Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ориентир за груб строеж

Публикувано от JB 
Re: Ориентир за груб строеж
27-07-2009 - 10:00:53
ghost13 Написал:
-------------------------------------------------------
> Бат Гойко колко ти излезе труда
> аз превих сметки и разликата между фирма и
> стопански начин е 10000-12000 лв
> и реших че за такава разлика неси заслужава да си
> късам нервите а и риска си е изцяло за сметка на
> ивнеститора
>
>


Здравей ghost13,

Сметките са ти верни. Труда до сега ми е около 11.300,00 BGN (разбира се без ДДС). Чака ме покрив там е по скъпичко. Офертите от фирмите започваха от 24.000,00 (без ДДС) с добавен шпертплат за плочи (но не и за колони и греди).

Поздрави
BAT_GOIKO
*beer*
Re: Ориентир за груб строеж
31-07-2009 - 16:38:55

Започнах да тарся оферти за строеж на 450 кв/м рзп еднофамилна къща край Пловдив.
Говорих досега само с 1 фирма която е с добро име проврена,препоръчана от сериозни хора.
Предварителния разговор беше доста общ офертата след дни но общо взето нещата са:

60 лв иска за работа на квадрат като бетон,желязо..... ги плащам директно на арматурния двор,бетоновъзела и прочие.

Плаща се след свършена работа нищо напред и подобни неща.

Нека някой който е запознат да каже доколко нормална е тази цена като се има предвид че все пак това е проверена фирма с добро име.

Тепърва ще тарся още 2-3 оферти но ми се иска да чуя какви са нивата на цените за момента предлагани от фирмите.
Ако някой знае и за надзор на подобен обект какви цени се искат щее супер.
Re: Ориентир за груб строеж
31-07-2009 - 22:41:40
avatar
Надзорна фирма ще ти вземе около 10лв.на РЗП,а строителната-според проекта.Питай тия пари как ги смятат-на РЗП или основи до кота 0,05,първа плоча,втора,трета,покрив и какво включват.
Обекта вероятно е 5 категория-нито надзора,нито фирмата са задължителни...засега..

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Ориентир за груб строеж
01-08-2009 - 22:12:00
Здравей koxx,

ако това е цена за квадратен метър труд и кофража и материалите са от теб е леко казано ужасно скъпа (не питах дали е с ДДС но даже и да е ).
Това което казва маркк е интересно. Но какво става ако къщата е на едно ниво ?

Дай повече информация за офертата за да можем да дадем адекватен коментар.

Поздрави
Re: Ориентир за груб строеж
02-08-2009 - 00:59:18
Незнам подробности още!
Оставих на строителя архитектура и конструкция папките ще ми даде по конкретна оферта до 2-3 дена.
Говорихме кратко с две думи ми каза строителя "аз давам 35 лв на работниците 25 лв остават за мен"като съответно инвентар и прочие фирмата се занимава.
Конкретно за желязото и бетона предложи аз да си ги платя на фирмите не през него като един вид да не излезне че пе4ели от материалите се изказа.
Интерсно че спомена за фирми даже с имена с които ако направя договор сега и предплатя и ако цената като дойде време да ползвам материала е нагоре за мен остава сегашната цена а ако е надолу се взима в предвид и намалението ме "хваща".

Конструктора ми задължително отбеляза че ще приема плочите самолично.
Незнам доколко си струва да се наема надзор при това положение.
рзп 450 кв/м е къщата един полу етаж и още два като под покрива не се ползва.

Re: Ориентир за груб строеж
02-08-2009 - 12:58:58
А как ще ти смятат труда - обща квадратура или по етапи, с умножване по еди колко си.
На мен ми искат по 35лв/м2, но по следния начин:

1. Основи + първа плоча - Основите са 59м2, но се смята площта на първата плоча, която е 69м2, при това умножено по 1.5. Тук цената вече е 52.5лв/м2 и то за повече квадрати, отколкото са реално основите.

2. Първи етаж + втора плоча. Плаща се по площта на втората плоча 87м2

3. Втори етаж + трета плоча. Пак се плаща по площта на третата плоча - 130м2

4. Покрив, с корекция за наклон 7%, 140м2, пак умножено по 1.5.

И като сложиш чертата тия 35лв/м2 излзат всъщност 86.2лв/м2 за къща 215м2

Много нереално ми се вижда, така ли се смята наистина или ме плъзгат...?
Re: Ориентир за груб строеж
02-08-2009 - 13:41:45
Нито една сериозна фирма не смята на квадрати, триъгълници и прочие...
Има си проект за всеки един обект и се прави количествено-стойностна сметка с оферта и след това евентуално договор за съвмесна работа.

Много несериозно звучи 50 или 60 лв. на квадратен метър за труд или нещо от рода на 150 евро на кв.м. с материалите...
Re: Ориентир за груб строеж
02-08-2009 - 13:44:06
единак Написал:
-------------------------------------------------------
> А как ще ти смятат труда - обща квадратура или по
> етапи, с умножване по еди колко си.
> На мен ми искат по 35лв/м2, но по следния начин:
>
> 1. Основи + първа плоча - Основите са 59м2, но се
> смята площта на първата плоча, която е 69м2, при
> това умножено по 1.5. Тук цената вече е
> 52.5лв/м2 и то за повече квадрати, отколкото са
> реално основите.
>
> 2. Първи етаж + втора плоча. Плаща се по площта на
> втората плоча 87м2
>
> 3. Втори етаж + трета плоча. Пак се плаща по
> площта на третата плоча - 130м2
>
> 4. Покрив, с корекция за наклон 7%, 140м2, пак
> умножено по 1.5.
>
> И като сложиш чертата тия 35лв/м2 излзат всъщност
> 86.2лв/м2 за къща 215м2
>
> Много нереално ми се вижда, така ли се смята
> наистина или ме плъзгат...?

Колега , най-уязвимите места за майстора са основите и покрива. Той не може да прецени колко време ще загуби в буткане и туткане докато го докара по проекта . Затова коефициент на незнание и запасяване - 1.5 . За мен това не е редно. Добрия майтор или фирма , ще изкара пак добри пари при добра организация и компетентност. За останалото - взимаш площта на междуетажната конструкция и умножаваш. Покрива се смята по наклона - смята се площта на скатовете и се умножава по пазарлъка. smiling smiley
Re: Ориентир за груб строеж
02-08-2009 - 23:40:46
няма такива цени
това от кога е информация
на мен едната бригада искаше 19000 лв , а другата 21500 за 213 рзп
като всяка от тях си посочи цената на м2 и общо на всеки етап - основи , нърва плоча , втора плоча , покрив , покрив веранди и т.н
цената за труд е около 35-45 лв / м2
а тизи с които си говорил не искат ли и премия за предсрочно завъшвяане на обекта

*drunk* *beer*
Re: Ориентир за груб строеж
03-08-2009 - 01:54:44
Не мога да те разбера.. Много ли ти се струва или малко?
Уговорките вървят в момента, няма премии, аванси и други глупости. Те дори искаха да им плащам отделно за допълнителни работи - разтоварване, местене на материали, чистене и т.н. Но.. в условията на криза нещата звучат по-различно.
Ама ще видим де, има още време докато реша кои ще са.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход