Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Грундиране преди замазка

Публикувано от mick 
Грундиране преди замазка
22-06-2009 - 07:07:22
Здравейте.Имам нужда от съвет,с какво да грундирам бетонова плоча,преди да направя изравнителна циментова замазка.Няма значение дали ще е с нещо готово,или ще си го направя сам.Чувал съм,че някой ползват рядък разтвор на цимент и вода,нанасян с метла.Предполагам,че това се е ползвало навремето,когато е нямало готови продукти.Колко време преди полагане на замазката е нужно да се направи грундирането?
Re: Грундиране преди замазка
22-06-2009 - 07:27:24
В строймаркетите е пълно с различни марки грунт за връзка стар-нов бетон! Обикновенно те са приготвени на база силиконови производни и разхода им е около 200-300 гр./м2,нанасят се с четка или валяк или със спрей.
Re: Грундиране преди замазка
22-06-2009 - 10:40:50
Да се възползвам от темата:Ако под замазката слагам фибран в/у плочата,трябва ли да го лепя с нещо,и тогава какво става с грундирането?
Re: Грундиране преди замазка
22-06-2009 - 10:49:16
avatar
Навсякъде грунд. Ползвайте бетонконтакт и не се мъчете.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Грундиране преди замазка
22-06-2009 - 11:02:21
А трябва ли плочата преди грундирането да се остърже от варови боклуци или директно да се маже с грунда?Питам заради здравината,не за гладкост
Abu
Re: Грундиране преди замазка
22-06-2009 - 12:23:54
А какво пречи да чукнеш и по някое дюбелче? Отгоре нали ще правиш замазка? Всъщност, ако слагаш дюбели за фибран, лепенето се обезсмисля - остава само за подравняване по някоя топка тук-там...

ПП Миналата седмица бях свидетел как на вътрешно помещение изплющяха замазката върху фибрана, като нямаше нито грунд, нито дюбели, нито дори лепило..., а и дебелината на замазката на места падаше до 2-3 см... Поне имаше армировка - мрежа шестица. Противно на очакванията ми, готовата замазка на три дена нито хлопаше, нито поддаваше, нито кънтеше на кухо - бе съвсем нормална си изглеждаше, ама пак не съм убеден, че е редно чак толкова да се претупва работата...
Re: Грундиране преди замазка
22-06-2009 - 12:43:54
И аз да споделя-при мен имаше и дюбели и мрежа/тънка/в/у фибрана, и дебелината около4-6 см. и се напука,като паяжина.Фатално ли е,след като,отгоре ще се лепи теракот? moody smiley
Re: Грундиране преди замазка
24-06-2009 - 22:01:49
avatar
не......
Няма проблем,но грундирай.

Чест и почитание
Re: Грундиране преди замазка
24-06-2009 - 22:29:57
Гогол,благодаря!Жив и здрав да си!
Да разбирам,че трябва да грундирам с теракол?ОК.
Re: Грундиране преди замазка
24-06-2009 - 22:35:19
ivelinel Написал:
-------------------------------------------------------
> Гогол,благодаря!Жив и здрав да си!
> Да разбирам,че трябва да грундирам с теракол?ОК.

В никакъв случай! Теракола не става за грундиране-състои се от малко цимент,много пясък и тапетно лепило/метилцелулоза/!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход