Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

С какъв материал да направим цокъла и външните стълби на къща

Публикувано от mtodorov 
С какъв материал да направим цокъла и външните стълби на къща
19-08-2009 - 17:43:18
Здравейте съфорумци. Предстои ми да направя цокъл на къщата и да облечем външните стълбища които са извити. Какъв материал ще ми препоръчате да се използва за цокъла и какъв за стълбите. Архитектурата е модерен тип къщата с плосък покрив. Външните стълби мисля да ги направя с 3 сантиметров варовик най високо качество може би ще се получи добре а цокълът мислех да го правя с глицван варовик или гладък варовик. Въпреки моите мисли и идеи се колебая много. Благодаря предварително на всички които ще вземат отношение по моя въпрос smiling smiley.
Abu
Re: С какъв материал да направим цокъла и външните стълби на къща
19-08-2009 - 18:19:38
Ако търсиш някакъв визуален ефект, без оглед или поне снимки на къщата, никой не може да ти помогне.
За чисто техническо приложение на различните видове камък информация много...
Re: С какъв материал да направим цокъла и външните стълби на къща
19-08-2009 - 20:26:30
Ето и някои снимки:Предварително се извинявам че са малко трудни за сваляне.
[tranz.it]
[tranz.it]
[tranz.it]
[tranz.it]




Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-08-19 20:29 от mtodorov.
Abu
Re: С какъв материал да направим цокъла и външните стълби на къща
19-08-2009 - 21:50:26
Ами не съм сигурен...
Много ми хареса къщата, обаче ... не е ли тесничко към оградите? Всякакъв натрапчив цвят/десен ще го прави още по-тясно. Освен това става много рисковано да не се претрупа цветово - веднъж фасадата, после шапките на бордовете и первазите, дограмата и водосточните тръби... За да няма преливане, май е най-добре да продължиш цвета и шарката на первазите. Не се вижда дали са шлайфани, но и да са, стълбите не ги полирай, а само да са с равна повърхност. Иначе в същия нюанс.
Според мен глицът простее и няма да се връзва на къщата.

ПП Не успях да ги разгледам на един екран с твоите снимки, но мисля, че такова (или по-светло) е подходящо
Re: С какъв материал да направим цокъла и външните стълби на къща
19-08-2009 - 22:19:39
Ами тесничко е от към оградите 3 3 и нещо метра е но така е. Парцела ни е тесен. На мен лично глица много ми допада но не е много устойчив във времето май. Незнам чудя се какво да бъде затова и реших да се обърна към колегите във форума smiling smiley.
Re: С какъв материал да направим цокъла и външните стълби на къща
19-08-2009 - 22:50:26
Чудна къщурка си си спретнал,но на камъка не му виждам мястото там.Оцветен бетон с противоплъзгащи ленти и декоративно осветление бих ползвал на това място с чиста съвест или добре познатата на всички "мозайка",пак с ленти.






Re: С какъв материал да направим цокъла и външните стълби на къща
20-08-2009 - 07:16:47
Мерси за мнението Салвадор. Според теб защо да не му е там мястото на камъка smiling smiley. Ами за цокъл какво да използвам...
Re: С какъв материал да направим цокъла и външните стълби на къща
20-08-2009 - 08:28:56
avatar
Привет!
Аз пък си мисля,че ако използваш един Каварненски варовик - няма да сбъркаш....
Формован,но не гланциран ще стои добре ,а и отговаря на всички условия като за край морето.
И издържа доста в годините.Само дано намериш читав майстор,че ще стане ужасно,ако направи зле фугите.
Поздрави. *yes*

Чест и почитание
Re: С какъв материал да направим цокъла и външните стълби на къща
20-08-2009 - 09:39:39
mtodorov Написал:
-------------------------------------------------------
> Мерси за мнението Салвадор. Според теб защо да не
> му е там мястото на камъка . Ами за цокъл какво да
> използвам...


Веднъж вече си скъсал с традицията на ниво архитектура.Да се върнеш към нея точно при външните настилки...има риск да изглежда не на място.

Виж дали няма да си харесаш от тук някоя идея :

[www.dixon-homes.com]

За търсачките "цокъл" е baseboard или skirt board. (едното е цяла дума,другото е разделено)
Re: С какъв материал да направим цокъла и външните стълби на къща
20-08-2009 - 18:31:10
Мерси отново Салвадор ще погледна. Искаш да кажеш че не ти харесва архитектурата ли winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход