Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Подпрозоречни дъски.

Публикувано от Boby 
Подпрозоречни дъски.
31-07-2009 - 16:39:30
Здравейте,

Имам следния проблем - искаме да си вземем подпрозоречни дъски - PVC, бели, широки 20 см за да облечем долния ръб на прозорците отвътре - 15 см и 5 см стърчат отпред. Трябваше да ги взема заедно с дограмата, щеше да е доста по-лесно, но така или иначе сега въпросът стои - как да ги залепя надеждно за бетона и как да ги нивелирам добре? Лепене на топки? Предварително подравняване със "замазка" от теракол?
Re: Подпрозоречни дъски.
02-08-2009 - 14:37:50
ПВЦ-подпрозоречника едва ли ще го залепите с теракол.Просто няма да лепи.
Опитайте със силикон или нещо от тоя род.Предварително продравнете повърхността с теракол.
Успех.
Abu
Re: Подпрозоречни дъски.
02-08-2009 - 19:15:04
Дюбелирай водоустойчив шперплат с нужния наклон и лепи за него с полиуретаново лепило.

По принцип под прозорците се прави добра циментова замазка с наклон, но като искаш да лепиш, горното също е вариант...
Re: Подпрозоречни дъски.
02-08-2009 - 19:20:28
Сложи камък така се прави в белите държави!
Re: Подпрозоречни дъски.
02-08-2009 - 22:12:28
Няма нужда от наклон - това са вътрешни дъски. Препоръчаха ми подравняване с теракол и да лепим с гипсово лепило после. Като след това се захваща отвън през дограмата с винтове от неръждавейка....
Re: Подпрозоречни дъски.
03-08-2009 - 21:12:52
avatar
Това последното наистина ли мислиш да го правиш? Правиш изравнителна замазка с поне 1% НАКЛОН ЗА ОТВОДНЯВАНЕ И ВПОСЛЕДвие лепиш с полиуретанов мастик.
Може и да ги прихванеш с винтове,но фейса отива по дяволите.От сега предупреждавам ,че ПВЦ-то лесно се пука.....Успех....
И не вярвай на всички за всичко...... *yes* *beer*

Чест и почитание
Re: Подпрозоречни дъски.
03-08-2009 - 22:40:53
Какъв фейс, главата на винта е отвън - под дограмата през алуминиевата дъска и транспортния профил. Вече има такива винтове с които съм захващал самите дъски, отделно са захванати в жлеб точно под дограмата и са лепени и уплътнявани отдолу с полиуретанова пяна и парчета фибран. Лично съм ги слагал всичките по време на монтажа на изолацията smiling smiley
Отводняване на какво - саксии евентуално които ще стоят отвътре на прозореца ли имаш предвид? Пак повтарям - вътрешни подпрозоречни дъски smiling smiley
Не се бой, лесно не се хващам, вече 2 години и половина строя, понатрупах опит. Това за полиуретановия мастик е идейно, не се бях сетил че ще е по-добро от гипсово лепило.
Re: Подпрозоречни дъски.
04-08-2009 - 08:37:48
avatar
Друго си е дъската да ти е права и гладка,без стърчащи глави на винтове,но това вече си е мое мнение....
Отделно ,ако не искаш при проливен дъжд да отводняваш дограмата отвътре ,то направи дори и минимален наклон за по бързо оттичане-дори и на саксиите...../това за отвън/....
За отвътре просто попълни с мастик и си живей живота..... *yes*

Чест и почитание
Re: Подпрозоречни дъски.
04-08-2009 - 21:15:30
преди две години правих с варовик, по поръчка с лепен ръб или там както му викат - излезе ми към 40 лв./м, ако не бяха правили лепен ръб , а само заобляне на основния перваз (дебелина към 1.5 см) цената беше към 25 лв./м, при тогавашна цена към 22 лв./м за ПВЦ *xxx*
И това ме посъветва дограмаджията, като ми цитира и цените на въпросните "камъни" в белите държави, където всичко естествено се цеди доста повече...
Re: Подпрозоречни дъски.
04-08-2009 - 21:26:22
PVC дъските ми излизат около 6 лв метъра и още толкова лепенето. Освен това специално варовика ме дразни - твърде капризен материал - цапа се и не може да се зачисти после като хората. А гранит примерно би ми излезнал доста солено за 35 прозореца...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход