Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

въпрос за ремонт на покрив

Публикувано от hriston 
Re: въпрос за ремонт на покрив
18-05-2009 - 08:08:46
avatar
Циментов разтвор и после мажи с битум - ако е разредим с бензин - най добре.....
И фугата към тенекията обмажи с ПУ мастик,че там нали се сещаш не е залепнало.... *yes*

Чест и почитание
Re: въпрос за ремонт на покрив
18-05-2009 - 11:22:04
Христоне, тоя майстор къде го намери бе?! Дай да го убием с камъни и да го замажем с циментов разтвор отгоре smiling smiley леле, леле....
Аз ще ти препоръчам. първо да си огледаш покрива, къде има счупени керемиди, после огледай обшивката на комина, после капаците по билата и накрая виж на уламата дали улея е достатъчно дълбок. Никой проблем не е толкова сложен, колкото изглежда.
Ако не си предвидил да си правиш нова покривна конструкця, не знам защо ще трябва заради няколко капки вода да разкриваш, мажеш, грундираш и какво ли още не.
Аз оня ден писах в друга тема ама явно пак трябва да пиша то се е видяло:
Тук се начетох на какви ли не мазания, разтвори, препарати и всякакви чудеса на химията - питам кому е нужно? Кой ще ти го направи? Колко ще ти струват материалите? Колко ще струва трудът? Колко време ще се прави? Отговори си на тези въпроси първо.
Ето ти моята препоръка:
3 пластова покривна хидроизолационна мембрана 100 до 150 г/м2 каквато си харесаш. Една ролка покрива 75 м2 и струва под 200 лв. Разкриваш покрива, махаш двойната скара, застилаш мембраната, ковеш си пак двойната скара и пренареждаш керемидите и това е. Като разкриеш, ще огледаш, уламите, комините, билото...ще ги затвориш и тях с мембраната и ок. Следващите 20 години забравяш за тоя покрив.
Чудя се от къде тия мераци за мазане, подмазване - циментови разтвори, битуми, грундове.....явно хората имат много свободно време и пари за харчене.
А, и другото, циментова мазилка не спира водата...
Айде успех!

Re: въпрос за ремонт на покрив
18-05-2009 - 18:37:22
Cafe, май си прав тоя "майстор" си е за убиване или просто си търси вечни клиенти.

Само за справка хидроизолационна мембрана (купувана е от фирма ТЕТО) има под двойната скара и мисля, че не е там проблема.

Гоголе, би ли пояснил какво е "ПУ мастик". Аз не съм от бранша и това не ми говори нищо. Като правих покрива бях купил една кутия с гъста, черна маса, с която уплътних около вентилацията на канала и там няма проблем. Дали не е същото?

Само за сведение днес в София валя около 1 час без вятър и нямаше проблем
Re: въпрос за ремонт на покрив
18-05-2009 - 19:10:29
avatar
Привет!
ПУ си е Полиуретанов мастик или лепило-лепи всичко де що има истига да не е мокро....Най изгодни са тия от 600 гр - ценатае около 12 лв.
Това за което говориш си е чист битумен мастик и пак става - честно за него не се бях сетил...... *huh* *yes*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход