Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли дограмаджии във форума?

Публикувано от bulhomes 
Re: Има ли дограмаджии във форума?
10-08-2009 - 01:38:57
Произвеждат се.Пиши в търсачката Vinyl Windows или Acrylic Windows да видиш какво чудо е...може да се загубиш сред марки и производители.
Re: Има ли дограмаджии във форума?
10-08-2009 - 02:08:02
а защо в БГ не се произвеждат
Re: Има ли дограмаджии във форума?
10-08-2009 - 09:14:38
никаква идея...
Re: Има ли дограмаджии във форума?
14-03-2010 - 11:10:31
Вече съм готов с конкретно запитване към дограмаджиите -
Re: Има ли дограмаджии във форума?
14-03-2010 - 17:13:19
Благодаря на Бул, тази тема е нвременна и за мен.
Аз имам една лятна кухня под къщата на кота 0, от северната страна и мисля дали да не я направя обитаема и през зимата. В моя случай стъклени витрини не вървят, по скоро мисля за подвижни панели изработени от дърво с добра изолация които в края на лятния сезон да "монтирам" и съответно пролета да сваля и прибера в гаража. Може и като хармоника, но първото сякаш повече ми се нрави. Ако някой е правил или виждал подобно нещо ще бъда благодарен да го сподели.
Re: Има ли дограмаджии във форума?
17-03-2010 - 16:58:27
Здравейте, г-н Монков
Изпратих Ви оферта на e-mail.
Re: Има ли дограмаджии във форума?
01-06-2010 - 22:05:06
slagai samo alominii as se zanimavam s tova i e garanciya plazganetoako iskash mi zvanni 0893515161
Re: Има ли дограмаджии във форума?
28-12-2012 - 05:58:09
КРАТКИ СЪВЕТИ ПРИ ИЗБОРА НА СТЪКЛОПАКЕТ

Здравейте!
И аз видях темата чак сега, но ще се включа с нещо ново, което намерих.

Предстои ми смяна на 3 външни прозореца и един вътрешен (на остъклен балкон) и реших да потърся качествена дограма. Поразпитах тук-там и се оказа, че повечето служители при които ходих ВЪОБЩЕ не са наясно и не могат да ти дадат точна и вярна информация за продуктите, които предлагат...
И така:
Когато попитах какъв газ предлагат масово ми казаха ЧЕ СТЪКЛОПАКЕТИТЕ БИЛИ С ВАКУУМ (!) но предлагали също така и с газ (но само аргон!).
И други глупости чух, но няма да се спирам на тях тук...
За онези, които не знаят - както бях аз в началото, ще кажа:

1. В СТЪКЛОПАКЕТИТЕ НЯМА НИКАКЪВ ВАКУУМ! Това са нашенски рекламни или неосведомени простотии. smiling smiley
Използва се изсушен въздух (с отнета влага). По поръчка може да се напълнят с аргон (или АКО ИМАТЕ КЪСМЕТА ДА ПОПАДНЕТЕ НА ПРОФЕСИОНАЛИСТИ, КОИТО РАЗБИРАТ - с газ криптон или ксенон!).

2. Тройните стъклопакети все пак са за предпочитане пред двойните. Другото (правилното) име на тези стъклопакети е: "двукамерни".

3. Разстоянието между стъклата определяно от т.нар. дистанционер (най-често са перфорирани алуминиеви рамки отстрани на стъклопакетите) е най-подходящо да бъде минимум 32 дори и 40 мм! Колкото е по-широко пространството между стъклата - толкова по-добре изолират!
Все пак има граници за ширината на това пространство.... Добре е да се ползват специални дистанционери (а не масово използваните алуминиеви), които намаляват топло-преноса по краищата на стъклопакетите и ДОПЪЛНИТЕЛНО предотвратяват риска от появата на конденз в стъклопакетите.

4. Задължително е да се използват не обикновени стъкла, а такива със специални покрития за допълнително намаляване на топлинните загуби и отразяване на топлината навътре в помещението. Можете да избирате между К-стъкла и т.нар. "четирисезонни" (= терморефлексни, слънцезащитни, високоенергийни и т.н.), като аз лично предпочитам вторите макар да са малко по-скъпи. Именно те, а не К-стъклата се препоръчват при южно и слънчево изложение и пазят от горещите слънчеви лъчи.

5. Добре е също така да си сложите асиметричен стъклопакет - тоест едното стъкло да е по-дебело от другото/ите. Това подобрява шумо- и донякъде термоизолацията...
Ако например си сложите двукамерен стъклопакет конфигурацията би трябвало да бъде: отвън- 4 мм четирисезонно (термосолар) стъкло, средно- бяло 6-7 мм и вътрешно К-стъкло (нискоемисионно)...

6. НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ ДА ПОЛЗВАТЕ ПЛЕКСИГЛАСОВИ ПЛОСКОСТИ ВМЕСТО СТЪКЛА! Имат много по-кратък живот! UV - лъчите ги съсипват, а и се надраскват/износват по-лесно...

7. Профила на дограмата трябва да бъде с максимална широчина! Тук не е толкова важно с колко камери е, а колко е дебел слоя изолатор (въздух) вътре в камерата/те! Е, за онези като мен, които искат нещо повече - на пазара вече се предлагат ПВЦ профили със запълнени с полиуретанова пяна камери... Няма да коментирам повече. Само ще кажа, че тези профили се слагат ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на т.нар. "пасивни къщи"...
Вие си преценете дали са добри... smiling smiley

8. НЕ ИЗБИРАЙТЕ АЛУМИНИЕВА ДОГРАМА! По възможност не избирайте метална дограма за жилището си! Плачевно е и смешно, когато някой си сложи метал за изолация и после очаква резултати от това свое "умотворение"... smiling smiley

9. Не дупчете или поне гледайте да дупчите по-малко дограмата при монтажа! Същото се отнася и за монтажа на комарниците (ако има такива), както и при монтажа на външните щори... Точно тук си личат предимствата на запълнените с пяна профили на дограмата... При тях влошената изолация от разхерметизацията при безцелното и непрофесионално дупчене е сведена до минимум...
Все пак - ТЪРСЕТЕ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ, А НЕ АМАТЬОРИ!

10. Добре е да сложите някаква самозалепваща изолираща лента ~3 см около ръбовете на стъклопакета и да го залепите към дограмата преди да го затворите окончателно с лайсните... Така допълнително ще си гарантирате, че няма да навлиза вода или да Ви духа отвън. Има такива ленти и на запад в цивилизования свят масово ги слагат, ама тука Ганьо често Ви ги спестява... smiling smiley

11. Добре е също така да не разчитате само на прозорците, а да си монтирате и щори. РАЗБИРА СЕ, ЧЕ НАЙ-ЕФЕКТИВНИ СА ВЪНШНИТЕ!
Има и с алуминиеви ламели и с ПВЦ. Ако се спрете на алуминиевите ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си ги поръчайте с пълнеж от полиуретанова пяна за допълнителна изолация...

12. СЛОЖЕТЕ СИ И ВЪНШНА или в краен случай вътрешна изолация! Поне 10-15 см!

Това е!

http://www.dogramata.info/index.php/bg/prozorci/styklopaket.html
[www.dogrami.bg]


А за вакуумните прозорци VIG (vacuum insulated glasses) - ето Ви линкове:

http://vestnikstroitel.bg/science/47902_szdadoha-svrhizolirasch-prozorec/
[greentech-bg.net]#

[www.greenbuildingadvisor.com]
[www.google.com]
[www.vig-info.de]
[www.zae.uni-wuerzburg.de]



И пак повтарям: ВАКУУМ В СТАНДАРТНИТЕ СТЪКЛОПАКЕТИ НЯМА! Специалистите от фирмата Guar***n СА ПОСТАВИЛИ СПЕЦИАЛНИ ДИСТАНЦИОННИ ОПОРИ ЗА ДА МОЖЕ ДА ПРЕДОТВРАТЯТ СЛЕПВАНЕТО НА СТЪКЛАТА ПРИ ИЗТЕГЛЯНЕ НА ВЪЗДУХА ОТ СТЪКЛОПАКЕТА!
ПРИ ОБИКНОВЕНИТЕ СТЪКЛОПАКЕТИ ТЕЗИ ОПОРИ ГИ НЯМА НАЛИ? Е-е-е-е... как тогава ще създадат вътре вакуум, а???!!!! Мислете логично!!!
Вакуума е само в главите на тези, които Ви го казват... smiling smiley))))




Редактиран 7 път(и).Последна редакция на 2012-12-28 06:53 от веселушко.
Re: Има ли дограмаджии във форума?
28-12-2012 - 20:40:49
Geto, и на мен ми се върти такава идея. Имам барбекю, което мисля да затварям през зимата от двете страни. Ако е хармоника или плъзгащи се витрини, има вероятност от заледяване и сняг по водещите релси. Шефа на фирмата, която ми прави дограмата на къщата ми предложи точно такъв вариант. Свалящи се врати през лятото - и в гаража.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход