Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко кофраж ми е необходим?

Публикувано от Боб майстора 
Re: Колко кофраж ми е необходим?
04-08-2009 - 07:26:13
Мда, най-верояно ироничният ти коментар не лишен от логика. Въпросът е , че там където ми дадоха цена 60 лв/бр (топливо) тухлата Поротерм 25 е 2.90 лв, а аз преди 3 дни я платих на 2,43. В арматурния двор близо до нас заготовката е 1.10, а едни приятели ме изпратиха на място където я платих на 0.78. Но както и да е.

П.с. Между другото продавам и маслини, и други благинки за похапване. По-добре не навлизай в тази тема, че ако ти разкажа за какво става на въпрос.........
Re: Колко кофраж ми е необходим?
06-08-2009 - 09:45:06
markk Написал:
-------------------------------------------------------

> Гредите също можеш да ги купиш,ще ти трябват за
> покривната конструкция..

Маркк,уважавам много мненията ти защото си практик,но ще си позволя да не се съглася с горното.Гредите по време на строежа,докато стигнат до покрива стават мармалад-очукани,разпробити,нарязани на всякакви дължини и т.н.Ако покривната конструкция ще бъде видима отвътре или обитаема,или пък си с претенции,както бях аз,почти нищо от дървения материал не става да се вложи в покрив.Отделно при кофражите основно се работи с 10/10,а моя покрив просто нямаше такъв размер в проекта ми.Хубаво е който започва да го има това предвид и да си прави сметката навреме.Още повече че когато аз почвах грубото, гредите от строителя ми бяха на една цена,а като дойде време за покрива вече материала беше с 20% по-евтин.Логично строителя ми си ги прибра за друг строеж,а на мене- новички,а и по-евтини.Но всичко това при определено положение,иначе става..
smiling smiley
Re: Колко кофраж ми е необходим?
06-08-2009 - 11:32:37
avatar
Pike,всичко това е много индивидуално.
Всеки уважаващ себе си строител би трябвало да се погрижи гредите да не стават на "мармалад".Принципно за покрива не отива и половината материал,който е необходим за строителството.
Правилото е да се купува такъв материал за кофраж,който да отговаря по размер на материала,който е необходим за покрива по проект или по-голям,за да може,като се приключи със строежа,запазеният такъв да се ползва.
Ако например по проект материала ти е 10/10 или 12/12,няма логика да си купуваш 8/8.
След декофрирането караш материала на дърводелец да го престърже и ако е необходимо,да го обработи,ако е видимо и използваемо,и става като нов.
Принципно може да се използва и материал,който е с по-малко сечение от това,което е по проект-съгласуваш с проектанта и слагаш ребрата по-нагъсто...
Разбира се ,това е от практична гледна точка-иначе е най-добре да е нов,ако ти се дават пари.. winking smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Колко кофраж ми е необходим?
06-08-2009 - 21:18:07
Като начало мисля да се вслушам в съветите на Markk.Гредите е по-вероятно да мога да ги използвам за покрива, защото имам бетонна плоча под самия него, на която ще си полегнат гредичките, дори да имат леки видоизменения.Ако все пак са зле ще купя нови.Така че, ще използвам греди с размерите на покривните.Само се чудя дали мога да се направя на хитър с този хидрофобен шперплат при използването му при ивичните основи?

Така.Размера на ивичните основи е грубо 10 м на 10м ,като ще се копаят на 80 см. Шперплата е някъде 1,22 на 2,44.Мога ли да наредя шперплата с цялата му височина от 1,25 м. без да се изрязва, а те да си наливат бетон само да височина от 80 см или там колкото го изисква проекта, за да мога после директно платната да се качат за плочата под покрива?
Re: Колко кофраж ми е необходим?
07-08-2009 - 18:33:40
avatar
Боб майстора Написал:
-------------------------------------------------------
? Пак ви моля да ме упътите към складова
> база в Сф където мога да ги закупя по-евтино,

Пробвай на Военна рампа.


P.S.-Впрочем,къде точно ще строиш-мога и аз да помогна–имам доста кофраж,пръснат в различни части на България,скоро ще декофрирам и около София и докато изчаквам за други 2 строежа,мога да услужа



-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Колко кофраж ми е необходим?
07-08-2009 - 18:42:34
avatar
Боб майстора Написал:
-------------------------------------------------------

.Само се чудя дали
> мога да се направя на хитър с този хидрофобен
> шперплат при използването му при ивичните основи?
>
> Така.Размера на ивичните основи е грубо 10 м на
> 10м ,като ще се копаят на 80 см. Шперплата е
> някъде 1,22 на 2,44.Мога ли да наредя шперплата с
> цялата му височина от 1,25 м. без да се изрязва, а
> те да си наливат бетон само да височина от 80 см
> или там колкото го изисква проекта, за да мога
> после директно платната да се качат за плочата под
> покрива?


Можеш,но не за всичките основи.Предполагам,че ще си с рандбалки между шайбите и колоните,а и обратен насип имаш.
Външната страна на основите можеш да оставиш и с по-висок кофраж,като оставиш място за подход-отвътре не можеш,нали ще имаш връщане на земя и чакъл за обратния,а и армирана бетонова настилка за кота 0,05,но зависи и тях дали ще ги бързаш..

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Колко кофраж ми е необходим?
08-08-2009 - 06:52:09
markk Написал:
-------------------------------------------------------
> Боб майстора Написал:
> --------------------------------------------------
>
>
> Пробвай на Военна рампа.
>
>
> P.S.-Впрочем,къде точно ще строиш-мога и аз да
> помогна–имам доста кофраж,пръснат в различни части
> на България,скоро ще декофрирам и около София и
> докато изчаквам за други 2 строежа,мога да
> услужа
>
>

Първо Благодаря за готовността да помогнеш.Ще си строя къщата във вилната зона на Ботевград.Шперплат не мога да взема, защото доколкото разбрах от горните постове майсторите могат да го съсипят и после няма да имам очи да те погледна. Мога да взема под наем от теб подпори ,но те ще ми трябват към края на Септември.Другата седмица съпругата ми ще говори с един познат, който е в строителния бизнес, да ни упъти за подпори и евентуално и други кофражни елементи под наем.За подпорите гледам в нета има обяви за 2.50 лв на месец, така че до 3-3.50 мисля че ще си намеря.



Re: Колко кофраж ми е необходим?
08-08-2009 - 20:29:27
Браво, правилно си решил.
Имай в предвид че има два вида по складовете на външен вид са еднакви, но единия е по-евтин и значително по-мек - раздува като лееш колони и шайби!!! На доста места не обясняват, че продават по-лошия, но на цената на истинския! smoking smiley
не прави проблем за 5 лева на плоскост - от 40 плоскости ще икономисаш 200 лева но ще си направиш поразии за 1000. Питай хората дето ще ти строят - те знаят за какво говоря (надявам се)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход