Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За реда на нещата???

Публикувано от Geto 
За реда на нещата???
24-07-2009 - 04:40:07
Поздрав другари,

Нещо мисълта ми взе да лети напред, напред в моята строителна одисея и си задавам въпроса: след това какво? Да, някой би ли изредил какво следва след завършване на грубото строителство? Някои ми казват да сложа дограмата, други да я оставя за догодина след като свърша с мърсотията от мазачи и др. Ако измажа септември-октомври то няма ли да мръзне зимаска? На мен ми се чини че трябва да се захвана с ВиК, Ел ама знам ли?

Благодаря предварително
*drink1*
Re: За реда на нещата???
24-07-2009 - 09:43:30
Не бързайте с дограмата.
Продължете с другите пера.
При монтажа на прозорците помислете върху следващия детайл;
Монтаж на прозорец откъм вътрешната страна на стената/гледам масово се монтират по средата/.с перваз.Така си спесявате обръщането на ъглите откъм стаята,по-естетично е,ъгъла на отваряне е голям.
Re: За реда на нещата???
24-07-2009 - 10:38:09
Гето , то така като пишеш , вече е дошъл реда на агнето . Какво ВиК , ЕЛ и такива работи....
Re: За реда на нещата???
24-07-2009 - 11:41:10
Поемаш си дълбоко въздух ,правиш си сметките и продължаваш.
Остават ти 60 % до финала.
Успех.
Re: За реда на нещата???
24-07-2009 - 21:50:23
vipltd Написал:
-------------------------------------------------------

> Монтаж на прозорец откъм вътрешната страна на
> стената/гледам масово се монтират по средата/.с
> перваз.Така си спесявате обръщането на ъглите
> откъм стаята,по-естетично е,ъгъла на отваряне е
> голям.
>

/гледам масово се монтират по средата[[/b] Сигурно има няколко правдоподобни обяснения защо масово и традиционно прозореца се монтира в средата на зида. Едното е да речем равновесната точка между външната и вътрешна температура на зида.Не е добра препоръката прозореца да се монтира откъм вътрешната или откъм външната страна ,за да се спести обръщането-дълбоко погрешен съвет е такъв начин на монтиране!Прозореца задължително трябва да е по средата!
Re: За реда на нещата???
24-07-2009 - 22:09:30
Това не е вярно. Няма такъв термин "равновесна точка", или поне не и в този случай - средата на зида. Ако говориш за друго, прозореца си има негова собствена точка на конденз и тя, обикновено, няма нищо общо с тази на зида.
Друг е въпросът колко много маолумни строители са се навъдили в последните години и, базирайки се единствено на опит придобит единствено заради онзи, вече поотминал бум, когато строеше куцо и сакато, дават компетентно мнение.
Re: За реда на нещата???
24-07-2009 - 22:31:56
единак Написал:
-------------------------------------------------------
> Това не е вярно. Няма такъв термин "равновесна
> точка", или поне не и в този случай - средата на
> зида. Ако говориш за друго, прозореца си има
> негова собствена точка на конденз и тя,
> обикновено, няма нищо общо с тази на зида.

А, има,има! Ако вътрешната температура е +20 градуса ,а външната -20,то точно в средата на зида е 0 градуса! Не ми се рови сега да ти постна графика на температурното разпределение на зида! Дограмата контактува със зида и е от значение къде е монтирана!
Re: За реда на нещата???
24-07-2009 - 23:08:27
Това, за което говориш е за мястото, в което влагата от въздуха в стаята кондензира при контакта с по-студена повърхност. Това е функция на материалите, вътрешната, външната температури и на процента на влагата в стаята. Всичко това отнесено към дупка в стената, с абсолютно различни топлопроводни характеристики, каквато е прозореца, няма нищо общо.
Ако е така, както казваш защо не поставиш прозореца във вътрешната равнина на стената - според това, което си написала, така целия ти прозорец ще е в зона с някаква положителна температура, според примера, който си дала.
Re: За реда на нещата???
24-07-2009 - 23:36:38
единак Написал:
-------------------------------------------------------

> Ако е така, както казваш защо не поставиш
> прозореца във вътрешната равнина на стената -
> според това, което си написала, така целия ти
> прозорец ще е в зона с някаква положителна
> температура, според примера, който си дала.

Защото точно тогава ще има най-голяма разлика между външната и вътрешната температура и ако е дървена дограмата ще изгние бързо! Хората монтират прозорци от стотици години и това,че монтират в средата на зида е опит от практиката!Същия конденз се получава постоянно и ако е монтиран на външната равнина на зида!Имам наблюдения в тази посока.
Re: За реда на нещата???
24-07-2009 - 23:41:37
Хехехе, Фло, няма смисъл да пиша повече.
Пропуснах да поясня, че едва вчера се регистрирах, но от много време чета форума. Ти си една от личностите, които много ми харесват. Поздрави
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход