Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Втора плоча

Публикувано от Simo 
Re: Втора плоча
23-06-2009 - 10:07:33
фло...добре де...как става тая работа с добавянето на вода...с кофите ли я сипват..?
До колкото знам,промишленото производство на бетон е изцяло автоматизиран процес.В контролна зала на бетонов възел съм влизал точно веднъж и вътре е като терминал на НАСА.Вярно,че там зареждаха по 10 бетоновоза едновременно при работен цикъл 24/7..ама не ми идва на акъла като как бетоновия възел може да сгреши "случайно" процента на водата.Всичко се мери точно даже някакви простотии за водата имаха отделно...разни утайници,аератори,деминерализация...ма като не му разбирам,не съм го и запомнил...Става дума,че самия бетонов възел си е бая голямо съоражение и участието на човешкия фактор е минимално.Като изключим разните шофьори и оператори на кранове и т.н. останалото е поточни ленти и след смесването бетона влиза директно в камиона,който потегля към строежа.Кога я грешат тая вода?
Don
Re: Втора плоча
23-06-2009 - 11:11:09
Водата може да я сипе шофьорът на бетоновоза след като бетоновата смес е напуснала възела.
Re: Втора плоча
23-06-2009 - 21:16:58
Мерси за отговорите, но утре вече ще изливаме колоните със зидарията свършихме *pardon* взех от един приятел още кофраж, да избегна декофрирането на 2-та плоча и да почваме третата последна плоча, :ami: за нея пък изпълнителя ми предлага да сложим термоизолацията над платната да наредим арматурата и тогава да изливаме бетона *huh* на мен ми се струва,че по обратният ред е по-добре, само незнам кое е финансово по изгодно ?




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-24 21:03 от Simo.
Re: Втора плоча
23-06-2009 - 21:19:45
avatar
има решение и то е направа на втора по тънка плоча с добавъчна арматура в себе си.
Правих го миналата година и от ВИАС напълно приеха това което се прави.
Анкерират се куки с епоксид към съществуващата плоча и за тях се прихваща помощната армировка.Задължително втората плоча се прави с бетон от по висока марка.Става така и се приема от проектанти и архитекти.
В моя профил на снимка бг имаше подробности - поне визуално как сме го направили.
Питай ако искаш нещо....! *yes*

Чест и почитание
Re: Втора плоча
24-06-2009 - 19:27:39
Don Написал:
-------------------------------------------------------
> Водата може да я сипе шофьорът на бетоновоза след
> като бетоновата смес е напуснала възела.


*ok* Това е първото сипване...после ,като няма вибратор за уплътняване "майстора"добавя още,може и в бетоновоза,за да си го направи ливък и така си я кара бригадата!После се появява тъй-нареченото съсъхване-пукнатини и, ако е външен бетон-озъбване,което означава да му се покажат камъните,което често се вижда по тротоарни плочки и бордюри!Това е ефекта на излишната вода!
Re: Втора плоча
24-06-2009 - 21:30:44
Е каква е сметката от това...в смисъл..за да се прави,при това масово,явно има някаква чисто финансова далавера...не мога да я схвана...какво ще спечели шофьора,слагайки примерно 50 литра вода в бетона...тоя камион никой не го мери никъде и бетонът се плаща на обем,не на тегло...
Re: Втора плоча
24-06-2009 - 21:50:58
salvador ,ако имаш добър познат шофьор на бетоновоз ще се видиш в чудо да ти звъни вечер през вечер да заливате нещо в двора или гаража ,щото му оставало !Оводнения бетон се мие по-лесно,иначе трябва да влиза с кангото в бетоновоза! После можеш да се сетиш защо Архимед,като изкочил от ваната с вода извикал"Еврика"! *drunk*
Re: Втора плоча
24-06-2009 - 21:57:40
avatar
clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: *book* *book* *ok* *rose*

Чест и почитание
Re: Втора плоча
24-06-2009 - 23:59:44
Виждал съм да ги мият само с машини.Вода под налгане стотина атмосфери.
Re: Втора плоча
25-06-2009 - 01:10:13
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Виждал съм да ги мият само с машини.Вода под
> налгане стотина атмосфери.

Така е,но тука обикновено коментираме изключенията ,а не правилата!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход