Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за мнения - УЛУЦИ

Публикувано от angijulay 
LKK
Re: Моля за мнения - УЛУЦИ
22-06-2009 - 17:01:35
Ами аз старите улуци, които бяха леко ръждясали ги минах със сребриста боя Протекта 3 в 1 и вече няколко години имат перфектен вид, дори един комшия идва да ме пита откъде съм ги поръчвал. :]
Ползвах и две-три парчета нови и при тях боята вече е почнала да се лющи. Може и да не съм ги обезмаслил добре, може и върху цинка да не хваща ....
Re: Моля за мнения - УЛУЦИ
23-06-2009 - 10:24:09
Всичките ви съмнения за праховото са доста основателни.Случвало ми се е преди години да не ми почистят детайлите предварително и след това материала става на пъпки и се лющи.Иначе за покривните ламарини нямам опасения.Хората с праховото боядисване са ми познати,сертиф. по исо,и т.н.Пък и на 5 лв/м мисля,че.... smiling smiley
Имайте предвид,че доста от оцветените готови улуци на пазара са от обикновена ламарина,само боядисана отгоре,което е подвеждащо,а и цената е сериозна.
Re: Моля за мнения - УЛУЦИ
23-06-2009 - 10:53:52
Един съсед беше направил цехче за улуци в мазето на отсрещния блок.Имаше машина за огъване и си работше там.Голяма мизерия са тия боядисани ламарини...все тая с какво са боядисани.
Re: Моля за мнения - УЛУЦИ
23-06-2009 - 14:33:20
Pike,
Хубава цена, но малко съмнителна поне за Сф.
Аз съм на мнение, че за поц. ламарина праховото си е най-добро, НО направено в читав цех с точна технология.
Истинските безшевни улуци - тези дето идват с машината на место са от заводски боядисани ламаринени ролки и сигурно са доста по-читави. Прави ми впечатление, че там и гърбът не е гола ламарина, а с някакво покритие !?

Абу,
Това "жълтеникавото" съм го виждал в цех за АЛУМИНИЕВИ профили, след като излезе от ваните, подсушено, преди електростатичното напрашаване.
За цинка не знам кое е правилно - с моите бояджии е ТОТО. Уж винаги плащам за външно, пък каквото излезе. Заводската "смазка" да я наречем, винаги се мие, ама на ръка си е пак тото.
А старите хора, преди праховото и Протекта, твърдяха, че цинкът се боядисва след година-две. То и от цинк до цинк има много разлика по пазара.

Когато търпи ценово, в моите приложения предпочитам полутвърд алумин - преди год. разликата в цената беше намаляла доста - 20-25% по памет.
Re: Моля за мнения - УЛУЦИ
24-06-2009 - 09:42:13
Любо Написал:
-------------------------------------------------------
> Pike,
> Хубава цена, но малко съмнителна поне за Сф.
> Истинските безшевни улуци

Да,цената е приятелска-нека и на мен да ми се случват хубави работи.Аналог със София -забрави,и не само за това.
А иначе точно за "истинските" улуци ставаше въпрос-нагледах се на такива и затова избрах класическия вариант.Времето ще покаже... smiling smiley
Re: Моля за мнения - УЛУЦИ
01-07-2009 - 04:35:33
Prostete za Idioticata, no neshto go zakusah s kirilicata *pardon*

Imam pitane swyrzano s olucite. Tuk v Kanada masovo se izpolzvat aluminievi i PVC. Vchera napravih leka spravka v edin ot goliamite magazini i eto kakvo otkrih: aluminievi oluci s prahovo pokritie 7 leva na lineen metar. Za moia pokriv koito e 205 kv.m. mi izliza 2000 leva vsichko! Molia vi, kagete kakvo mislite, struva li si da gi kopuvam ot tuk? Ot Bramak predi 2 sedmici mi dadoha cena 2800 leva, no ne sam siguren dali sa aluminievi.

Pozdrav,*drink1*
Re: Моля за мнения - УЛУЦИ
01-07-2009 - 08:31:16
avatar
Трябва да си факир да изчислиш от разстояние какви елементи освен улуците ще са ти необходими....
ПВЦ при тия градушки напоследък са си табу.....
Алумин - виж тук заради цената не се използват масово,но ще откарат някоя и друга година -боята им после почва да се лющи и не изглеждат добре.
Все пак ти си решаваш,но не е истина колко ще платиш за транспорт..... *huh*

Чест и почитание
Re: Моля за мнения - УЛУЦИ
01-07-2009 - 12:40:46
Аgogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Трябва да си факир да изчислиш от разстояние какви
> елементи освен улуците ще са ти необходими....
> ПВЦ при тия градушки напоследък са си табу.....
> Алумин - виж тук заради цената не се използват
> масово,но ще откарат някоя и друга година -боята
> им после почва да се лющи и не изглеждат добре.
> Все пак ти си решаваш,но не е истина колко ще
> платиш за транспорт.....
>
> Чест и почитание
>
> Gogol
>
>
>
> Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим,
> пак ще имаме по една ябълка,
> но ако двамата имаме по една идея или информация и
> ги разменим, всеки ще има по две!


Аз съм решила, но се чудя дали решението ми е правилно. Затова съм пуснала тази тема тук. smiling smiley
Re: Моля за мнения - УЛУЦИ
01-07-2009 - 14:55:42
Blagodarq Gogol,
Za transporta si prav, no az taka ili inache shte izprashtam konteiner s bagaj. Klimata tuk e znachitelno po-surov ot tozi v Balgaria, no oshe ne sam vidial olushteni oluci.

Kakto spomenah imam oferta ot Bramak po zadaden proekt na pokriva i v neia sa opisani vsichki detaili po pera v broiki i metragi. Moiat vapros e dali shte mi izleze po-izgodno da kupia ot tuk?

Haide sas zdrave *drink1*
Re: Моля за мнения - УЛУЦИ
01-07-2009 - 19:08:31
avatar
Купувай тогава - тук на тая цена са ПВЦ-тата.....
Алумина на практика е вечен.... *angel* *yes*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход