Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строеж на къща - търся съвет

Публикувано от Mary 
Строеж на къща - търся съвет
23-04-2006 - 11:05:25
От много време мечтая за къща и ето започнахме. Мястото е в Габрово, на южен склон, къщата ще е с лице изток - юг, на 2 етажа, с гараж и маза под 1 жил. етаж.
В момента сме на преход от етап идеен проект (колко етажа, какво да е разпределението ... ) към архитектурен и работен проект.
Точно в този момент имам нужда от съвети, какво да избера (простете за тъпите въпроси, ако ви се струват такива). Искам това което избера сега, да е най-доброто и икономически изгодно сега, но и в бъдеще:
1. Стени - червена тухла или Итонг (аз си мисля за Итонг )
2. Покрив - всички тук говорите за Брамак, но защо не с битумни на ...
3. Изолации на под аз искам много добра изолация на 1-ви етаж - колко да се предвиди за дебелина на изолацията , при залагане на височината на етажа?
4. Относно отопление и топла вода - мисля за слънчеви колектори (изложението е много подходящо а и аз съм им фен). Също за подово, това вероятно ще се отрази на (3)
5. В проекта има няколко заоблени форми на фасадата, ако избера Итонг ( мисля че техните се правят по поръчка ) проблем ли е тези форми да са изпълнени с тухли?

Ако се сетите и друго казвайте, всички съвети са добре дошли.
Благодаря ви предварително.
читател
Re: Строеж на къща - търся съвет
23-04-2006 - 14:10:33
За мен Итонг са най добрите тухли .
Тухлите Итонг се режат и може лесно да се оформят разлечни заоблени и други форми.
Re: Строеж на къща - търся съвет
24-04-2006 - 23:26:27
az sam po sredata na tova koeto smqta6
zna4i
1 kolkotoi danetise vqrva tuhla fibran otvatre gipskarton mn po dobre ot itonga
2 bramak /dran dran/ ventilaciq na pokriva!? gluposti nqma smisal izli6no e
3tuka nqma kakvo da sbarka6
4 mn dobre slan4evi baterii.moq proekt e+kamina sradiatori po ka6tata iminava prez boilera toplata voda(imatakiva boilerisas serpentini)taka ima6 postoqnno topla voda
5 nqma6 problemi s itonga rejise kato ka6kaval


tova emoe mnenie neiskam da go nalagam cool smiley
изолаторджия
Re: Строеж на къща - търся съвет
27-04-2006 - 10:24:55
Mary,

1. Задължително тухла! С Ytong е лесно, но пък слага много по-бавно... Има и др. недостатъци...
3. Щом си на склон - много важно е да видиш нивото на подпочвените води. Препоръчвам ти мазана битумна хидроизолация на Deitermann - www.deitermann.com - няма слабо място! за дебелината на топлоизолацията на пода - каквото и да решиш няма да сбъркаш.
5. Заоблените части ще се облекат от топлоизолацията - в този смисъл няма значение дали отдолу е тухла или друго...

Успех!
Re: Строеж на къща - търся съвет
14-06-2006 - 11:30:20
Tursq firna za grub stroej na kushta.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход