Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

С какъв материал обръщате прозорците

Публикувано от duffy 
LKK
Re: С какъв материал обръщате прозорците
26-05-2009 - 22:10:22
А, в Русията си трябва система. Ами там външните стени са 60-70 см дебели.
В БГ също предлагат обръщане при смяна на дограмата. Всичко е въпрос на финикийски знаци.
Re: С какъв материал обръщате прозорците
27-05-2009 - 15:03:45
Благодаря на всички!
Поздрави!
Re: С какъв материал обръщате прозорците
27-05-2009 - 16:46:21
Здравейте и аз имам въпрос относно дограмата. При мен е обърната от всякъде от вън от вътре но в последствие ми даде проблем... писна ми от проблемите по строежа. Та проблема ми се изразява в следното получи се пропукване межу мазилката и дограмата. Как да го остраня това дайте някакви идеи. Мисля да търся лаисни с цвета на дограмата междудругото тя е тъмна тъмен дъб а рехау и се нагрява яко. Нямам идея как може да се направи отначало за да не спука точно там... Иначе мазилката ми е хубава немска направена е добре.
LKK
Re: С какъв материал обръщате прозорците
27-05-2009 - 17:46:59
Проблема идва от различните коефициенти на линейно разширение на ПВЦ дограмата и мазилката. Тъмният цвят на дограмата само задълбочава проблема.
Мисля, че ролетни щори отвън /или някакъв вид стилно избрани тенти/ биха решили проблема, като същевременно създадат комфортна обстановка вътре през топлите летни месеци.
Abu
Re: С какъв материал обръщате прозорците
27-05-2009 - 19:00:37
Преди да стане масова професията "монтажник на ПВЦ дограма", съм слагал тук-там дограми... По цялата обиколка на рамката се лепи хидроизолационна лента 15-20 см навън и шпакловъчна мрежа навътре - става нещо като ъглите с мрежичка за гипсокартон. Външно хидроизолационната лента остава под обръщането, защото върху нея трудно се шпакли, а отвътре се замазва с шпакловката върху обръщането. Дали така го правят и сега не знам и не ме интересува, но най-вероятно поне при теб не.
Re: С какъв материал обръщате прозорците
27-05-2009 - 20:06:06
Ясно е че нещо някъде куца за да се получава така. Въпросът ми е за идеи за решаване на проблема при така създалата се ситуация. В България трябва да разбираш от всичко за да се получат нещата. Масови са случаите когато хората не си разбират от работата просто ми писна.........
ven
Re: С какъв материал обръщате прозорците
27-05-2009 - 20:14:20
Такова напукване е хубаво с някакъв еластичен уплътнител да се оправят:

- най-простия вариант силикон
- по-добър вариант - полиуретанов уплътнител
Re: С какъв материал обръщате прозорците
27-05-2009 - 20:17:35
Е, извън дискусиите за обръщане на дограмата - не забравяйте най-добрия метод за прикриване на вътрешни пукнатини!! - стъклофибърните тапети /или стъклени тапети - както ви харесва../

[www.rd21.eu]

дори да не ви се вярва, това е измислено за камуфлиране на дефектите на стената.. и много се използва на запад...
Re: С какъв материал обръщате прозорците
27-05-2009 - 20:17:40
Силикона е боклук за полиуретан може да се замислим smiling smiley
Abu
Re: С какъв материал обръщате прозорците
27-05-2009 - 21:32:38
Полиуретанът е екстра, ама го ползвам само на места, където няма изискване да е красиво. С хартиено тиксо от двете страни и лансетка (или насапунисан пръст) можеш да постигнеш доста пригледна линия, но на цвят как ще го докараш не знам. Уж може да се боядисва, ама... Тиксото го обелваш веднага след като изтеглиш с лансетката, а ако пак се получат неравности, изтегляш още веднъж и вече след втвърдяването изрязваш с макетно ножче (като внимаваш да не влезеш много в гипса). По принцип ивицата PU трябва да е по-широка отколкото дълбока някъде 2:1, ама чак толкова няма да се вживяваш. Като се оплескаш, чисти се с алкохол преди да е втвърдил, че после ще ходиш една седмица така...

...това е, ако не измислиш друго.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход