Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

С какво да стопля 900 М2 сграда?

Публикувано от др. Иванов 
С какво да стопля 900 М2 сграда?
12-06-2009 - 20:54:57
Четири етажа по 3 апартамента и 2 в подпокривното, общо около 900 м2. В мазето е предвидено помещение от 16 м2 за тази цел.

Варианти парно на :

ток;
нафта;
въглища;
или с каквото там работи, при възможност да го подкрепя със соларни елементи на покрива.

или етажни котлета на ток при опасност да ми набутат трафопост, ако вдигна тока.

При висока степен на изолация/над нормите/.

С отопление не съм се занимавал никога.

Re: С какво да стопля 900 М2 сграда?
12-06-2009 - 21:52:15
Какви ще живеят в апартаментите?! Собтвеници или наематели....
Ако са собственици( което е по-вероятно) бих те посъветвал да обмислиш дали си заслужава да правиш въобще локални системи(парно или топла вода)...
Аз съм пример за факта че в България колективния модел не работи.....
Пролета ми се наложи да го играя водопроводчик и слагах бойлери в банята и в кухнята на апартамента ми в 5-6 годишна кооперация с централно котелно.....
Блокчето е населено 30-40%....затова.....
Половината собственици се появяват 2-3 пъти в годината и няма кой да им вземе парите за газта.А парното им е отворено и върти ли върти......
Знаех че един ден ще стане така но въпрос на време беше. Докато не фалира компанията....
Re: С какво да стопля 900 М2 сграда?
12-06-2009 - 22:29:51
avatar
joro varna с много малко думи направи цялостна дисекция на съвместния начин на живот. Доколкото разбирам въпроса е с какъв енергоносител е най-изгодно. Ако е така - моя фаворит - пелети. Има перфектни решения за проблема на колегата.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: С какво да стопля 900 М2 сграда?
12-06-2009 - 22:42:50
По принцип е така, но след като го направя ще го впиша в Договора за етажна собственост, който ще приема със собственика и който купува ще купува при това условие. На мен ми е много по-лесно да оставя всеки на ток, но трябва да сложа трафо, а всеки по един бойлер минимум + котле за апартамента, защото няма как да стане да ми шумят и вибрират зимата климатици.
Re: С какво да стопля 900 М2 сграда?
12-06-2009 - 22:54:01
н.николов , вийдам че си в бранша , както и аз (донякъде) ....
От икономическа гледна точка сигурно си прав...не знам цените ни на пелети , ни на дърва , ни на газта в Бг......
В всяка идея има и практическа страна която в доста случаи е водеща......
Ще дадеш ли прогноза как биха вървяли нещата в кооперация с парно което иска слугуване.!?
Вариант 1 - с огняр ...алкохолик или циганин и ако не краде , то ще спи....
Вариант 2 - да се въртят живущите в блока...как ги виждаш някои тежкари да стане 1 час преди да иде на работа в банката да слезе да порине малко пепелак в мазата за "Добро утро".....
Моя съвет е Централните въздухоподаващи системи или не знам как ги водят в БГ ...
Така и зима и лете има полза от тях . И по-лесно се изключват тези които не желаят или не искат........
Re: С какво да стопля 900 М2 сграда?
12-06-2009 - 23:05:02
Иванов , повече от няколко години няма да работи схемата....
Майка ми като влезе да живее в апартамента имаше договор за 10 години...10 ГОДИНИ..!!!
И го спряха без дори 1 ден предупреждение.Просто сутринта звъннаха на вратата и просто се извиниха че повече парно и топла вода - няма да има.Добре че си бях в Бг тогава.Какво щеше да прави жената- не знам...


В твоя случай не знам.В смисъл дали ще живеещ и ти там или продаваш и бягаш.....
Re: С какво да стопля 900 М2 сграда?
12-06-2009 - 23:06:26
Най-лесно евтино и безотпадъчно (без тока) е газ или пелети, но зависи къде живееш
Re: С какво да стопля 900 М2 сграда?
12-06-2009 - 23:28:11
Не може за парно да има договор за 10 г. То се слага и докато всички не се откажат или споразумеят си седи.
Повтарям: наясно съм с проблемите и, че като се направи след това всеки минава на апартаментно, но в крайна сметка повечето апартаменти/бъдещи купувачи/ са съгласни. Остават трима неизвестни. Естествено, че няма кой да го поддържа всеки ден, затова трябва да е автоматично, доколкото е възможно. Леко няма, пълно разбирателство още по-малко, но както е казал колегата: С желязна ръка ще поведем хората към щастие!
Re: С какво да стопля 900 М2 сграда?
12-06-2009 - 23:54:33
То се слага и докато всички не се откажат или споразумеят си седи.

То и нащо си седи.....само седи.....И ние и още 2-3 апартамента искахме да го ползваме...дори на солени цени , защото покривахме загубите от нередовните платци...
Техника каза:Шефа има да взема около 10 000 лв и фалира....

Ако не сложиш нищо , клиентите може дори повече да се зарадват.....
Колективното е хамут на който едва ли някой се радва.....
Говоря за държава с неуредени правно взаимоотношения....каквато за жалост е България....
Re: С какво да стопля 900 М2 сграда?
12-06-2009 - 23:55:32
avatar
Е ,това вече си лъха на комунизъм...... :} *angel*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход