Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против

Публикувано от BAT_GOIKO 
Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против
31-05-2009 - 14:37:28
Здравейте на всички,

ще наливам плоча и майстора каза вертикални разединители, аз се стреснах какво ли е това като му чух и цената и се оплаших още повече. Имаше предложение да купя от кръглите но те щели да се разместят при наливането и за това да бздат от дългите. Какво ще ме посъветвате как (с какво) да позиционирам арматурата на плочата оптимално (качество цена, от къде да го купя). Без наклони съм 14 см дебелина имам да равя две плочи по 130 м2.

Допълнително съм се наточил да си слагам гофре в плочата с положен кабел поне за осветлението / ще се радвам да чуя мнения и за това.

Поздрави
BAT_GOIKO
Re: Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против
31-05-2009 - 16:59:28
За първи път чувам за такива "разединители"..пусни някаква схема за какво служи това...
Re: Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против
31-05-2009 - 17:07:29
Здравей salvador,

аз също не съм шивдал такова чудо но си го представям като подложка под арматурата на плочата която си остав вовеки там и фиксира арматурата (армираната мрежа) да е винаги на примерно 5 см. от дъното на плочата за да не с показшат разни железа като се налее плочата и да почнат да ръждясшат.

Аз и затова тука си питам че да видим как се прави по принцип от хората с повече опит.

търся в нета но не намирам нищо за сега ако има ще покажа.

Поздрави
BAT_GOIKO
Abu
Re: Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против
31-05-2009 - 17:32:23
Кажи столче, че да разберем...
Ако е това де:

И колко ти искали за столчетата?
Re: Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против
31-05-2009 - 17:38:01
Аууу....комшията ревеше от тия...15 стотинки за бройка и трябвали с хиляди... *xxx*
Re: Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против
31-05-2009 - 17:39:31
За фиксатори може да ползваш и стари плочки като ги начупиш и подложиш от долу.
А пласмасовите фиксатори не са скъпи и това си влиза в работата на хората.
И недей да вдигаш с повече от 2 см. арматурата, защото тогава няма да работи както трябва, и задължително си поръчай вибратор с бетона /повечето дават безплатно към бетон-помпата/

Гофре си слижи ако мажеш, ако слагаш гипсокартон на таваните няма нужда.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-05-31 17:47 от xenon.
Re: Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против
31-05-2009 - 19:12:55
avatar
Има и други фиксатори - дълги по 2м - и вършат хубава работа.
Няма значение че остават в бетона - пвц-са и не гният , а и не дават на желязото да стърчи тук-там...
Използвай ако можеш - после само за грунд срещу ръжда ще дадеш маса пари.... *yes*

Чест и почитание
Re: Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против
31-05-2009 - 22:16:28
Намесвам се в темата въпреки че съм ел техник и съм бил на много плочи да тези неща са наистина необходими в видирата срещу Нева има магазин и в Абото .Като са се хванал на хорото така е. *sos*
Re: Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против
31-05-2009 - 22:29:55
ИЗПОЛЗВАЙ DECK ПРОДУКТ НА ПРАЙМ ПРОДАКШАН, НА КОИТО ЗАВОДЪТ ИМ СЕ НАМИРА В ГР. СЛИВНИЦА.
ЕТО КАКВО ИЗВАДИХ КАТО ИНФОРМАЦИЯ ЗА ТЕХНИЯ ПРОДУКТ:

Prime Deck е солиден заместител на стандартния бетонов под и покрив, нова технология, намираща приложение както в промишленото строителство, така и за жилищни сгради. Високо качествена технология ползвана години наред в Северна Америка, Азия и Европа.
Prime Deck (скоростно изграждане) - пести време и пари. Олекотено системно решение за бетонови подове и покривни конструкции, модифициран, така че да осигури лесно и бързо поставяне на желаното място.
Prime Deck е бърз, нагаждащ се лесно, бозопасен метод, помагащ на модерно мислещия строител да пести своя труд, време и пари.
Отворите на Prime Deck в неговата сърцевина работят успешно на шум, а високо качественият материал, от които е изграден, а именно Neopor BASF, го прави прекрасен топлоизолационен сглобяем елемент.

Скоростно монтиране:
• леки форми - двама обучени строители монтират 1м2/1мин.
• по-малко от половината тежест спрямо другите подови системи
• използва се около 40% по-малко бетон от традиционните подови конструкции
• доставят се готови за употреба
• по-малко нужда от подпиране в сравнение с традициония гредоред

Енергийна ефективност:
• U = 0,24w/m²k
• спомага за поддържането на по-висока температура в помещенията

Безопасност:
• комбиниран с ITB Prime Block се получава по-висока защита срещу пожар и земетресения
• комбиниран с ITB е обезопасена къща за защита на собствениците и тяхните ценности по време на бедствия

гр.София 1331 бул.Сливница 618 тел.: 02/827 80 80, 02/826 00 88, факс: 02/826 33 00 www.prime-bg.com GSM: 0895 62 49 91 e-mail: raycheva@prime-bg.com
Re: Вертикални Разединители за арамтура на плоча, Гофре в плоча за Ел част За или Против
01-06-2009 - 00:44:00
Здравей gogle,

за тези иде дума дългите. Имаш ли идея за ценовите нива? За 300 м2 каква ще е сметката?

Идеята е точно тази да не ръждясва арматурата и да не се харчат маса париииички за грунд.

Мерси и на abu - ама нещо ми са калпави майсторите и щели да ги бутнат нали задължително ще има и вибратор (взимам го "безплатно" но не от бетоновъзела а от друг строеж)


vas007 купувал ли си наскоро и на каква цена ако да.

Поздрави на всички
BAT_GOIKO

terzi68:
при следващ подобен пост ще има kick и ban от темата


gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Има и други фиксатори - дълги по 2м - и вършат
> хубава работа.
> Няма значение че остават в бетона - пвц-са и не
> гният , а и не дават на желязото да стърчи
> тук-там...
> Използвай ако можеш - после само за грунд срещу
> ръжда ще дадеш маса пари....
>
> Чест и почитание
>
> Gogol
>
>
>
> Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим,
> пак ще имаме по една ябълка,
> но ако двамата имаме по една идея или информация и
> ги разменим, всеки ще има по две!


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход