Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мазилка или гипсокартон?

Публикувано от Mimi 
Ivo
Re: Мазилка или гипсокартон?
27-10-2005 - 10:09:25

Напоследък се шири мнението, че влагоустойчивият гипскартон направен с конструкция, а не залепен на стената е за предпочитане за БАНИТЕ пред традиционната мазилка. Доколко това е така според вас?
p_nachev
Re: Мазилка или гипсокартон?
27-10-2005 - 11:31:08
Колега Матеев,
И аз съм на мнение, че в някои случаи може да се постави само гипскартон. Зависи от желаната цел. Качеството на залепването му за основата - напълно естествено е много важно.

За да предотвратя някакви грешки и заблуди, моля те да поясниш :

Какво имаш пред вид употребявайки ПОДЛОЖКИ?

Може ли малко повече инфо, съображения за монтаж на гипскартон директно върху стена.
Re: Мазилка или гипсокартон?
31-10-2005 - 15:31:19
Така.Сега.Значи първо да ви светна,АБСЛОЛЮТНО е забранено лепенето на гипскартон ( за справка има,книжки писани за целта от така да се каже създателите на тази технология) в мокри помещения.Специално за "тоалетната" лично аз нямам нищо против гипскартонът да е на лепене.Още повече,че нашите санитарни възли са толкова просторни,че ако сложиш гипскартона на конструкция в тоалетната ще остане място колкото за клекалото,но това е една друга тема.В банята обаче шега не бива.Не казвам,че картона ще падне(всъщност това изключително много зависи от "майсторите",които са го поставяли)Това обаче е отново друга тема за която мога да напиша отделна статия!!!Лично аз също съм лепил в бани но винаги след като изрично съм обяснил на собственика по-горното ми твърдение.Вярно е,че до сега никой не ми се е оплакал за паднала стена но пък монтажа в такива случай трябва да бъде изключително прецизен.
Спомена се тук за "любимите" ми подложки.Така наречените подложки се използват когато стената е прекалено "крива".НО НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 4см денивелация!!Това отново е от книжката.В такива случаи се използват повече подложки и по-голямо количество лепило но лично аз съм твърдо против подобен начин на изпълнение.
Можете да бъдете сигурни в едно:Най-сигурният начин за поставяне на гипскартон особенно имайки предвид крайните резултати от грубия строеж са на конструкция,повтарям...........на конструкция.В съчетание с вата(1,6-2,2лв. на квадрат и на горе(по-дебела вата от 5см. просто вече е лукс а и почти невъзможно да се напъха м/у суровата стена и гипскартона)) това е едно от най-добрите решения за вътр. топлоизолация,да не кажа най-доброто,ограничаване на щетите при евентуален пожар(най-обикновенният картон издържа 30мин. на пряк огън),както и висока шумоизолация.
И накрая,че взе да ми писва,гипскартонът,дали е на лепене или конструкция при всички случаи е по-доброто решение пред обикновенната мазилка.
Благодаря за вниманието!
С уважение: Mr. Knauf smiling smiley
Ivo
Re: Мазилка или гипсокартон?
31-10-2005 - 16:50:31
Марин, благодаря за обстоятелствения отговор. Вече съм почти убеден в предимствата на “конструкция гипскартон” пред мазилката за баня.
Марин
Re: Мазилка или гипсокартон?
31-10-2005 - 19:47:52
Иво,моля.Винаги съм насреща ако мога да помогна с нещо.
Re: Мазилка или гипсокартон?
03-11-2005 - 11:25:35
Можете ли да ме насочите към фирма/бригада поставяща гипсокартон,
която да работи качествено и да не взема скъпо.
Благодаря!
Марин
Re: Мазилка или гипсокартон?
03-11-2005 - 15:02:50
А за кой град става въпрос?
Re: Мазилка или гипсокартон?
03-11-2005 - 15:40:21
Етаж от къща в границите на София
Марин
Re: Мазилка или гипсокартон?
03-11-2005 - 15:53:46
Sorry.Ни моа ти помогна.
Re: Мазилка или гипсокартон?
03-11-2005 - 17:18:30
Пробвай при един приятел - Гоше - 0888754492. Не ми е работил, но ги разбира нещата. Не е самоук - изкара някакви курсове. Година работи в чужбина. Сега е тук (поне преди месец беше).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход