Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ориентир за груб строеж

Публикувано от JB 
Re: Ориентир за груб строеж
23-07-2009 - 12:08:54
avatar
То и да строиш с фирма,надзора не отпада,въпреки че за строежи от 5 категория не е задължителен.
Разликата е тази,че при бригадата ти отпада поне ДДС на труда.
При повечето строежи на къщи,които са 5 категория,аз строя напоследък по стопански начин,защото в тая криза на хората не им се плащат допълнително пари за неизбежните разходи с фирма, а и не е задължително засега.
А строежите,които са 4 категория и нагоре се минават през фирмата-така казва законът..
Пускам ти координатите на офиса,от който съм доволен най-много в Пловдив,дано се сработите... smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Ориентир за груб строеж
23-07-2009 - 12:35:02
Здравейте.
В тази тема и аз ще се включа и дано съм полезен за някого. ИмаХ ( имам) намерение и аз да строя къща в Варна,м-ст Зеленика/Галата - 1етаж 90м2,2 етаж 110м2,3 етаж-2 стаи 60м2 и останалото тераса с частичен покрив , над тези стаи плосък покрив-тераса. Описвам раздробено за да имате по-ясна представа а и незнам тези плоски покриви-тераси дали оскъпяват или не строителсвото.
Знам много ще кажат " Е защо на 3 етажа?", та отговора ми е, заради размерите на парцела ( 14 * 40м ) и сервитутите, които трябва да спазвам , а и заради панорамата, която ще се открие.
Та по темата.Имам архитектура готова и една оферта от строител за груб строеж. Цената която ми предложиха е ~50 000 евро. Незнам какво как са смятали, основите, покривите , изолациите на терасите и т.н. но това е карайната цена ( преди преговорите smiling smiley ).
И разбира се всеки с проблемите си..написах "ИмаХ" желание защото като се стигна до предварителен договор с любимия на всички ни Е-ОН, ми обявиха за 15kw присъединителна такса 12 000лв. eye popping smiley . Луда работа , не мога да повярвам!! Е , не го подписах този договор и от тогава жалби, защита на потребителя, че ако трябва и ще ги съдя!
Лек ден на всички.
Re: Ориентир за груб строеж
23-07-2009 - 17:58:51
Как за 15 киловата 12бона.Около 800 лева е зависи към кое дружество си ,но цените са приблизително еднакви.
Re: Ориентир за груб строеж
23-07-2009 - 21:32:08
78000 труд + материали
къща на два етажа 100+115
покрив - 150-160 м2
покрив на веранда - 50-60 м2
а количествената сметка се заплаща отделно - 250 лв за груб строеж
за 5-та категория надзор нетрябва / може и техническият раководител на обекта /
фактура с от стройтелна фирма не ти трябва /* ако може строителя да скрие ДДС /
но ще ти трябват сертификати за вложените материали - желязо бетон тухли

*drunk* *beer*
Re: Ориентир за груб строеж
23-07-2009 - 21:34:23
12000 лв smoking smiley
а стълба от където ще те пресъединяват близко ли е

*drunk* *beer*
Re: Ориентир за груб строеж
23-07-2009 - 21:51:12
Какви са тия 12 бона за присъединяване...на колко км е тоя двор от мрежата..?
Re: Ориентир за груб строеж
23-07-2009 - 23:56:45
696 лв. е постоянната компонента + 26лв. на метър от трафа до имота.Сиреч 450м*26лв. Има мрежа на5м от парцела , но е частна кооперация-там не може да присъединяват. Е какъв балама трябва да съм че аз да им изграждам мрежата. Че и част от оградата ми им предоставям да си сложат кутията.Що за абсурдна компания са Е-ОН. Как може само да събираш без да инвестираш. В чудо съм се видял.
Re: Ориентир за груб строеж
24-07-2009 - 15:59:24
Здравейте на всички,

дойде време и аз да се включа предполагам че мога да бъда полезен.
Преди 2 дни налях плоча на +5,60 и ми предостой покрив (обикновен четерискатен необитаем; 151 м2 е плочата под него) при мен разчетите са да се вмъкна в около 60.000,00 BGN за грубия строеж. Два етажа всеки от които е с около 125 м2 застроена и около 110 полезна площ (имам козерка на +2,80 и разбира се на 5,60 за покрива затова и разликата до 151). В тази цена не е включена топлоизолация на основата и покрива, както и хидроизолация на стените. Според мен при наличието на изобилие от ресурс на строителния пазар (материали и труд) цените са се поизравнили вече и са се стабилизирали от поне 6 месеца (тухли, бетон, стомана). Все още е възможно да се коригира труда но и сега там се позасили работата и цента там започна да се повишава. Водя си точна количествена сметка на вложените материали и средства. Строя по стопански начин с технически ръководител. Аз си подготвям документите (строителен надзор). Към момента на налята плоча кота +5,60 съм инвестирал приблизително 46.000,00 BGN.
Строя в рамките на град Пловдив. Краен южен квартал.

Turbog:
За да ти пуснат ток и да не плащаш 12 бонбона на E.On намери съсед който да подаде заедно с теб заявление за присъединяване в този район. E.On са длъжни да Ви присъединят до 6 месеца. Това е по общите им условия.

Поздрави
BAT_GOIKO

*beer*
Re: Ориентир за груб строеж
25-07-2009 - 13:08:16
Здрасти , Бат_Гойко,
Значи ако станем повече с искане за ток то те са длъжни да докарат мощности, и всички разходи като проекти, общини, изкоп и полагане трябва да са за тяхна сметка? А ние да платим само постоянната компонента ( партида)? Това е много интересно, никой около мен не е подавал още и може би е вариант...ако може помогни с някой цитат от общите им условия , че нищо не намирам в нета.

Поздрави и от мен.
Re: Ориентир за груб строеж
26-07-2009 - 21:47:10
Бат Гойко колко ти излезе труда
аз превих сметки и разликата между фирма и стопански начин е 10000-12000 лв
и реших че за такава разлика неси заслужава да си късам нервите а и риска си е изцяло за сметка на ивнеститора

*drunk* *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход