Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дали архитектите умишлено увеличават квадратурата?

Публикувано от bulhomes 
Re: Дали архитектите умишлено увеличават квадратурата?
25-07-2009 - 20:13:47
И по-разчупено, ей! winking smiley Сложи еркерче тук, извивка там...
Незнам ама говорите само за вътрешното разпределение ама екстериора си е много важно нещо, пък и инвестицията си е сериозна ако искаш да АХ-ват като ти гледат къщата.
Ти я направи трафопост , пък на мене минувача мноо ми дреме къФ лукс е вътре и де са спалните winking smiley.
Re: Дали архитектите умишлено увеличават квадратурата?
25-07-2009 - 22:07:40
Turbog Написал:
-------------------------------------------------------
> И по-разчупено, ей! Сложи еркерче тук, извивка
> там...

За какво му е? Да измъчи майсторите пък и проектанта да "драска" повече? :] :] :]

> Незнам ама говорите само за вътрешното
> разпределение ама екстериора си е много важно
> нещо, пък и инвестицията си е сериозна ако искаш
> да АХ-ват като ти гледат къщата.
> Ти я направи трафопост , пък на мене минувача мноо
> ми дреме къФ лукс е вътре и де са спалните .

Ето това е проблема в строителството - построяваш къщата , хвърляш около 100 К и накрая виждаш какво си направил и грешките на проектанта , някои непоправими.

Напълно съм съгласен с теб.
Re: Дали архитектите умишлено увеличават квадратурата?
26-07-2009 - 10:00:22
Re: Дали архитектите умишлено увеличават квадратурата?
26-07-2009 - 10:07:26
Идеята ми е 2 от стените на хола да са стъклени (има такъв тип дограма - нагъват се като хармоника). Гледката от хола ще е към двора, а там има басейнче, заленина, градинско осветление и т.н. В топло време отварям стените и се чувстваме на открито. Като захладнее лесно ще ги затвориш. Искам обаче и меката мебел да гледа към двора. Най-вероятно сега ще го накарам да размени местата на стълбището и кухненския бокс (съответно и входа). Предпочитам и камината да е на мястото на сегашния кът с меката мебел..
Re: Дали архитектите умишлено увеличават квадратурата?
26-07-2009 - 10:50:25
bulhomes Написал:
-------------------------------------------------------
Идеята ми е 2 от стените на хола да са стъклени (има такъв тип дограма - нагъват се като хармоника).

...................................................................

Моят съвет е да преоцениш тази "идея" - посочената дограма не само е по-скъпа от конвенционалната, но е и един клас по-ниско като топлоизолационни и якостни качества. Въпросният ефект на "отваряне" на хола към градината спокойно се постига с един класически двоен "фолксваген". По-доброто решение при всички случаи, въпреки че също не е евтино.
Апропо - какъв е тоя "склад" от над 10кв.м.?
Защо котелното е близо 8 кв.м.?
Re: Дали архитектите умишлено увеличават квадратурата?
26-07-2009 - 11:01:08
bulhomes, пуснал си разпределение на партера , на горните етажи нямаш ли ?
Пунктира е наднаването на горното ниво над долното. Доста монотонно стои според мен - 10 м без никаква чупка в равнината. Турбог е прав , че къщата се работи едновременно - организиране на пространството в план , се отразява върху фасадата. Двете вървят ръка за ръка. Ако нямаш някакви скицирани фасади , то е време да ги търсиш.
Г- образния хол на мен не ми допада. Май камината е сложена без да се мисли много . Тя е ключов елемент от вътрешното пространство. Аз имам подобно решение на моя къща , където хола с кухненския кът и мястото за хранене е правоъгълник и зад тях са развити обслужващите помещения.

bulhomes , не се съобразявай с мен , аз само изказвам мнение. Къщата е твоя и ти ще живееш в нея , та ако ти харесва така - действай. smiling smiley Имай в предвид , че е доста деликатен момента по обсъждане на такива неща.
Re: Дали архитектите умишлено увеличават квадратурата?
26-07-2009 - 11:38:28
Ако я правих за себе си тази къща, бих сложил кухнята на мястото на меката мебел, а трапезарията и меката мебел - в оставащото правоъгълно пространство (цялата лява страна на чертежа), разделени от двустранна камина. Ако пък гледките "надолу" са толкова заслужаващи си, бих помислил дали не може да се завърти сградата на 90 градуса обратно на часовника. smiling smiley

[www.snimka.bg]
[www.snimka.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-26 13:20 от bob_bs.
Re: Дали архитектите умишлено увеличават квадратурата?
26-07-2009 - 12:45:12
Не съм съгласен - така най-отворената фасада ще гледа на север. Ако съм те разбрал, де.
Булхоумс, петното ти точно по показаните стени на къщата ли е, или можеш да избягаш от квадрата? Добре е на южната фасада да нямаш стълбищна клетка, сервизни помещения или нещо друго. Те могат да сложат на изток или север.
Аз бих преместил стълбите до кухнята, те са най-непретенциозните и найстина е добре да са на север, освен това ще ти е по-лесно прекарването на ВиК в малката тоалетничка. Котелното се обръща хоризонтално и се изнася малко по-нагоре. Склада ти отива на югоизток. На него можеш да му намалиш размерите или да се замислиш за малка спалня.
Явно и на теб ти харесва голям хол, с отворена кухня, моя проект е така, обаче имам разлика в нивата м/у кухня и хол...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-26 12:46 от единак.
Re: Дали архитектите умишлено увеличават квадратурата?
26-07-2009 - 13:13:17
bob_bs Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако пък гледките
> "надолу" са толкова заслужаващи си, бих помислил
> дали не може да се завърти сградата на 90 градуса
> обратно на часовника.

Съгласен съм с теб. Мястото на къщата в парцела и ориентацията на къщата до сега не се е коментирало. Въобще не са маловажни и двете.
Re: Дали архитектите умишлено увеличават квадратурата?
26-07-2009 - 14:41:02
пак предубеждения към правите стени и квадрата.Няма такова нещо бе хора...правата стена позволява всичко.И няколко цвята,и зелена фасада,и голяма остъклена площ...всичко почти."Трафопоста" си е много блага работа за тоя,дето знае как да направи нещо ефектно с най-простите геометрични форми.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход