Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли дограмаджии във форума?

Публикувано от bulhomes 
Re: Има ли дограмаджии във форума?
30-07-2009 - 15:46:31
avatar
Хм, това "W/m2K" не значи ли "вата на квадратен метър на градус (разлика)". Винаги го дават като едно число, т.е. не е функция на температурната разлика, т.е. връзката е линейна.
И от тук си правя извода, че ако за тухла е X W/m2K, а за дограмата Y W/m2K, то и необходимата е нергия е Y/X повече - прав ли съм или нищо не разбирам (предполагам е второто) smiling smiley

Т.е. ако тухлата е 0.30, а дограмата 1.5, то ще трябват 5 пъти повече пари за поддържане на температурата, ако цялата сграда е стъклена сравенено с цялата да е тухлена без прозорци? Ако половината е стъклена - то ще е 3 пъти по-скъпо.

И още нещо - май има задължителни максимални U при външни стени - ако са стъклени тогава не се смятат за външни стени ли? В такъв случай има ли задължително ограничение някъде - колко максимално може да е стъкларията на една сграда спрямо площта на стените?

(Извинявам се ако въпросите ми са тъпи.) smiling smiley
LKK
Re: Има ли дограмаджии във форума?
30-07-2009 - 16:00:38
Ами приблизително така е, като външните стени са си външни независимо от какво са направени.
При по-голям напън от страна на клиента това "W/m2K" за дограмата може да отиде към 0.7 :]

На мен друго ми е чудно. Какъв е този стремеж към показност на всяка цена? Аз бих се чувствал некомфортно в такова помещение, където се виждаш отвсякъде. Човек има право на лично пространство, на уединение и т.н.
Е, ако съм отишъл на почивка и трябва да си начешам егото, аквариума е правилният избор.
Re: Има ли дограмаджии във форума?
30-07-2009 - 17:24:41
avatar
Какво по-хубаво от секс на открито хехехе.

Виж това:
EB1 Home / Replinger Hossner Architects

Отвътре е доста приятно когато една цяла стена е от стъкло.
LKK
Re: Има ли дограмаджии във форума?
30-07-2009 - 17:43:57
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Какво по-хубаво от секс на открито хехехе.

*beer* за кърските е**и.

Много Модерн тая работа бе dodo. Стъклото все на офис стил ми отива.
Нищо лично, но не съм му фен.
Re: Има ли дограмаджии във форума?
31-07-2009 - 00:46:04
avatar
smiling smiley Да, прилича на офис, но според мен когато фасадата е съставена от малки прозорчета 50x100cm от евтино неправилно стъкло. Но когато плоскостите са примерно 3 на 3 метра визията е съвсем друга.

Ето точно аналогично на това, което иска bulhomes, при това без колона в ъгъла:



И изглед от стая в същата къща:



Аз лично не бих заменил стъклото със стена с малко прозорче..
Re: Има ли дограмаджии във форума?
01-08-2009 - 21:45:26
Това последното е невероятно clap:
LKK
Re: Има ли дограмаджии във форума?
03-08-2009 - 15:05:18
Ех, мечти, мечти .....
*drink2*
Re: Има ли дограмаджии във форума?
03-08-2009 - 15:26:37
Да, страхотно е така, ама трябва да си върви с гледката и 100акра имот наоколо.
Иначе ако си представя моята къща така и веднага в мечтите ми рязко навлиза бай Петър - козаря и неговото стадо, щастливо припкащо на 2м от стилния ми хол. Или, за да избегнем бай Петър и стоката, слагаме висок 2м дувар, в който пак се дзверим от 2м през, иначе страхотните ми панорамни прозорци...
Като идея е супер, ама не е валидно за навсякъде.
Re: Има ли дограмаджии във форума?
08-08-2009 - 20:41:24
bulhomes, за такава хармоника ще ти дам съвет - поръчай си я на фирма Агнесика - поискай да ти я проектират с "горно водене" - за да ти е малко прагчето на пода. Работят с профили на Кьомерлинк, вътре влагат метална шина за да не се гънат рамките. Не сравнявай цените с другите фирми, като изпълнение са несравними. А ако сравниш цените им, с тези на Шуко или Саламандър - по-добрите са.
Като направиш барбекюто да почерпиш, ееей
Re: Има ли дограмаджии във форума?
08-08-2009 - 20:58:08
Опс, забравих да ти дам Линк
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход