Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се изчислява площта на жилището при новото строителство

Публикувано от darika 
Re: Как се изчислява площта на жилището при новото строителство
20-04-2006 - 10:52:54
РЗП на сградата е равна на сумата от апартаментите + сумата от общите части. Мазетата обикновено се отделят и се смятат отделно (по ЗУТ РЗП не включва сутерена) Сумата на мазетата + прилажащите им общи части е равна на площа на сутерена.
Общите части на собствениците не се включват в апартаментите на клиентите.
Не си прав , че нямаш достъп до тази информация - при изповядване на сделката на нотариуса се представя и таблица с площите на апартаментите и общите части. За евентуални грешки отговорност си носи, този, който е изготвил тези таблици.
Покрива не влиза в общите части като квадратура. Нищо, че е обща собственост.

"Строителят казва : Искам да продам всеки кв.см. от РЗП. Цена на 1 м2 - 1000 Е. Тоест, проектът да донесе 1 000 000 Е. В проекта фигурират 10 имота. "
Предлагам да минем на случай с 500 евро на кв.м., че при 1000 нещата стоят така: Обаждам се на Пешо и му казвам, аз си купувмам Мерцедес от теб, ти си купуваш апартамент от мен..... и надеждата ми е , че някой и друг апартамент ще продам на външен, извън средата ни човек, някой заблудил се сноб, който си плаща да влезе в клубаsmiling smiley
4овек,
Благодаря ти за важната информация. Намествам разни детайли в картинката.

Мисля, че и ти много добре ме разбираш. Това, че могат да се правят врътки, за мене не подлежи на съмнение, а че някой би следвало да носи отговорност за това - това н е ме топли особено. Не съм забелязал, бизнесът в Бг да се страхува да прави нарушения.:-))).

Ще те цитирам : "Общите части на собствениците не се включват в апартаментите на клиентите. "

Ще опитам д аобясня, как разбирам това ти изказване, пък т име поправи, ако греша.

В проекта е предвидено някакво количество площ - идеални части, които се отнасят към ВСЕКИ имот от сградата пропорционално на големината му, без оглед на това дали този имот се прехвърля срещу ефективно заплащане или като обезщетение по отстъпено право на строеж. Незаконно е и не е редно да се увеличават ид9еалните части на едни имоти за сметка на други.
Себестойността на това, което не се продава автоматично се пренася върху себестойността на целия обект и съответно се намалява печалбата на инвеститора.

Re: Как се изчислява площта на жилището при новото строителство
20-04-2006 - 16:04:14
Naceff,

Не знам какво иска да каже 4ovek с това, дето общите части на обезщетените НЕ се плащали от закупилите. А от кого се плащат тогава? От когото и чистите площи на обезщетените smiling smiley

Надявай се ти да е за сметка на печалбата на строителя/инвеститора! :}
Re: Как се изчислява площта на жилището при новото строителство
20-04-2006 - 16:08:12
Naceff,

Ама той е казал "не се включват", а не "не се плащат" - има разлика между двете твърдения, нали? :} Не се включват като % или квадратура, ама стойността им се покрива, както и на чистите площи, пак от тия, дето купуват.
Re: Как се изчислява площта на жилището при новото строителство
20-04-2006 - 17:14:47
Естествено, че крайния клиент плаща всичко.
Re: Как се изчислява площта на жилището при новото строителство
20-04-2006 - 17:21:12
Не влизат в смисъл, че не се увеличава квадратурата на апартаментите за продажба, а не че някой друг освен клиентите плаща.
Сметките са бакалски - смяташ за колко можеш да постриш сградата, виждаш какво имаш за продаване, продаваш и накрая ако имаш късмет имаш печалба, ако не те пишат по форумиsmiling smiley
Re: Как се изчислява площта на жилището при новото строителство
20-04-2006 - 17:28:20
4ovek,

Аз многократно съм заявявала, че в паничката на другите не гледам smiling smiley Не се коси толкова, де! Строй си на воля, ние ще купуваме и всички ще бъдем доволни smiling smiley Аз лично не бих се захванала да строя, за да не изкарваш ти печалба на мой гръб - можеш да го правиш, правиш го. Аз не мога - плащам си!
Re: Как се изчислява площта на жилището при новото строителство
20-04-2006 - 20:52:50
Благодаря на всички, които се откликнаха на моя въпрос. Аз наистина съм объркана, защото става въпрос за покупка на жилище на зелено. Първо, наистина от 75м2 реално получаваш около 45-50м2 чиста жилищна площ. Второ всичко е само на чертеж и не знаеш дали вдействителност като влезеш в жилището, ще е светло, просторно и функционално. Трето, за да получиш отстъпка в цената трябва да платиш едва ли не 100% и то на предварителен договор, а предмета на договора реално го няма. Нотариалния акт получаваш, чак на Акт 16, а като имам предвид, че някои кооперации от 5-6 години и още нямат АКТ 16, не знам? От друга страна в панелките всеки кърти, толкова много хора, не могат да се разберат за парно, домофони, чистачки и т.н. Направо ми е гръмнала главата от мисли. От няколко месеца търся жилище и още не знам как да постъпя?!С уважение:Дари smiling smiley
Dari,vse pak novoto e novo,ta dori i 45 kv m,sled godini to ste struva kolkoto 100,a ne 75.taka che derzai,panelkite leka poleka ste si otidat kato gramofonnite plochi,klasika,ama skurcat:}}}
Dari, ako platish 100% poluchavash notarialen akt vednaga - varhu pravoto na stroezh i posle razreshenieto za polzvane udostoveriava, che e postroeno vaprosnoto neshto, chieto pravo da stroish ti imash. Viarno e ,che ima sgradi, koito sohte chakat, no tia sgradi sa s iznachalni problemi - zapochnati pri drugi uslovia. Sega veche ne e tolkova nesigurno, makar s uvelichenoto predlagane da ima opastnost niakoi investitor da si e napravil krivi smetki, no ot druga strana veche ima dosta dokazali se firmi s ime i ambistii da prodalzhavat da stroiat, taka che ne se shashkai tolkova. Dobre e ako imash poznat spetsialist da ti pogledne shemata i terena i da ti kazhe dali shte e funktsionalno i svetlo, kakto i da te posavetva za eventualni izmenenia v proekta, koito da ti pasnat nai-dobre na tvoite nuzhdi i zhelania. Inache gubish ot predimstvoto "na zeleno".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход