Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против

Публикувано от BAT_GOIKO 
Re: Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против
01-06-2009 - 12:03:19
Ако слагаш гофре в плочата/за което аз съм твърдо за/ сложи от твърдото,а не онова обикновеното.Разликата в цената не е съществена.И вързвай здраво гофрето за горната арматура,като гледаш повече от 20-30 см да не остават открити,т.е. невързани или непокрити с арматура.Всичко това с цел да не ти ги намачкат бетонджиите.Вътре прекарай арматурна тел,която да стърчи в двата края-с нея да изтегляш после кабелите.
Ако проявиш интерес мога да ти пусна снимки. smiling smiley
Re: Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против
01-06-2009 - 18:56:37
avatar
Последно миналата година бяха 1,80 - 2,00 лв за брой,сега трябва да разпитам - утре ще ъбгрейдвам инфото си ..... *yes* *ok*

Чест и почитание
Re: Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против
01-06-2009 - 22:16:02
Здравей pike,

то от много глава не боли, ще те помоля ако можеш да изпратиш(качиш) снимки. Предполагам че ще е от полза за всички. Арматурната тел е на дебелина 1,2 м. и по гъвкава от кофражната нали тази се залага?

Здравей gogol'e
не мен ми казаха цена от 70,00 BGN за сноп на мен ми тряват по 2 снопа на плоча (130 м2)
Утре ще проверявам и ще дам инфо.

Поздрави
BAT_GOIKO

pike Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако слагаш гофре в плочата/за което аз съм твърдо
> за/ сложи от твърдото,а не онова
> обикновеното.Разликата в цената не е съществена.И
> вързвай здраво гофрето за горната арматура,като
> гледаш повече от 20-30 см да не остават
> открити,т.е. невързани или непокрити с
> арматура.Всичко това с цел да не ти ги намачкат
> бетонджиите.Вътре прекарай арматурна тел,която да
> стърчи в двата края-с нея да изтегляш после
> кабелите.
> Ако проявиш интерес мога да ти пусна снимки.


Re: Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против
01-06-2009 - 22:57:33
фиксаторите са ти задължителни,иначе няма да ти приемат арматурата,при условие че ползваш от кръглите - те се поставят след като се оплете долната скара,тя се повдига и се поставя фиксатора,при оплитина скара няма как да ти разместят армировката,явно твоите арматуристи им е за първи път да ползват такива *beer*
Re: Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против
02-06-2009 - 07:19:28
Ако слагаш гофре в плочата/за което аз съм твърдо за/ сложи от твърдото,а не онова обикновеното.Разликата в цената не е съществена.И вързвай здраво гофрето за горната арматура,като гледаш повече от 20-30 см да не остават открити,т.е. невързани или непокрити с арматура.Всичко това с цел да не ти ги намачкат бетонджиите.Вътре прекарай арматурна тел,която да стърчи в двата края-с нея да изтегляш после кабелите.
:cry: Това са отживеилици недей да се лъжеш .Пускат се Пласмасови ф 20 траби и конзоли за бетон . Не знам от кой град си бих ти съдействал като ти кажа в кой магазин се продават ТМТ това е в Пловдив clap:
Re: Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против
02-06-2009 - 16:11:08
vas007 Написал:
-------------------------------------------------------

> Това са отживеилици недей да се лъжеш .Пускат
> се Пласмасови ф 20 траби и конзоли за бетон .

Гофрето се слага,защото е гъвкаво,а не защото е отживелица.При мен примерно избрах гофре,а не въпросните тръби,защото има доста чупки схемата и с тези тръби е по-трудно изпълнимо.За спусъците по стените-вече е друга работа.Другото важно-кво ще пъхнеш във Ф20.Слагай поне ф25,щото като опнеш 2 мостови по4мм2 и става мазало.
Бат Гойко,имаш снимки на мейла. smiling smiley
Re: Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против
02-06-2009 - 18:37:27
Здравейте на всички,

pike: много ти благодаря за снимковия материал, добре изглеждат снимките. интересно е че виждам гофре кото си го пуснал на поне 10 м разтояние от разпределителната кутия, предполагам че не само осветлението си го пуснал по тази плоча ами си има и малко силова инсталация smiling smiley. Това с което слагаш като изход от плочата ми приличат на нарязани пърчета от PVC тръби нали?. А се вижда и че на места си използвал т.н. столчета за отделяне на арматурата от долния край на плочата.

creobg: мисля че си прав за майсторите ми малко са "джаста праста" и няма да имам възможност да съм там като наливат та да ги ръчкам да внимават smiling smiley

vas007: от Пловдив съм но не мисля че ТМТ е оптимален като цена качество ако можеш дай конкретна информация, при мен няма чупки може да се реша на тръби зависи от цената (само какще ги огъна на края за да излезнат от плочата - конзоли за бетон ??? що е това?)

Поздрави на всички

BAT_GOIKO
Re: Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против
02-06-2009 - 21:18:21
Къде да ти пратя малка Снимчици за обща култура .Вапрошче / асансьори EVN / това говори ли ти нещо :] *angel*
Re: Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против
02-06-2009 - 21:29:56
Надявам се че имаш доста познания по ел Бати гойч *beer*
Re: Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против
02-06-2009 - 21:31:17
Хеееее абе вие и от фиксатори ли взехте да спестявате ,а за гофрето да не говорим.Стоманобетон без фиксатори е като да го отлееш без вибратор по добре не го отливай. :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход