е в общи линии,ако нещо не ти е ясно-питай,от питане знаеш-глава не боли winking smiley
Успех!
Re: Механа в мазето на стара къща
21-08-2009 - 17:51:55
От другата седмица почвам да копам и да видя какво ще излезе. За пода мисля да го направя от старите плочи на плевнята, хем по битово, хем и ще ми излезе почти без пари. А тази дебелата греда която е на снимката, тя е и единствена дали ще е вкопана надълбоко и ако не е как се процедира в такъв случай, нещо и се подлага ли или ...
Re: Механа в мазето на стара къща
21-08-2009 - 18:13:41
Тази дебелата греда ти държи цялата къща-тя е носеща!Нея я остави за накрая след като направиш стените.Като копаеш за стените,остави около колоната по 50 см от всичките и страни.Тя е стъпила върху голям камък,който сега не се вижда/поне така би трябвало да бъде/ и е на нивото на стените-на зидовете.След като отлееш бетона около зидовете,тогава открий цялата колона барабар с камъка и виж на какво ниво е камъка на който е стъпила колоната и му отлей бетон около камъка,който после ще изравниш с бетона на пода,а ако стърчи,ще го декорираш както стените.
Дано да си ме разбрал.
Re: Механа в мазето на стара къща
21-08-2009 - 20:57:21
avatar
venciev Написал:
-------------------------------------------------------
> Тази дебелата греда ти държи цялата къща-тя е
> носеща!Нея я остави за накрая след като направиш
> стените.Като копаеш за стените,остави около
> колоната по 50 см от всичките и страни.Тя е
> стъпила върху голям камък,който сега не се
> вижда/поне така би трябвало да бъде/ и е на нивото
> на стените-на зидовете.След като отлееш бетона
> около зидовете,тогава открий цялата колона барабар
> с камъка и виж на какво ниво е камъка на който е
> стъпила колоната и му отлей бетон около
> камъка,който после ще изравниш с бетона на пода,а
> ако стърчи,ще го декорираш както стените.
> Дано да си ме разбрал.
>

Не е ли опасно за човек, дето по приказки ще го прави? Ако в единия край е високо 150см., колко е в другия? Не е ли по- добре за си направи в ниската част огнището и пейките до него? Пък и височина от 2.20 си е лукс за този вид механи.........
*xxx*
Re: Механа в мазето на стара къща
22-08-2009 - 02:12:11
1.5 м е ОТ носещата греда височината!Като гледам снимките ,мазето си е напълно нормално за този тип строителство и механата си е напълно осъществима!А висо4ина 2-2.20 е също постижима!Все пак няма да правим землянки!Аз съм почти 1.90,а не можеш ме изкара от такива механички..... :] *drunk* *drunk* *drunk*
Re: Механа в мазето на стара къща
22-08-2009 - 10:05:37
avatar
Абе честно казано - аз бих подпрял сериозно с хюнебеци -за да ми е още по мирна главата......
Верно ,че тая греда носи цялата къща - там трябва и крик да се използва.... *beer* *yes*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход